fbpx

Author Archives: admin

06 Oct
0

Basha: Reforma në drejtësi vetëm sipas një modeli Europian

·Opozita ka vizionin, platformën dhe vullnetin për një reformë europiane të sistemit të drejtësisë  ·Procesi kërkon Transparencë, Konsensus, Gjithpërfshirje dhe ekspertizë Europiane. ·Drejtësia dhe zbatimi i ligjit kërcënohen kur shumica dhe qeveria janë të parët që shkelin kushtetutën dhe ligjin ...

Me Shume
05 Oct
0

PD: Qeveria po i trajton studentët si emigrantë të paligjshëm

Deklaratë e deputetit Luciano Boci

Me Shume
04 Oct
0

Basha: Të bashkuar do ta ndalim të keqen, do të sigurojmë të ardhmen

Kryetari i Partisë Demokratike uron besmitarët muslimane nga Kavaja, në ditën e festës së Kurban Bajramit

Me Shume
03 Oct
0

Basha:Krimi i lidhur me qeverinë, faktet flasin vetë

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Me Shume
03 Oct
0

PD: Reforma në drejtësi, konsensuale, gjithpërfshirëse, jetëgjatë

Deputeti Halimi vlerëson nismën e Presidentit për tryezë. “Reforma duhet të garantojë rrugën europiane. Jo në korsinë e emergjencës, siç është kryeministri, që kërkon ti bëjë ndërhyrjet sot,  t’i botojë sot,  të hyjnë në fuqi natën, t’i shkarkojë gjyqtarët sot, ...

Me Shume
03 Oct
0

PD: Rama, seri të reja të mashtrimit me legalizim falas

Deklaratë e deputetes Jorida Tabaku

Me Shume
03 Oct
0

Këshilli i Europës i shqetësuar për demokracinë në Shqipëri

Asambleja parlamentare adopton në rezolutë kërkesat e opozitës

Me Shume
02 Oct
0

Bumçi: Vlerësojmë ndihmën e Ramës për Serbinë, por të kujtohet dhe për 470 shtëpitë e përmbytura në Bregun e Lumit

Deklaratë e deputetit Aldo Bumçi

Me Shume
02 Oct
0

PD: Edi Rama thellon skandalin e dorëzimit të dëshmitarit të drejtësisë

Deklaratë e deputetit Arben Ristani

Me Shume
02 Oct
0

PD: Skandal me arsimin, tre javë pa mësim në Has

Koordinatori Salianji dhe banorët e rrethit të Hasit denoncojnë politikat korruptive të qeverisë me arsimin 

Me Shume