fbpx

Author Archives: admin

10 Oct
0

Rama-Meta përjashtuan opozitën nga Unioni Ndërparlamentar

Kryetari i grupit parlamentar denoncon aktin e mazhorancës menjëherë pasi BE kërkon dialog dhe krijimin e kushteve që opozita të ushtrojë të drejtat e saj

Me Shume
10 Oct
0

PD: I besuari i Ramës në Vlorë dhunon institucionet

Deputetja Elmazi denoncon manipulimin e votimit në Këshillin e Qarkut dhe dhunimin me forcë të zyrës së sekretarit.

Me Shume
09 Oct
0

Ndal kancerit të gjirit, qeveria të sigurojë kontrollin për çdo grua

Lidhja Demokratike e Gruas  së Shqipërisë u bëri thirrje sot të gjithë vajzave dhe nënave në të gjithë vendin që të bëjnë kontrollin e vazhdueshëm për të parandaluar kancerin e gjirit, në muajin e sensibilizimit kundër kësaj sëmundje.

Me Shume
09 Oct
0

Zgjedhja e anëtarëve të AMA, e paligjshme e pandershme

Deklaratë e deputetit Pollo, pas votimit sot në parlament të dy anëtarëve të Autoritetit të Medias Audiovizive

Me Shume
09 Oct
0

Byroja e Hetimit, shkelje e Kushtetutës dhe e parimeve

Partia Demokratike dorëzon në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për pavlefshmëri. Deputeti Ristani flet para medias

Me Shume
09 Oct
0

Deputetë të Komisionit të Sigurisë për të parë nga afër situatën

Prononcim për mediat i Kryetarit të Grupit Parlamentar, Paloka për ngjarjet në Lazarat

Me Shume
09 Oct
0

PD: Rama po vë në rrezik projektin e Xhamisë së Madhe

Kryetari i grupit parlamentar demokrat, Paloka, denoncon mashtrimin e Kryeministrit dhe fshehjen e të vërtetës në lidhje me mosmarrëveshjen për truallin

Me Shume
08 Oct
0

Basha: Brukseli foli qartë, Rama të mos bëjë strucin

-“Kërkohet konsensus, gjithpërfshirje dhe dialog me opozitën”-“Kërkohet zbatim i vendimit të gjykatave dhe dekriminalizimi i Kuvendit e Administratës Publike” Të nderuar përfaqësues të medias, të nderuar zonja dhe zotërinj Bashkëqytetarë Faleminderit për këtë komunikim përmes ekranit në një ditë të ...

Me Shume
08 Oct
0

Qeveria persekuton mësuesit për interesa klienteliste e korruptive‏

Deklaratë e zëdhënëses Oriela Nebiaj  Qeveria ka nisur një përndjekje masive ndaj mësuesve profesionistë e me përvojë, për ti detyruar të lënë punën, që ti zëvendësojë ata me militantë partie. Në shumë raste, kjo fushatë spastrimi po bëhet për interesa ...

Me Shume
07 Oct
0

PD: Qeveria ka zhytur vendin në krizë ekonomike

Bode: INSTAT nuk mbulon dot treguesit e përkeqësuar dhe rrëzon propagandën bajate të qeverisë. Ekonomia e vendit është zvogëluar krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar .INSTAT-i i qeverisë njoftoi dje rezultatet për vlerësimin e ecurisë së ekonomisë ...

Me Shume