fbpx

Author Archives: admin

15 Oct
0

Dënojmë dhunën barbare, rast i humbur për serbët të shkëputen nga e shkuara

Deputeti Bumçi dënon aktet e dhunës dhe shprehjet ksenofobe anti-shqiptare. Beogradi të distancohet e të japë mesazhet e fqinjësisë së mirë Ndeshja e futbollit mes kombëtares tonë dhe asaj serbe mbrëmë në Beograd ishte një rast i humbur nga fqinji ...

Me Shume
14 Oct
0

Policia dhe qeveria të përfshirë në krim, Prokuroria të vihet në lëvizje sot

Deputeti Halimi denoncon moskryerjen e veprimeve nga policia pas dëshmisë së qytetarit për vrasjen e Santos. Halimi kërkon nga Prokuroria e Shtetit të nisë menjëherë hetimin Kronika e djeshme televizive e dëshmimtarit okular për vrasjen e bankierit Artan Santo, ka ...

Me Shume
13 Oct
0

Dëshmia tronditëse, pas vrasjes së Santos qëndron qeveria

Deklaratë e deputetit Ristani, pas dëshmisë së qytetarit mbi vrasësit e bankierit Santo. Shpërfillja e dëshmisë nga Policia konfirmon përfshirjen e qeverisë në këtë krim të rëndë mafioz Dëshmia tronditëse e një qytetari sot në News 24 në lidhje me ...

Me Shume
12 Oct
0

Qeveria rrit çmimin e energjisë, penalizohen shqiptarët e varfër

Deklaratë e Enno Bozdos mbi vendimin e fundit të qeverisë, që prek shumicën e qytetarëve që konsumojnë deri në 300 kw orë në muaj Ministri Financave deklaroi dje nga Uashingtoni se çmimi i energjisë do të rritet. Fasha mbrojtëse deri ...

Me Shume
12 Oct
0

Albpetrol, përfitim, zhvatje, vjedhje e pasurisë publike

Zëdhënësja Nebijaj denoncon menaxhimin që i bëhet asetit të cmuar të shqiptarëve për interesat e Koço Kokëdhimës Albpetrol, një nga asetet më të çmuara publike, është kthyer për një vit në një simbol të abuzimit dhe përfitimit, zhvatjes e bastisjes, ...

Me Shume
12 Oct
0

Përjashtimi i opozitës nga delegacioni, shkelje e Kushtetutës

Deputeti Halimi denoncon aktin e fundit të dyshes Rama – Meta. Delegacionet e përhershme pasqyrojnë sipas Kushtetutës e Rregullores së Kuvendit, përbërjen e Parlamentit Edi Rama dhe Ilir Meta dëshmuan sërish se arroganca me Kushtetutën dhe drejtimin e parlamentit janë ...

Me Shume
11 Oct
0

Ekonomia në krizë të thellë, sipas Ramës duhet të jemi të lumtur

Propaganda qeveritare nuk mund të zëvendësojë krizën ekonomike që ndjejnë dhe përjetojnë shqiptarët sot. Kryeministri përsëri u krekos se ekonomia shqiptare po rilind, koncept ky që ndoshta ne e mendojmë ndryshe dhe qytetarët po e provojnë se çfarë do të ...

Me Shume
11 Oct
0

Basha pret Ahmetin, PD avokate e palodhur e të drejtave të shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në takim Kryetarin e Partisë së Bashkimit Demokratik për Integrim, të Maqedonisë, Ali Ahmetin. Z. Ahmeti e informoi z.Basha për situatën aktuale në Maqedoni me theks të vecantë për gjendjen e të drejtave ...

Me Shume
10 Oct
0

Qeveria po kriminalizon gjithë komunitetin

Deputetët Zeneli dhe Turku vizitojnë Lazaratin dhe dëgjojnë shqetësimin e banorëve për dhunën e përditshme policore e psikologjike në komunën e tyre. Deputetët e Partisë Demokratike, anëtarë të Komisionit parlamentar të Sigurisë, Alban Zeneli dhe Adrian Turku vizituan dje Lazaratin ...

Me Shume
10 Oct
0

Ndarja territoriale, një shkelje flagrante e Kushtetutës

Deputeti Bylykbashi dorëzon në Kushtetuese kërkesën për shpalljen e pavlefshme të ndarjes territoriale. “Kjo maxhorancë kërkon të konsolidojë oligarkinë Rama-Meta, e cila kërkon të krijojë edhe oligarkët lokalë”

Me Shume