fbpx

Author Archives: admin

24 Oct
0

Kanceri i gjirit, e vetmja masë nga Rama, fyerja e gruas me reklama të shtrenjta

Deklaratë e Albana Vokshit: “Si dhunues sistematik i grave, Edi Rama dhunoi dhe dje imazhin e grave dhe vajzave, me një provokim të ulët pa asnjë lidhje me realitetin dramatik të sëmundjes”. Çdo vit në Shqipëri 250 gra humbin jetën ...

Me Shume
23 Oct
0

Deklaratë e Partisë Demokratike për ngjarjen e rëndë në Kanada

Partia Demokratike dënon me forcë sulmin e djeshëm që ndodhi në Parlamentin Kanadez, që rezultoi me humbjen e jetës të oficerit të sigurisë. Duke shprehur solidaritetin e plotë, i përcjellim ngushëllimet më të sinqerta familjarëve dhe autoriteteve Kanadeze. Dhe i ...

Me Shume
23 Oct
0

Reagim i kryetarit të PD-së në lidhje me seancën e sotme në Kuvend

Jam informuar për zhvillimet e sotme në Kuvendin  e Shqipërisë. Dua të rikthesoj  se opozita  ka ndërprerë marrëdhëniet  me Kuvendin e jo për  t’i vënë njolla, siç tha sot në ligjërimin e  tij sërish demagogjik  zoti Rama,  por për të ...

Me Shume
23 Oct
0

Shkarkimi i anëtarëve, krimi dhe korrupsioni kapin KLD

Deputeti Halimi e cilëson shkelje të Kushtetutës dhe kapje të drejtësisë për interesat e grupeve kriminale dhe korrupsionit, shkarkimin sot në parlament të dy anëtarëve të KLD Dyshja Rama-Meta hodhi sot një hap alarmues drejt kapjes së drejtësisë, duke ndërprerë ...

Me Shume
23 Oct
0

Edi Rama ka ngritur sistemin e mbrojtjes së trafikantëve

Deputeti Ristani bën 4 pyetje publike për Kryeministrin në lidhje me mbrojtjen e kreut të organizatës kriminale të drogës nga deputetët e shumicës.  Ka një fakt publik sot. Edi Rama është vënë në mbrojtje të organizatorit të trafikut të drogës ...

Me Shume
23 Oct
0

Rama dhunon pasurinë e qytetarëve, lejon sarajet e miqve

Deputeti Luciano Boçi denoncon prishjen selektive të ndërtimeve dhe paraqet raste konkrete te favorizimit të klientelës qeveritare Edi Rama po dëshmon cdo ditë se qytetarët e vendit nuk janë të barabartë para ligjit. Ligji nuk vepron njësoj dhe zbatohet sipas ...

Me Shume
23 Oct
0

Rritja e çmimit të naftës nga qeveria, barrë e re mbi qytetarët

Deputeti Mima i kërkon qeverisë të mos rrisë taksën e qarkullimit, që do të rëndojë mbi industrinë dhe konsumatorët familjarë Pas lajmit të keq zyrtar për rritjen e çmimit te energjise elektrike nëpërmjet heqjes së fashës mbrojtëse prej 300 kilovatësh, ...

Me Shume
22 Oct
0

Edi Rama pranon se do të rrisë çmimin e energjisë

Deklaratë e Enno Bozdos pas pohimit që bëri Kryeministri për heqjen e fashës mbrojtëse, që është penalizim për gjithë shqiptarët, sidomos për të varfërit dhe shtresat në nevojë Kryeministri i dha sot një lajm tronditës shqiptarëve: Konfirmoi se fasha mbrojtëse ...

Me Shume
22 Oct
0

Mbrojtja e trafikantit, mafia ka kapur shtetin

Deputeti Ristani denoncon përfshirjen e deputetëve të mazhorancës në trafikun e drogës dhe imunitetin që jep qeveria për të kërkuarit nga policia Fakte tronditëse po zbulohen cdo ditë, për përfshirjen e disa deputetëve, në trafikun e drogës nga Shqipëria drejt ...

Me Shume
21 Oct
0

Deklaratë e Kryetarit të Grupit Parlamentar Demokrat, Edi Paloka

Ndërprerja e marrëdhënieve me Kuvendin është pasojë e asgjesimit të debatit parlamentar nga dyshja Rama-Meta. Me qëllimin e vetëm për të ndalur transparencën dhe llogaridhënien parlamentare para qytetarëve, Rama-Meta shkelin Kushtetutën dhe ligjin, refuzojnë zbatimin e vendimeve të Gjykatës Kushtetuese. ...

Me Shume