fbpx

Author Archives: admin

27 Oct
0

Energjia elektrike, Edi Rama abuzuesi i parë, shkelësi i parë i ligjit

Deputeti Mima shprehet në favor të ligjit por dënon dëmin që Edi Rama i ka shkaktuar sistemit dhe penalizimin e 2 milionë e 100 mijë qytetarëve me rritjen e faturës financiare Partia Demokratike është në favor të ligjshmërisë dhe që ...

Me Shume
26 Oct
0

Basha: Do të përgjigjet deri në fund çdokush që cënon jetën, dinjitetin dhe pronën e shqiptarëve

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike Vendosa të thërras këtë konferencë shtypi, pas kthimit nga samiti i Partisë Popullore Europiane, jo për të njoftuar rezultatet e këtij takimi me rëndësi për zhvillimet demokratike edhe në Shqipëri- për ketë pret koha ...

Me Shume
26 Oct
0

Brok: Zbatimi i të drejtave kushtetuese, arritje e opozitës. Do të kërkojmë garanci dhe monitorim nga Komisioni Europian

Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian thotë se ngritja në Bruksel e cështjes së të drejtave kushtetuese të opozitës, ka dhënë rezultatet e para Partia Popullore Europiane do të vazhdojë të ndjekë me vëmendje çështjen e ...

Me Shume
26 Oct
0

Studentët po ngrihen, do ta ndalim të keqen

Partia Demokratike dënon ashpër masat e Edi Ramës për pakësimin e kuotave të masterit dhe rritjen e tarifës financiare. Në krah të studentëve për të ndalur të keqen Edi Rama po u pakëson cdo ditë shanset studentëve shqiptarë duke reduktuar ...

Me Shume
25 Oct
0

Padrejtësia me prishjet selektive, të reagojmë sot

Deputeti Strazimiri denoncon korrupsionin me lejimin e ndërtimeve të miqve të Kryeministrit dhe i bën thirrje qytetarëve të kundërshtojnë dhunën dhe arrogancën e qeverisë Prishjet selektive që po bën Edi Rama, po lënë pas një padrejtësi revoltuese. Në sytë e ...

Me Shume
25 Oct
0

Të ngrihemi e ti ndalim

Partia Demokratike i bën thirrje qytetarëve të bashkohen në protestë kundër rritjes së çmimit të dritave, kundër të keqes, varfërisë e padrejtësisë që po shkakton qeveria Dy milionë e 100 mijë shqiptarë të varfër, të zhytur në borxhe, pa punë, ...

Me Shume
24 Oct
0

Rama hakmerret ndaj biznesmenit që e akuzoi për 1 milionë dollarë bakshish

Prononcim për mediat i deputetit Noka pas vizitës në komisariatin ku po mbahet z.Fratari. “Arrestim pa asnjë dokument të bazuar në ligj. Hakmarrje e pastër për akuzat që ka bërë biznesmeni” “Ne erdhëm të takojmë ish të përdjekurin politik dhe ...

Me Shume
24 Oct
0

Vendimi i UEFA, Edi Rama dështoi, asnjë minutë lobim për kombëtaren

Deputeti Bogdani denoncon paaftësinë e Kryeministrit për të lobuar. Ndërkohë që shteti serb ishte vënë në lëvizje, Edi Rama shkruan statuse, harxhon miliona për lobistë personalë, dhe ka prioritet vizitën në Beograd. Kryeministri shqiptar shpenzon miliona dollarë për lobizëm personal, ...

Me Shume
24 Oct
0

Basha: Dhënia fund praktikës së zhbërjes së standardeve demokratike në Shqipëri, parakusht për të garantuar ecjen përpara në rrugën e integrimit europian

Kryetari i Partisë Demokratike merr pjesë në samitin e PPE në Bruksel, dhe kërkon vëmendje të shtuar ndaj zhvillimeve të fundit në Shqipëri që janë në kundërshtim me standartet demokratike dhe europiane Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori pjesë ...

Me Shume
24 Oct
0

Prishjet selektive të Edi Ramës, provat e paprekshmërisë së miqve të Kryeministrit

Deklaratë e deputetit Keltis Kruja mbi standartet e dyfishta të INUK-ut të Edi Ramës që prish ndërtimet e të pamundurve dhe lejon ndërtimet e klientelës së tij Prishjet selektive të ndërtimeve nga Edi Rama, po lënë pas jo vetëm gërmadha ...

Me Shume