fbpx

Author Archives: admin

04 Nov
0

Krimi nuk do të ndodhte nëse vrasësi s’do të kishte mbrojtjen e Edi Ramës

Edi Paloka publikon faktin se autori i vrasjes së katërfishtë ka qënë person i shpallur në kërkim nga policia me 26 prill të këtij viti. Xhuvani nuk u ndalua sepse kishte mbrojtjen e Kryeministrit Sot ka ndodhur një krim i ...

Me Shume
04 Nov
0

Basha: T’i japim fund praktikave që thellojnë tiraninë e varfërisë dhe pabarazinë para ligjit dhe t’i kthehemi me dinjitet rrugës së Zotit

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike në ditën e shenjtë të Ashures Dua ta nis me një urim nga zemra për të gjithë besimtarët bektashinj në këtë ditë të shenjtë, ditën e Ashures. T’u uroj gëzuar, sjelltë sa më shumë ...

Me Shume
04 Nov
0

Vrasësi serial ka qeverinë në krah që i krijon lehtësi dhe i jep imunitet

Pas masakrës tragjike në Tiranë, Deputeti Strazimiri denoncon lehtësitë që i krijohen krimit e bandave, dhe represionin e dhunshëm policor ndaj qytetarëve të pafajshëm                                 ...

Me Shume
03 Nov
0

Afera 394 milionëshe, mekanizëm i ngritur për t’u pasuruar shpejt e shpejt

Deklaratë e Grida Dumës mbi shkeljet ligjore dhe skemën e ngritur nga Ministri Veliaj për të përfituar nga paratë e taksapaguesve Afera 394 milionë lekëshe për interesat e qeveritarëve është një dëshmi tronditëse e trajtimit të financave të shtetit si ...

Me Shume
02 Nov
0

Përfaqësuesi i 394 milionëve të Veliajt, kandidat për kreun e AMA-s

Deputeti Bogdani nxjerr fakte të reja mbi skandalin financiar. Kompania 8 mujore e Veliajt nuk plotëson kriterin kryesor teknik që është bilanci i vitit të kaluar. Përfaqësuesi Skenderaj, kandidat për kreun e AMA-s Përfitimi financiar me dekorin e qytetit nga ...

Me Shume
02 Nov
0

Thellohet represioni i Edi Ramës, thellohet pabarazia para ligjit

Denoncimi i deputetit Bumci:  “Janë me qindra rastet selektive, ku ndërtesa e një qytetari prishet, dhe ngjitur me të, ndërtesa e mikut, nipit, kunatit, kushëririt, të deputetit ose ministrit nuk preket”. Sa më shumë thellohet represioni i Edi Ramës ndaj ...

Me Shume
02 Nov
0

Represioni i Edi Ramës, në burg se do shefi i madh

Deputeti Kruja denoncon rastin e qytetarit Bujar Brovina, i cili mbahet në arrest burgu pa prova ligjore. Gjykata dhe drejtësia të bëhen garantë të të drejtave të qytetarëve Aksioni policesk i Edi Ramës, do të kthehej patjetër në gjueti shtrigash ...

Me Shume
01 Nov
0

Reagim i Partisë Demokratike

Përballë fakteve të rënda e kompromentuese, që tregojnë korrupsion, nepotizëm, dhe abuzim me pushtetin, Edi Rama ka zgjedhur të sulmojë opozitën. Sulmi i Edi Ramës ndaj opozitës nuk sjell asnjë dobi publike dhe aspak transparence, në lidhje me faktet e ...

Me Shume
01 Nov
0

Skandali me vizitën e Papës, 394 milionë lekë në xhepat e qeveritarëve

Deputeti Bogdani denoncon shkeljet me tenderin për dekorin e qytetit. Prokurim i drejtpërdrejtë për kompaninë që ka të njëjtën adresë, të njëjtin apartament me kompaninë e vëllait të Erion Veliajt Vizita e Papa Franceskut në Tiranë ka qënë një mundësi ...

Me Shume
31 Oct
0

Gërmadha mbi fukarenjtë, pallate buzë detit për miqtë e qeverisë

Deputeti Halimi denoncon prishjet e paligjshme dhe selektive që po ndodhin në Durrës, dhe ndërtimet e klientelës qeveritare që po bëhen në breg të detit Deputeti Eduard Halimi denoncoi sot prishjet e paligjshme e selektive që po bëhen në Durrës, ...

Me Shume