fbpx

Author Archives: admin

09 Nov
0

Skandali 394 milionësh, kompania e miqve të Ramës kishte vetëm tre punonjës

Denoncimi i Grida Dumës mbi abuzimin financiar me dekorin e qytetit për vizitën e Papës. Faktet e reja që tregojnë se kompania fituese e Veliajt ka pasur vetëm 3 punonjës, por sërish i janë dhënë me prokurorim të drejtpërdrejtë 394 ...

Me Shume
09 Nov
0

Basha takime me banorët e Lushnjes, qytetarët: Jemi në hall për bukën e gojës‏

Kryetari i Partisë Demokratike dëgjon shqetësimet e qytetarëve për varfërinë, borxhet, papunësinë, prishjen e paligjshme të banesave, mbylljen e universitetetit, rritjen e tarifave, e deri tek vonesa 4 mujore e marrjes së ndihmës ekonomike Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ...

Me Shume
08 Nov
0

Me kapjen e AMA, Rama fuqizon monopolin e tij mediatik

Deputeti Pollo denoncon si të paligjshëm emërimin e ish-drejtorit të Digitalb në krye të Autoritetit Mediatik Audioviziv. “Sala fshehu punësimin në Digitalb, PD do të ndjekë rrugën ligjore”  Të enjten mazhoranca Rama-Meta e përmbylli sagën e mundimshme një vjeçare të ...

Me Shume
08 Nov
0

Kryebashkiaku i Gjirokastrës grabit pronën e qytetarit, qeveritarët lejojnë abuzimin

Partia Demokratike denoncon uzurpimin me forcë që bashkia e Gjirokastrës po u bën pronave të Cabejve. Koordinatori Salianji dhe kreu i degës Bejko takojnë trashëgimtarët dhe kërkojnë zbatimin e ligjit Bashkia e Gjirokastrës ka zaptuar në kundërshtim me ligjin një ...

Me Shume
07 Nov
0

160 milionë $ më shumë taksa, shqiptarët 7 muaj do punojnë për qeverinë, 5 muaj për vete

Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionet Parlamentare të Ekonomisë, Financave dhe Veprimtarisë Prodhuese, diskutuan sot në lidhje me Paketën Fiskale 2015, duke nënvizuar se rritja e taksave për vitin e ardhshme do të jetë rrënuese për shqiptarët e do ti ...

Me Shume
07 Nov
0

Basha: Koordinatorët kombëtarë, pasuri e madhe për Partinë Demokratike dhe për Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prezantoi sot 24 kordinatorë kombëtarë, për cështje të caktuara të programit dhe veprimtarisë politike të Partisë Demokratike. Duke e konsideruar këtë si tregues të ribashkimit, hapjes dhe përtëritjes, z.Basha tha se kordinatorët janë një ...

Me Shume
06 Nov
0

Rritja e çmimit të energjisë dhe çmimit të naftës, shkatërrim për familjet shqiptare

Kryetari i Partisë Demokratike mbledh në tryezë përfaqësuesit e pensionistëve, të personave me aftësi të kufizuar, të sindikatave, të biznesit dhe ekspertët e fushës, për të kundërshtuar efektet dramatike që do të sjellë në ekonominë shqiptare plani i qeverisë për ...

Me Shume
06 Nov
0

Vrasjes i parapriu imuniteti që i dha Rama vrasësit

Deklaratë e Grida Dumës ku i kërkohet Kryeministrit të mbajë përgjegjësi për privilegjet dhe paprekshmërinë që kishte krijuar për autorin e vrasjes së katërfishtë Nuk harrohet z.Rama skandali që i parapriu vrasjes së katërfishtë në Tiranë, më kot mendon se ...

Me Shume
05 Nov
0

Pensionistët po varfërohen, qeveria sjell projekt vetëm për 150 minatorë

Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionet Parlamentare të Ekonomisë, Shëndetësisë e Çështjeve Sociale dhe Veprimtarisë Prodhuese, diskutuan sot në lidhje me projekligjin e qeverisë për pensionet e minatorëve. Sipas konkluzioneve të deputetëve të Partisë Demokratike, qeveria po bën një demagogji ...

Me Shume
05 Nov
0

Edi Rama ka përgjegjësi për vrasjen, të japë llogari para qytetarëve

Deklaratë e deputetit Bumci për faktet e rënda; Përse ishte i paprekshëm vrasësi? Përse policia nuk zbatonte urdhërin e ndalimit? Kush i kishte dhënë imunitet vrasësit që të bridhte lirshëm me pistoletë në brez? Edi Rama është sot para një ...

Me Shume