fbpx

Author Archives: admin

13 Nov
0

Vlora e zhgënjyer, krizë dhe skamje në çdo drejtim

Kryetari i Partisë Demokratike dëgjon shqetësimet e banorëve të Vlorës dhe Komunës së Gjormit për rritjen e taksave, faturat e energjisë, papunësinë, falimentimin e fermerëve, skamjen dhe varfërinë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bashkëbiseduar me banorët e Vlorës, ...

Me Shume
12 Nov
0

Biznesi: Të kthehet taksa e sheshtë 10%, jo rritje taksash për të mbuluar evazionin

Kryetari i Partisë Demokratike organizon një tryezë me përfaqësuesit e biznesit, ku u kërkon të angazhojnë potencialin e tyre për të ndaluar paketën fiskale që do të sjellë një kolaps në ekonomi dhe falimentim të biznesit  Kryetari i Partisë Demokratike ...

Me Shume
11 Nov
0

Paketa shkatërruese fiskale, 670 mijë lekë taksë për cdo familje

Prezantimi i plotë dhe bashkëbisedimi me studentët i z.Basha dhe përfaqësuesve të tjerë të Partisë Demokratike në lidhje me shqetësimet që ka sjellë paketa e re fiskale që parashikon rritje të tjera të taksave, asfiksim të biznesit dhe largim të ...

Me Shume
11 Nov
0

Buxheti i qeverisë, më shumë taksa për 95% të shqiptarëve

Deputeti Bode në një analizë të detajuar për rritjen e re të taksave që parashikon qeveria për vitin 2015, barrë që do ta paguajnë 95 përqind e shqiptarëve Projektbuxheti i sjellë në Kuvend nga qeveria dhe që po debatohet aktualisht ...

Me Shume
11 Nov
0

Vetëvrasja e inxhinierit pas largimit nga puna, akuzë për oligarkët‏

Deputeti Bedri Hoxha denoncon arrogancën dhe pandjeshmërinë e treguar ndaj kryefamiljarit që u hodh në rrugë, e pas kësaj ai kreu aktin ekstrem të vetëflijimit Një inxhinier pyjesh nga Mati, baba i dy fëmijëve, bashkëshorti i një gruaje të papunë, ...

Me Shume
11 Nov
0

Fierakët në takime me Bashën: Ka pllakosur varfëria dhe papunësia‏

Kryetari i Partisë Demokratike dëgjon nga afër shqetësimet e banorëve të Fierit për papunësinë, për mbylljen e bizneseve, për shtrenjtimin e naftës, të farërave, për padrejtësitë që u bëhen qytetarëve Fieri ka qenë ndalesa e radhës e kryetarit të opozitës, ...

Me Shume
10 Nov
0

Skandali, Rama nuk përgjigjet pse Ministri dhe stafi i tij morën 394 milionë lekë

Zëdhënësja Nebijaj denoncon përfitimin financiar të kompanisë pranë Ramës, që edhe pse ka 8 muaj e krijuar dhe vetëm 3 punonjës mori 394 milionë lekë Edi Rama vazhdon të mos përgjigjet për abuzimin financiar me 394 milionë lekë për kompaninë ...

Me Shume
10 Nov
0

Nafta dhe energjia, fermerët dhe zonat zurale në kolaps‏

Kryetari i Partisë Demokratike takohet me banorë të komunave të Lushnjes dhe Bashkisë së Divjakës. Gati për protestë kundër varfërisë e krizës së shkaktuar nga rritja e cmimit të naftës, faturat e larta të energjisë, papunësia e bllokimi i cdo ...

Me Shume
09 Nov
0

25 vjet nga rënia e murit të Berlinit, kurrë më mure, kurrë më tirani

Basha: Në këmbë kundër mureve të reja që ngrejnë paligjshmëria,  shpërfillja e zërit të qytetarëve, varfëria, korrupsioni dhe krimi me mbështetje qeveritare.  Mijëra qytetarë të Tiranës kanë përkujtuar sot 25 vjetorin e rënies së murit të Berlinit. Kryetari i Bashkisë ...

Me Shume
09 Nov
0

Edi Rama, çdo javë një agresion të ri ndaj studentëve

Deklaratë e zëdhënëses Nebjaj ku Partia Demokratike u bën thirrje qytetarëve t’i bashkohen protestës së drejtë e legjitime të studentëve shqiptarë Studentët tanë po gjenden cdo javë para një akti të ri agresioni, trajtimi dashakeq, apo arrogance qeveritare. Rritja e ...

Me Shume