fbpx

Author Archives: admin

17 Nov
0

Shpërndarja e buxhetit, braktisen projektet e mëdha rrugore

Deputetët demokratë të Komisionit të Ekonomisë dhe Infrastrukturës, diskutuan sot për prirjet e buxhetit të qeverisë, duke analizuar se vitin që vjen investimet në infrastrukturë do të mungojnë pothuajse fare. Gjithashtu, deputetët kanë konstatuar se buxheti nuk parashikon investime për ...

Me Shume
17 Nov
0

Ditën e bashkimit, Rama e ktheu në ditë të përcarjes

Deklaratë e Edi Palokës në 70 vjetorin e çlirimit të Tiranës, ku dënon ceremoninë qeveritare me fotot dhe koret e diktatorit Hoxha Edi Rama dhe Ilir Meta, zyrtarisht sot konfirmuan dhe e vunë në jetë projektin e tyre për rehabilitimin ...

Me Shume
17 Nov
0

Basha merr pjesë në Asamblenë Politike të PPE në Bruksel

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po merr pjesë në punimet e asamblesë politike të PPE që zhvillohet në Bruksel. Asambleja politike është takimi më i rëndësishëm i Partive Popullore Europiane, formacioni që dominon sot në institucionet e BE dhe ...

Me Shume
16 Nov
0

EAG e Veliajt, kompania që merr para nga çdo zyrë e shtetit

Deklaratë e Grida Dumës ku dalin fakte të reja për dhjetra e qindra milionë lekë që ka marrë kompania e vëllait të Ministrit të Mirëqënies dhe bashkëpunëtorëve të ngushtë të Ramës EAG, kompania e Erion Veliajt dhe bashkëpunëtorëve të ngushtë ...

Me Shume
16 Nov
0

Shkodra më keq se kurrë: Të ngrihemi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takohet me qytetarë të Shkodrës të cilët po përjetojnë kohën më të keqe të jetës së tyre.  Shkodra ka qenë ndalesa e radhës e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në bashkëbisedimin me qytetarët, ...

Me Shume
15 Nov
0

Elbasani nën shtypjen e varfërisë, papunësisë, errësirës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takohet me banorët e Elbasanit të cilët denoncojnë varfërinë ekstreme dhe terrorin policor. Varfëri ekstreme, papunësi, terror policor. Kjo është panorama e Elbasanit sot. Në takimet e zhvilluara me kryetarin e Partise Demokratike, Lulzim ...

Me Shume
14 Nov
0

Kukësi në revoltë: S’kemi punë, s’kemi përkrahje, s’kemi drita, s’kemi bukë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, takohet me qytetarët e Kukësit dhe banorët e zonave rurale të rrethit verior. Denoncohet papunësia, varfëria, dhe shtrenjtimi i çmimeve, rritja e naftës, ndërperja e energjisë elektrike.Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar ...

Me Shume
14 Nov
0

Shehu: Buxheti 2015 rëndon qytetarët, bizneset si edhe ul punësimin

Deputeti i PD Sherefedin Shehu analizon projektbuxhetin 2015 dhe konstaton se nga ky projekt përfitojnë vetëm qeveritarët. Analiza e buxheti 2015 tregon se, ndryshe nga deklarimet publike, qeveria po rrit taksat për luksin e saj. Buxheti shkon në 31.5% të ...

Me Shume
13 Nov
0

Buxheti, më pak para për fermerët, për arsimin për shendetësinë, për të varfërit, më shumë para për luksin e Edi Ramës

Deputetët e Partisë Demokratike të Komisionit të Ekonomisë analizuan sot shifrat e projektbuxhetit 2015 të cilin e përkufizuan si buxhetin e mjerimit të shqiptarëve. Deputeti Sherefedin Shenu analizoi shifrat e shpenzimeve duke vënë në pah se ato ulen për shtresat ...

Me Shume
13 Nov
0

Rendi në pikën më të ulët, militantët e Ramës po kapin Policinë e Shtetit

Deklaratë e deputetit Ristani ku denoncohet vërshimi i ri i militantëve në Policinë e Shtetit, dhe pasojat që po sjell kjo në rënien e sigurisë publike. Po zhbëhen standartet e arritura me milionat e partnerëve amerikanë dhe europianë në trajnime ...

Me Shume