fbpx

Author Archives: admin

25 Nov
0

Buxhet që nëpërkëmb shqetësimet e njerëzve në nevojë

Deputetët demokratë analizojnë pasojat dramatike që do sjellë buxheti në shëndetësi, në çështjet sociale e në shtresat në nevojë. Banorët e Bregut të Lumit rrëfejnë mjerimin ku ndodhen. Deputetët demokratë të Komisionit parlamentar të çeshtjeve sociale dhe shëndetësisë, u mblodhën ...

Me Shume
25 Nov
0

Edi Rama ka caktuar vjedhësin e energjisë, drejtor të energjisë

Kryetari i grupit parlamentar demokrat denoncon rastin e drejtorit të OSHEE në Lushnjë, i cili nuk paguan energjinë që shpenzon me biznesin e tij në vlerën 1 milionë e 600 mijë lekë. Abuzuesit më të mëdhenj të energjisë janë vetë ...

Me Shume
25 Nov
0

Dhjetra banorë të papunë e në mjerim të Fushës së Aviacionit, prej javësh në errësirë

Koordinatori i Partisë Demokratike, Salianji dënon trajtimin ndëshkues të qeverisë, dhe kërkon futjen e banorëve debitorë në sistem, por me këste të ulëta mujore të mundshme për gjëndjen e tyre të rënduar ekonomike  Dhjetra banorë në zonën e Fushës së ...

Me Shume
25 Nov
0

Basha-FMN: Energjia në kurriz të qytetarëve, buxheti për interesat e qeverisë dhe taksat e rritura, shkatërrim për ekonominë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në takim përfaqësuesit e FMN, z.Nadeem Ilahi dhe z.Jens Reinke, me të cilët ndau shqetësimin mbi situatën e sektorit energjetik në vend, ku dënoi aksionet selektive të qeverisë dhe faktin se Kryeministri kërcënon ...

Me Shume
24 Nov
0

Basha-Ramës: Dil nga rruga pa krye, dëgjo shqiptarët që vuajnë, ose largohu

Kryetari i Partisë Demokratike falenderon qytetarët që morën pjesë në marshimin më të madh të protestës në historinë tonë moderne, dënon faktin që kryeministri nuk dëgjon zërin e shqiptarëve por i fyen me arrogancë, dhe përsërit edhe një herë kërkesat ...

Me Shume
22 Nov
0

Mbi 200 mijë shqiptarë marshuan në Bulevardin Dëshmorët e Kombit për punë dhe dinjitet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha paralajmëron qeverinë Rama-Meta:  Mos luani me durimin e një populli. Mos luani me bukën e fëmijëve, të ardhmen e tyre. Nëse nuk mbani premtimet dhe nuk përmbushni detyrimet, do largoheni Më shumë shqiptarë të ...

Me Shume
22 Nov
0

Lulzim Basha: Populli foli, zbato kontratën ose largohu

Mesazhi i Kryetarit të Opozitës në protestën më të madhe të zhvilluar ndonjëherë pas vitit 1991, kundër qeverisë Rama-Meta   Të dashur qytetarë të Tiranës e mbarë Shqipërisë, Të dashur përfaqësues të opozitës, sindikatave të pavarura dhe shoqërisë civile, Motra ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha: Nesër në Sheshin Skënderbej, bashkojmë protestat e përditshme të shqiptarëve kundër varfërisë, papunësisë dhe padrejtësisë

Kryetari i Partisë Demokratike fton cdo shqiptar që është në protestë për shkak të keqqeverisjes, për shkak të papunësisë, varfërisë, mjerimit, rritjes së taksave, rritjes së cmimit të energjisë, të cmimit të naftës, të bashkojë zërin nesër në orën 12 ...

Me Shume
20 Nov
0

Basha: Të shtunën në orën 12 të bashkohemi në Sheshin Skenderbej kundër rritjes së taksave, cmimit të energjisë, papunësisë e varfërisë

Kyetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takoi sot banorët e Kavajës: Kavaja në protestë për punë e dinjitet. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, takoi sot banorët e Kavajës dhe dëgjoi nga afër shqetësimet e tyre. Zoti Basha është njohur ...

Me Shume
20 Nov
0

Bujqësia dhe energjia, harresat e mëdha të qeverisë në buxhet

Deputetët demokratë të komisionit të veprimtarive prodhuese analizojnë buxhetin, duke konkluduar se fondet janë pakësuar, dhe ato që kanë mbetur për bujqësinë, u jepen klientëve të qeverisë Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionin e Veprimtarive Prodhuese shqyrtuan sot Buxhetin e ...

Me Shume