fbpx

Author Archives: admin

03 Dec
0

Qeveria thellon mjerimin në Laprakë, heq nga lista e ndihmës dhjetra familje në nevojë

Deputetja Vokshi denoncon aktin arbitrar të largimit nga lista e ndihmës ekonomike të dhjetra familejeve në nevojë, kryesisht në njësitë vendore që drejton opozita. Efektet janë dramatike, familjet e përjashtuara nuk kanë kushtet minimale për jetesë Kryetarja e Komisionit të ...

Me Shume
03 Dec
0

Varfëria, qeveria dërgon në komisariat edhe vajzën 5 vjeçare‏

Partia Demokratike denoncon skandalin që po ndodh me aksionin policesk ndaj qytetarëve që nuk shlyejnë dot faturat e larta dhe abuzive të energjisë. Salianji: “Akt në kundërshtim me ligjin e Konventat Ndërkombëtare Për të Drejtat e Njeriut dhe të Mbrojtjes ...

Me Shume
03 Dec
0

Rama akuzon shqiptarët se nuk duan të paguajnë, por shqiptarët nuk kanë me çfarë të paguajnë

Sekretarja e Marrëdhënieve me Publikun dënon skemën e Kryeministrit, larg realitetit që nuk njeh gjendjen dhe vështirësitë ekstreme të qytetarëve dhe familjeve ne vend. E vetmja zgjidhje, falja e kamatvonesave, pezullimi i faturave abuzive, dhe shqyrtimi i ankesave të abonenteve. ...

Me Shume
02 Dec
0

Basha: Të falen kamatvonesat, të pezullohen faturat abuzive

Kryetari i Partisë Demokratike: Ndal rritjes së cmimit të energjisë. Rama jashtë realitetit të krizës ekonomike ku ka futur shqiptarët Të nderuar qytetarë shqiptarë. Dy fjalë përshkruajnë përpjekjen e dëshpëruar të kryeministrit sot. Hi syve. Asgjë më shumë nuk është ...

Me Shume
02 Dec
0

Atentati ndaj gazetarit, bandat mafioze po fitojnë çdo ditë e më shumë pushtet

Zëdhënësja Nebijaj i kërkon prokurorisë të hetojë shpejt e të vërë para ligjit autorët e porositësit e atentatit ndaj gazetarit Çani, i cili ka investiguar mbi vrasjen mafioze të bankierit Santo, aferën korruptive me CEZ, kontrabandën e naftës së Albpetrol, ...

Me Shume
02 Dec
0

Basha: Protesta e bashkuar e qytetarëve sprapsi Ramën nga kursi i marrë me energjinë, beteja vazhdon

Kryetari i Partisë Demokratike deklaron se tërheqja e qeverisë dhe pranimi i kërkesës së opozitës për shlyerjen e detyrimeve me këste të përballueshme, ishte lëvizje e detyruar nga protesta e qytetarëve. Basha përsërit kërkesën për faljen e kamatvonesave mbi faturat ...

Me Shume
02 Dec
0

Rama thellon pabarazinë e qytetarëve, qeveris me hajdutët e energjisë dhe persona të dënuar për vepra penale

Deklaratë e Sekretarit të Përgjithshëm, Arben Ristani ku denoncohet modeli i Ramës si ai i drejtorit të OSHEE Tropojë, person me precedent penal, që ka 16 milionë e 900 mijë lekë energji të papaguar Shqipëria është në protestë sepse padrejtësia ...

Me Shume
02 Dec
0

200 familje në errësirë, qeveria fatura abuzive dhe arrestime

Partia Demokratike denoncon rastet ekstreme të faturimit të një familejeje të komunitetit rom me 31 milionë lekë. Salianji viziton banorët e kërkon zgjidhje që vjen nga konsuleca juridike, vendosja e sahatëve matës dhe pagesa më këste të ulëta. Banorët e ...

Me Shume
01 Dec
0

Basha: Kryesia dhe çdo strukturë e partisë, çdo ditë me qytetarin e shqetësimet e tij

Kryetari i Partisë Demokratike: Kryesia e re, ndërthurje e përfaqësimit dhe harmonisë Anëtarët e kryesisë, cdo ditë në kontakt me qytetarët e vendit që po vuajnë nga papunësia, varfëria dhe arbitrariteti i qeverisë Së pari shpreh kënaqësinë time që drejtoj ...

Me Shume
01 Dec
0

Basha: Kryesia dhe çdo strukturë e partisë, çdo ditë me qytetarin e shqetësimet e tij

Së pari shpreh kënaqësinë time që drejtoj  këtë mbledhje të parë të Kryesise së re të Partisë Demokratike të Shqipërisë. Dje politika mori një leksion demokracie. Ne zgjodhëm përmes një procesi konkurues të ndershëm dhe transparent forumet tona drejtuese. Asnjë ...

Me Shume