fbpx

Author Archives: admin

15 Dec
0

Rama-Meta, asnjë shpjegim për 1.2 milionë dollarë dhuratë për klientin e saj

  Deputetja Ademi denoncon heshtjen e qeverisë pas denoncimit të skandalit financiar, ku oligarkia shpërblen klientin në kundërshtim me ligjin. I biri shef i madh në Ministri tenderon për të atin, ndërsa Ministri i Metës thotë se janë të pavarur. ...

Me Shume
15 Dec
0

Urimi i Ramës, letër nga ferri, shqiptarët në mjerim e errësirë

Kryeministri po dërgon letra për fundvit, ndërkohë që pensionistët janë pa shpërblim, nëpunësit pa pagën e 13. Urimi i Ramës, hipokrizi, kur mijëra familje janë në errësirë në prag të festave për shkak të faturave abuzive, dhe qindra të rinj, ...

Me Shume
14 Dec
0

Fermerët në krizë, bujqësia para kolapsit

Kryetari i Partisë Demokratike i bën qeverisë apel nga Korca: Mos shkelni mbi djersën e shqiptarëve, durimi i popullit po soset Kryetari  i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dëgjuar nga afër shqetësimet e fermerëve ne Pojan, Zvezdë, Zëmblak, Tvoran, të ...

Me Shume
14 Dec
0

Edi Rama nuk tërhiqet nga penalizimi i mijëra studentëve

Drejtuesi i Departamentit të Arsimit në Partinë Demokratike, Boci denoncon kursin e Edi Ramës që përjashton nga e Drejta Kushtetuese për Arsimin e Lartë 40 përqind të studentëve. Rritja e tarifave financiare tjetër akt armiqësor ndaj studentëve, dhe favorizim i ...

Me Shume
14 Dec
0

Rama-Meta mbulojnë korrupsionin skandaloz me sulme qesharake ndaj opozitës

Zëdhënësja Nebijaj denoncon faktin se qeveria nuk mban asnjë përgjegjësi pas publikimit të aktit korruptiv, ku i biri i tenderon të atit 1.2 milionë dollarë. Rama dhe Meta bëhen qesharakë me reagimet e tyre që konfirmojnë skandalin, por sulmojnë opozitën ...

Me Shume
13 Dec
0

Skandal me fondin e pyjeve, i biri tenderon 1.2 milionë dollarë për firmën e babait

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit dhe Pyjeve në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi denoncon skemën korruptive. Kompania ALB-Garden, mori 75% të fondeve. Rama-Meta caktuan djalin e donatorit të fushatës në krye të tenderimit në Ministrinë e Mjedisit Sot jemi këtu për ...

Me Shume
13 Dec
0

Mashtrim i ri me shëndetësinë, paketa e mjekimit tek privatët gjysmake dhe aspak falas

Kreu i Departamentit të Shëndetësisë në Partinë Demokratike, Tritan Shehu, denoncon mashtrimin publik me paketat e mjekimit tek privati, që qeveria tenton ta shesë si risi. Praktikat kanë ekzistuar por ato nuk janë zgjidhje. Janë të kufizuara dhe detyrimisht do ...

Me Shume
12 Dec
0

Rama deformoi biseden me Weber, zyrtari i lartë europian përgenjështron kryeministrin

Zëdhënësja Nebijaj denoncon deformimin e përmbajtjes së bisedës së Ramës me Kryetarin e PPE, cka e detyroi z.Weber të përgenjështrojë deklaratat e qeverisë. Gënjeshtra mjerane, kauza e opozitës është e drejtë dhe ka mbështetjen e Europës Abuzimi dhe mashtrimi publik ...

Me Shume
11 Dec
0

Ringritja është realitet, PD përfaqëson sot shumicën morale dhe numerike të shqiptarëve

Mesazhi i kryetarit të Partisë  Demokratike në 24 vjetorin e themelimit: Liria dhe përgjegjësia, gjeneza jonë dhe rruga e Shqipërisë europiane  Të dashur demokrate dhe demokratë, Të nderuar deputetë të Partisë Demokratike dhe opozitës, drejtues të Partisë Demokratike dhe pushtetit ...

Me Shume
11 Dec
0

Basha: Mirëpresim angazhimin e Parlamentit dhe Komisionit Europian për tejkalimin e krizës parlamentare

Prononcim për mediat i kryetarit të Partisë Demokratike: -Nuk mund të ketë Shqipëri Europiane me parlament të inkriminuar që nuk zbaton Kushtetutën -Basha përshëndet angazhimin e partnerëve europianë për zgjidhjen e krizës politike dhe i kërkon dyshes Rama-Meta të reflektojnë: ...

Me Shume