fbpx

Author Archives: admin

11 Jan
0

Thirrja për të denoncuar, Edi Rama dhe Saimir Tahiri rreziku më i madh për rendin

Reagim i Partisë Demokratike pas deklaratave të Ministrit të Brendshëm Ministri i Brendshëm u ka bërë sot thirrje qytetareve që të denoncojne problemet me rendin, apo ngjarjet e dyshimta. Ja disa fakte dhe ngjarje shumë të dyshimta që godasin rendin, ...

Me Shume
11 Jan
0

Non grata në Itali për trafikun e drogës, Rama e bën shef të SHKB-së

Deputeti Strazimiri denoncon emërimet kriminale të Edi Ramës. Drini Bello ishte konsulli shqiptar në Romë dhe u largua nga Italia në vitin 2003, si “non grata” pasi policia e vendit fqinj e survejonte për trafik droge e armësh. Vëllai i ...

Me Shume
10 Jan
0

Deklaratë për shtyp e Partisë Demokratike

Reagim i Partisë Demokratike pas qëndrimeve të Edi Ramës Partia Demokratike dënon me forcë qëndrimet e Edi Ramës i cili prej një jave sulmon opozitën, por nuk gjen asnjë moment për të dënuar kërcënimin që i është bërë Kryetarit të ...

Me Shume
10 Jan
0

Basha: Të vendosur në betejën kundër krimit dhe lidhjeve me politikën, deri në fitore

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha Përshëndetje Jam sot këtu për një mesazh të shkurtër. Dua t’i bëj të ditur Kryeministrit të vendit, se asnjë përpjekje e tij, asnjë kërcënim përmes krimit dhe banditëve të tij, nuk ka ...

Me Shume
10 Jan
0

Testimi i mjekëve dhe infermierëve, i paligjshëm, diskriminues, korruptiv

Deklaratë e kreut të Departamentit të Shëndetësisë, Tritan Shehu, mbi nismën e qeverisë për të testuar mjekët dhe infermierët Mbas Kryeministrit, Ministria e Shëndetësisë konfirmon fillimin e një procesi të tillë “testimi”, denigrues dhe të jashtëligjshëm. Ata që nuk do ...

Me Shume
09 Jan
0

Përgjegjësia për kërcënimet e Shullazit dhe bandës së tij ndaj opozitës është tërësisht dhe drejtpërdrejtë e Edi Ramës

Deklaratë e Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Arben Ristani. Partia Demokratike e denoncoi faktin se Edi Rama, i ofroi të gjitha lehtësitë Emiliano Shullazit në lidhje me ngjarjen e fundit kriminale, dhe kjo tashmë është e qartë për mbarë ...

Me Shume
08 Jan
0

Ka mbetur vetëm që Edi Rama ti japë Shullazit zyrë në qeveri

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Ristani, denoncon alibinë që ka ndërtuar qeveria për Emiliano Shullazin, për përplasjen e përgjakshme me armë në mes të Tiranës. Ristani i bën thirrje prokurorisë të bëjë transparencë e të hetojë me profesionalizëm për ...

Me Shume
08 Jan
0

Dekriminalizimi, nevojë urgjente

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e njeh raporterin për Shqipërinë, z.Fleckenstein, me zhvillimet shqetësuese në vend. Qeveria po nxit paligjshmëri dhe shkelje masive të të drejtave të njeriut. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot raporterin për Shqipërinë ...

Me Shume
07 Jan
0

Deklaratë e Partisë Demokratike mbi ngjarjen e rëndë në Paris

Sulmi dhe vrasjet që ndodhën sot në Paris ndaj revistës “Charlie Hebdo” dhe stafit të saj ishin thellësisht tronditëse. Duke i dënuar me ashpërsinë më të madhe këto akte terroriste, dhe përcjellë ngushëllimet më të ndjera për jetët e humbura ...

Me Shume
07 Jan
0

Qeveria në shërbim të bandës kriminale, Rama hesht prej 24 orësh

Kryetari Grupit Parlamentar, Paloka deklaron se faktet e lidhjes së Ministrit të Brendshëm me grupin kriminal, kanë tronditur mbarë opinionin publik. Vetëm Edi Rama hesht prej dy ditësh. Kryeministri nuk mban përgjegjësi, lejon aktivitetin e bandës, i ofron asaj favore, ...

Me Shume