fbpx

Author Archives: admin

14 Jan
0

Energjia, s’do ketë bunker që e shpëton Edi Ramën nga përballja me protestën e qytetarëve

Kreu i Departamentit të Energjisë, Zana Guxholli, dënon faktin që Edi Rama nuk mban asnjë përgjegjësi për rritjen e çmimit të energjisë, korrupsionin galopant që ka instaluar në sistem, për lënien e gjysmën së vendit në errësirë në netët e ...

Me Shume
14 Jan
0

Rama tenton të pengojë dekriminalizimin, mashtrimi i Ndreut presion drejtësisë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho e konsideron mashtrim të pashembullt deklaratën e të pandehurit Ndreu në derën e Gjykatës, i cili akuzohet për goditje për shkak të detyrës. Eshtë qesharake dhe mund të regjistrohet si një nga mashtrimet më ...

Me Shume
14 Jan
0

Rama, 429 milionë lekë nga taksat e qytetarëve për të gjelbëruar rrugën e shtëpisë së re

Partia Demokratike denoncon shpërdorimin e pushtetit dhe të fondeve publike. Salianji: Dëshmi e Shqipërisë paralele të kryeministrit. Abuzim me buxhetin e shtetit për luksin personal të Edi Ramës. Partia Demokratike denoncoi sot shpërdorimin e pushtetit dhe të fondeve publike që ...

Me Shume
13 Jan
0

I pandehuri Ndreu gënjen dhe i bën presion Gjykatës

Në sytë e mbarë opinionit publik është e qartë pamja e agresionit fizik, plot urrejtje dhe egërsi e deputetit të Edi Ramës kundër deputetit Strazimiri për shkak të detyrës. Partia Demokratike dënon mashtrimin e paturpshëm të Ndreut dhe përpjekjen e ...

Me Shume
13 Jan
0

Rama gënjen për kontributet, pensioni social skemë shkatërruese

Deputeti Sherefedin Shehu denoncon mashtrimin publik të Ramës për punonjësit e pasiguruar. Thesari nuk bën kalimin e pagës pa faturën e kontributeve. Rama po përgjysmon pensionin mimimal. Skema e tyre thellon padrejtësinë sociale. Gënjeshtrat e Ministrit të papërgjegjshëm të Mirëqënies ...

Me Shume
13 Jan
0

Shëndetësia në ditën më të keqe, Rama nis gjuetinë e shtrigave ndaj mjekëve dhe infermierëve

Deputetja Deda denoncon testimin që kërkon t’u bëjë qeveria mjekëve dhe infermierëve, kundër ligjit, Urdhërave dhe edukimit në vazhdimësi. Edi Rama nuk merret me mungesën e ilaçeve dhe ngrohjes por kërkon të kapë dhe shëndetësinë në mënyrë korruptive.  Shëndetësia në ...

Me Shume
12 Jan
0

Basha pret Thaçin, shpreh besim në rrugën e integrimit europian të Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim zv/Kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi. Duke i uruar suksese qeverisë së re të Kosovës, z. Basha përshëndeti marreveshjen për bashkqeverisje të arritur ndërmjet Partisë Demokratike të ...

Me Shume
12 Jan
0

Predikon lirinë e shprehjes Edi Rama që sulmon fjalën e lirë dhe opozitën

Zëdhënësja Nebijaj dënon propagandën boshe të kryeministrit mbi lirinë e shprehjes. Edi Rama shpenzoi më shumë se një orë me tjerrje fjalësh, por nuk gjeti asnjë minutë për të dënuar kërcënimet me jetë të fjalës së lirë, përfaqësuesve të opozitës ...

Me Shume
12 Jan
0

Dhunimi i gazetarit Skuqi, produkt i frymëzimit Rama për goditjen e fjalës së lirë

Sekretarja për Marrdhëniet me Publikun, Grida Duma, dënon sulmin fizik ndaj gazetarit investigues sot në Gjirokastër në mes të ditës, 50 metra larg komisariatit. Skuqi njihet për qëndrimet kritike dhe shkrimet për trafikun e drogës. Edi Rama është bekuesi i ...

Me Shume
12 Jan
0

Janari më i acartë për ekonominë dhe xhepat e qytetarëve

Deklaratë e deputetes Tabaku, ku denoncohen efektet shkatërruese në ekonominë e vendit dhe në atë familjare të; rritjes së taksave, të mosuljes së cmimit të naftës si kudo në botë, rënies së konsumit dhe skemës rrënuese të pensioneve  Mungon entuziasmi ...

Me Shume