fbpx

Author Archives: admin

23 Jan
0

Çmimi i lartë i karburantit, të hënën në 11 nis refuzimi i qeverisë

Deputetja Tabaku shpjegon barrën e taksave që paguajnë shqiptarët për qeverinë në një litër karburant, duke e bërë çmimin më të lartë në rajon e në Europë. Të hënën në orën 11, nis aksioni i parë qytetar për ta detyruar ...

Me Shume
22 Jan
0

Skandali diplomatik, Ministri Bushati shokon partnerët duke refuzuar drejtimin e komitetit të OSBE

Deputeti Bumçi denoncon aktin e paprecedent në historinë e diplomacisë sonë, ku Ministri i Jashtëm, refuzon kërkesën e partnerëve tanë më të rëndësishëm për të drejtuar komitetin e OSBE. Shqipëria humb shansin për të balancuar presidencën serbe dhe për të ...

Me Shume
22 Jan
0

Të hënën në orën 11.00, aksioni i parë kundër tiranisë së çmimit të karburantit

Partia Demokratike denoncon taksat e larta e të përsëritura të qeverisë si shkaktaren kryesore të cmimit të lartë të karburantit që po varfëron shqiptarët duke rritur koston e jetesës. Të hënën paradite në orën 11.00, nis aksioni i parë qytetar ...

Me Shume
21 Jan
0

Të hënën paradite në orën 11, qytetarët do të refuzojnë taksat e qeverisë

Partia Demokratike lajmëron aksionin e parë qytetar dhe i bën thirrje qeverisë për të shfuqizuar taksën e qarkullimit që e mban çmimin e karburantit në Shqipëri më të lartin në Europë. Varfëron qytetarët e pasuron klientelën pranë Ramës. Qytetarët do ...

Me Shume
21 Jan
0

Rama i shton krizës në shëndetësi një video-mashtrim

Qytetarët refuzojnë me përbuzje propagandën e kryeministrit për spitalet me investime të bëra nga qeveria e mëparshme. Rama për vete dhe familjarët e tij zgjedh klinika private ose jashtë vendit. Spitalet publike në gjëndjen e tyre më të keqe, pacientët ...

Me Shume
20 Jan
0

Fabrika e kokainës dhe seriali i tritolit e bëjnë çdo shqiptar të pasigurtë

Sekretari i Përgjithshëm Ristani i cilëson atentatet me shpërthim të lidhura me largimin e Policisë së Shtetit nga detyra e saj kryesore që është rendi dhe siguria publike. Informacionet më të reja dëshmojnë për depërtimin e lidhjeve të trafikantëve të ...

Me Shume
20 Jan
0

Karavastaja, po kthehet në lagunë përfitimi të kryetarit të Bashkisë dhe deputetit Braçe

Kryetari i Partisë Demokratike të Lushnjës, Murrizi, denoncon abuzimet dhe përfitimet qindramilionëshe që bëhen me peshkimin në lagunën e Karavastasë, me një sipërmarrje të paligjshme dhe të paregjistruar, por e mbështetur nga kryetari i Bashkisë Kokoneshi dhe deputeti Braçe.  Ka ...

Me Shume
19 Jan
0

Basha: Sesioni i ri parlamentar, beteja më të forta me qeverinë dhe të keqen e lidhur me të‏

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike në mbledhjen e Grupit Parlamentar. Përshëndetje të nderuar deputetë, Sot hapet sesioni i ri parlamentar. Rifillon për Partinë Demokratike, për grupin tonë parlamentar dhe për  gjithë opozitën një betejë e re, akoma më e ...

Me Shume
19 Jan
0

Basha: Sesioni i ri parlamentar, beteja më të forta me qeverinë dhe të keqen e lidhur me të‏

Përshëndetje të nderuar deputetë, Sot hapet sesioni i ri parlamentar. Rifillon për Partinë Demokratike, për grupin tonë parlamentar dhe për  gjithë opozitën një betejë e re, akoma më e fortë se betejat që kemi zhvilluar deri tani, jo sepse kështu ...

Me Shume
19 Jan
0

Taksat e Ramës e bëjnë karburantin në Shqipëri më të shtrenjtin në botë

Deklaratë e Jorida Tabakut mbi shqetësimin e qytetarëve shqiptarë që paguajnë karburatin më të shtrenjtë në botë, edhe pse çmimi i naftës dhe benzinës është ulur kudo. Rritja e përsëritur e taksës së qarkullimit ndikon drejtpërdrejt në xhepat dhe ekonominë ...

Me Shume