fbpx

Author Archives: admin

28 Jan
0

Projektligjet e PD për uljen e çmimit të naftës dhe energjisë, Rama para mundësisë për të reflektuar

Deklaratë e nënkryetarit Spaho. Nëse Edi Rama nuk i miraton këto dy iniciativa, ai konfirmon edhe një herë se ka braktisur popullin e këtij vendi, dhe është aty thjesht për interesat e tij dhe të klientelës që e rrethon. Qeveria ...

Me Shume
28 Jan
0

Rama hakmerret ndaj protestuesve, fushatë gjobash për ndalimin e makinave

Partia Demokratike denoncon ndëshkimin policor me porosi të kryeministrit. Këto janë shenjat e një regjimi që ka humbur legjitimitetin, që kërkon të nënshtrojë me forcë qytetarët e vendit. Të tillë regjim, e ka vuajtur ky vend për shumë vite. Qytetarët ...

Me Shume
27 Jan
0

Taksat dhe korrupsioni e zbresin Shqipërinë pas 5 vitesh në renditjen e lirisë ekonomike

Raporti i Heritage Foundation dhe Wall Street Journal, hedhin poshtë propagandën e qeverisë. Ekonomia shqiptare po vuan nga asfiksia që kanë sjellë rritja e taksave, korrupsioni e klientelizmi. Shqipëria ka rënë me 7.5 pikë në lirinë për të hapur biznes ...

Me Shume
27 Jan
0

PD, dy amendamente për uljen e çmimit të naftës dhe energjisë

Partia Demokratike kërkon heqjen e taksës së qarkullimit, dhe uljen e TVSH për energjinë me masën 14 për qind. Dhe nisjen e punës për një paketë masash për nxjerrjen e vendit nga kriza. Ndryshe protestat do të përshkallëzohen, deri në ...

Me Shume
26 Jan
0

Basha: Dita e parë e pranverës së protestave për të drejtat ekonomike dhe sociale të qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike falenderon qytetarët në mbarë vendin që iu përgjigjen thirrjes së opozitës për protesta kundër cmimit më të shtrenjtë të karburantit në rajon e në Europë. Basha paralajmëron protesta të tjera masive, nëse qeveria nuk tërhiqet nga ...

Me Shume
25 Jan
0

Basha: Nesër në 11.00 shqiptarët bashkohen në protestë kundër çmimit të karburantit

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike Përshëndetje Nesër me 26 Janar i gjithë vendi do të protestojë për çmimin e lartë të naftës – më i shtrenjti në të gjithë Europën. Nesër në orën 11.00, do të ndalojmë për 5 ...

Me Shume
24 Jan
0

I dënuari dhe i arrestuari disa herë për drogë, rilind me Edi Ramën në task-forcën e OSHEE

Partia Demokratike denoncon inkriminimin e administratës me rekorde të reja e dramatike. I dënuari për trafik droge dhe i arrestuari disa herë për shpërndarje të lëndëve narkotike në shkolla, është caktuar në task-forcën e OSHEE, pikërisht në strukturën që po ...

Me Shume
24 Jan
0

Të hënën në 11, nis refuzimi masiv i çmimeve të larta, taksave të larta, i mjerimit të shqiptarëve

Deklaratë e Sekretares së Marrëdhënieve me Publikun. E hëna është vetëm hapi i parë i një një proteste mbarëkombëtare kundër çmimeve të larta të energjisë dhe naftës, kundër taksave të larta, kundër arbitraritetit e padrejtësisë. Partia Demokratike është në krah ...

Me Shume
23 Jan
0

Kërcënimet e Tahirit nëpër studio, demaskojnë lidhjet e tij me krimin

Partia Demokratike dënon ndërhyrjet e Ministrit të Brendshëm në debatet televizive dhe presionet që ai ushtroi ndaj medias e ndaj përfaqësuesit të Prokurorisë. Lidhjet e tij me krimin dhe dyshimet që lindin pas fabrikës së Kokainës sjellin nervozizmin e deklaratat ...

Me Shume
23 Jan
0

Brukseli i shqetësuar nga depërtimi i krimit deri në nivelet më të larta të qeverisjes në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike merr mbështetjen e Asamblesë Politikë të PPE në luftën kundër krimit dhe në procesin e dekriminalizimit    Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori pjesë në punimet e Asamblesë politike të Partisë Popullore Europiane, në Bruksel. ...

Me Shume