fbpx

Author Archives: admin

03 Feb
0

Gjendja nga përmbytjet dramatike, asnjë masë konkrete nga qeveria

Partia Demokratike i përsërisit thirrjen z.Rama, që të vihet në krye të shtabit të emergjensës e të vërë në jetë një plan konkret masash për lehtësimin e situatës, për tu ardhur në dihmë të evakuarve dhe atyre që janë të ...

Me Shume
03 Feb
0

Edi Rama mbrojti korrupsionin, hodhi në rrugë denoncuesen

Dy ligje u shkelen, ligji për nëpunësin civil, dhe ligji që nxit denoncimin e korrupsionit dhe ofron mbrojtje për denoncuesit, për të shkarkuar nga puna nëpunësen, e për të mbrojtur korrupsionin e Erion Veliajt. Kjo është e vërteta e korrupsionit ...

Me Shume
02 Feb
0

Ristani në zonat e përmbytura: Duhen shumëfishuar përpjekjet e resurset

Sekretari i Përgjithshëm u kërkoi degëve lokale dhe të zgjedhurve vendorë të PD të mbajnë kontakte të vazhdueshme me banorët dhe të informohen për gjëndjen e tyre.  Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani vizitoi zonat e përmbytura të ...

Me Shume
02 Feb
0

Rama të ngrejë menjëherë Shtabin Qendror të Emergjensës

Partia Demokratike i kërkon kryeministrit të ngrejë menjëherë Shtabin Qendror të Emergjensës, e të shumëfishojë praninë dhe punën e agjensive qeveritare në terren, të mobilizojë të gjitha resurset për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve dhe komuniteteteve të përmbytura, dhe të ...

Me Shume
31 Jan
0

Transparencë dhe nxjerrje përgjegjësie për implikimin e forcave të armatosura në trafik droge

Rasti i majorit të përfshirë në trafik ndërkombëtar droge është një tjetër dëshmi që tregon se ku ka përfunduar integriteti i forcave tona të armatosura. Duhet transparencë e plotë dhe e menjëhershme për rastin. Duhet llogaridhënie deri në pikën e ...

Me Shume
31 Jan
0

Dy Shqipëri; Rama me miqtë e tij ndërtojnë pa leje, shtëpitë e të pamundurve hidhen në tokë

Ligji nuk vepron njësoj në Shqipëri me Edi Ramën. Kërbaci për qytetarët e pamundur, kulaci për miqtë e kryeministri. Kjo është filozofia e qeverisjes dhe thelbi i saj. Shqipëria e rilindur nuk qenka e qytetarit, por e pushtetarit. Shqipëria sot, ...

Me Shume
30 Jan
0

Basha: Krimi i organizuar, sfida më e madhe për shtetin ligjor dhe integrimin

Kryetari i Partisë Demokratike priti Drejtorin e Përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit pranë Komisionit Europian, Christian Danielsson.  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot Drejtorin e Përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit pranë Komisionit Europian, Christian ...

Me Shume
30 Jan
0

Majori në trafik droge, dëshmi e dështimit të çdo strukture përgjegjëse

Deklaratë e deputetit Strazimiri. Në Spanjë, aksidentalisht, ka dalë në pah se në çfarë derexheje është katandisur siguria kombëtare, Forcat e Armatosura, Policia Ushtarake, strukturat inteligjente dhe të informacionit të ushtrisë dhe të Policisë së Shtetit, kontrolli i territorit, lufta ...

Me Shume
30 Jan
0

Sarajet e shkeljes së 4 ligjeve, Rama merr në mbrojtje ndërtuesin e tij

Partia Demokratike denoncon rastin e vilave të paligjshme në Parkun e Liqenit, dhuratë e Ramës në këmbim të sarajeve të Surrelit. 10 pyetje për kryeministrin, mbi paligjshmërinë flagrante të këtyre ndërtimeve.  Dje papagalli i Edi Ramës beri 3 faqe deklarate ...

Me Shume
29 Jan
0

Ndërtuesi i sarajeve të Ramës, zapton liqenin, shkel 4 ligje, dhe është i paprekshëm

Miku e donatori i Edi Ramës, ndërtuesi Ardian Nela shkel 4 ligje, dhunon planin rregullues të Tiranës, dhunon vendimin e KRTRSH së 2004 kur Lame ishte sekretar, dhe vazhdon i qetë ta cojë deri në fund shkeljen brutale të ligjeve ...

Me Shume