fbpx

Author Archives: admin

23 Feb
0

Kryetari i Bashkisë së Pogradecit ikën duke gënjyer

Nëse duhej ti shpëtonte procedimit penal për të cilin e kishte kërcënuar Edi Rama, duke sharë qeverinë e mëparshme, kjo është çështje e tij. Qytetarët e Pogradecit e dinë të vërtetën, e dinë shumë mirë dhe i kanë prekur nga ...

Me Shume
23 Feb
0

Koncesion i ri i Ramës, 96 miliardë për klientët e tij

96 miliardë lekë do të jepen për sterilizimin e veglave kirurgjikale dhe dezinfektimin e sallave. Këto 96 miliardë lekë do të jepen me 30 Mars për klientët e preferuar të qeverisë, me një procedurë aspak transperante. 96 miliardë lekë janë ...

Me Shume
23 Feb
0

“Lumi Vjosa”, qeveria mban të fshehtë projektin

Prononcim për mediat i deputetit Bumçi. Pse nuk kemi informacion?! Kjo mungesë informacioni çfarë fsheh?! Çfarë frike ka pala shqiptare që nuk informon publikun në lidhje me projektet mbi Lumin Vjosë?! Çfarë po fsheh me këtë heshtje?! Këto janë shqetësime ...

Me Shume
22 Feb
0

OSHEE, masha e verbër e Ramës që po dhunon sistematikisht qytetarët

OSHEE po kthehet dita-ditës në një organizatë kriminale, përgjegjëse për dhunimin sistematik të qytetarëve, dhe deri më sot shkaktare e drejtpërdrejtë e humbjes së disa jetëve. Duke qënë një mashë e verbër në duart e Edi Ramës, OSHEE po aplikon ...

Me Shume
22 Feb
0

Rama bllokon e mban ndezur konfliktin politik

Modeli i Ramës është verifikuar e certifikuar tashmë si modeli i ngritur mbi mashtrim që po përkeqëson jetën e qytetarëve çdo ditë. Sa herë që flitet për interesat e drejtpërdrejta të qytetarëve, Edi Rama shfaqet si prodhues i konfliktit politik, ...

Me Shume
22 Feb
0

Testimi, përpjekje e qeverisë për të fshehur problemet e thella të shëndetësisë

Qeverisja, në vend që të reflektojë dhe tërhiqet nga vendime të tilla të rrezikshme, ngulmon në rrugën e saj duke thelluar përplasjet me personelin e sistemit shëndetësor. Ajo po tregohet e shurdhër qoftë edhe për të dëgjuar mendimet e Urdhërave, ...

Me Shume
21 Feb
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Kryeministri i vendit vizitoi së fundi Brukselin dhe i vetmi lajm që krijoi nga qendra e Europës ishte fyerja e gazetares shqiptare Erisa Zyka. Edi Rama manifestoi arrogancë dhe ofendoi korrespondenten e njohur pikërisht në zemrën e Europës së vlerave, ...

Me Shume
21 Feb
0

OSHEE çon në vetvrasje babain e tre vajzave

Pothuajse çdo ditë raportohen akte dëshpërimi të qytetarëve përballë kësaj sjellje anti-humane të qeverisë dhe OSHEE, që nuk kanë sy të shohin e vesh të dëgjojnë. Ata nuk po u lënë qytetarëve asnjë zgjidhje tjetër përpos errësirës e burgut. Dhe ...

Me Shume
21 Feb
0

Policia, luftë me qytetarët paqe me kriminelët

Rreh barbarisht të rinjtë në mes të qytetit, shoqëron me dhunë në komisariat, banorët që protestojnë për errësirën, por nga ana tjetër Policia ende nuk ka ndaluar asnjë prej grabitësve të 10 ditëve të fundit, të bankës, të biznesit në ...

Me Shume
20 Feb
0

Basha: Është koha të çlirojmë Shqipërinë nga e keqja, të kthejmë vendin në rrugën e zhvillimit

Të nderuar pjesëmarrës në këtë ceremoni përkujtimore, të organizuar nga grupimi i dhjetorit 90, Të dashur të rinj e të reja, Zonja dhe zotërinj, Përfaqësues dhe drejtues të opozitës politike të Partisë Demokratike, ish studentë të Dhjetorit, të përndjekur politik, ...

Me Shume