fbpx

Author Archives: admin

27 Feb
0

Koço Kokëdhima shkeli 150 herë Kushtetutën

Neni 70 i Kushtetutës qartësisht e detyron deputetin Koço Kokëdhima që të zgjedhë midis mandatit të deputetit apo aksionerit të kompanive që përfitojnë fondet publike, duke i konsideruar të dy funksionet si të papajtueshme me njëra-tjetrën. Pika 3 e këtij ...

Me Shume
27 Feb
0

Qeveria ka vetëm një skemë për energjinë, skemën anti-qytetare

Skema e lehtësimit, është e kundërta e represionit që është duke aplikuar qeveria. Ka vetëm një skemë lehtësuese për qytetarët; Të ulet cmimi i energjisë elektrike me të paktën 14%, aq sa premtoi Edi Rama në fushatë. Të anullohen menjëherë ...

Me Shume
27 Feb
0

Ministri i Brendshëm, rekord mashtrimesh në publik

Gënjeu kur tha se Shqipëria është më e sigurtë, kur siguri kanë vetëm kriminelët, dhe kur grabitjet, vjedhjet, rrëmbimet, po bëjnë kërdinë. -Gënjeu kur tha se nuk ka lidhje me Emiliano Shullazin. -Fshehu të vërtetën për aksionin e fabrikës së ...

Me Shume
26 Feb
0

Fjala në Kuvend e ish-kryeministrit Berisha

“Zoti kryesues i seancës. Mprehtësia e problemeve dhe e zhvillimeve dramatike në vend, bëjnë që, pesha e diskutimeve të këtë tempull të anojnë aty ku qytetari është më i kërcënuar, aty ku atij i dhëmb më shumë, aty ky ai ...

Me Shume
26 Feb
0

Kush pasurohet në këtë vend?!

Parlamenti, sot ka në rendin e ditës marrëveshjen për Heqjen e Tatimit të Dyfishtë me Republikën e Islandës. Një marrëveshje pozitive për sa i përket heqjes së tatimit të dyfishtë për bizneset që operojnë në Shqipëri apo ato shqiptare që ...

Me Shume
26 Feb
0

Fjala në Kuvend e deputetit të PD, Arben Ristani

Këto që do t’ju them tani,  jam i sigurt që i dini përmendësh, por po jua përsëris për t’ju kujtuar, jo vetëm juve por të gjithë shqiptarëve, se sa shumë erë të keqe vjen qeverisja juaj, se sa i paaftë ...

Me Shume
25 Feb
0

PD, kërkesë për mbarimin e mandatit të deputetit Koço Kokëdhima

Partia Demokratike ka arritur në konkluzionin, bazuar mbi fakte e dokumenta, pas një pune disa mujore hulumtimi e hetimi, të bërë nga departamenti anti-korrupsion në PD, se deputeti Koço Kokëdhima ka përfituar të paktën 150 herë fonde publike nga pasuria ...

Me Shume
24 Feb
0

Basha në Lushnje, demokratët pranë qytetarëve dhe përballë të keqes

Kryetari i Partisë Demokratike u takua në mbrëmje me strukturat e degës së Lushnjes: “Ne nuk i braktisim njerëzit, dhe nuk mund ti braktisim njerëzit. Kemi detyrën dhe detyrimin të jemi shpresa e tyre. Tu japim shpresë dhe tu japim ...

Me Shume
24 Feb
0

Basha-Ahlin, krimi në Shqipëri, shqetësim në rritje

Kryetari i Partisë Demokratike priti sot në takim Kryetarin e Parlamentit suedez, z.Urban Ahlin dhe delegacionin që e shoqëronte. Zoti Basha i shprehu z.Ahlin mirënjohjen për mbështetjen  që Suedia i ka dhënë Shqipërisë në procesin e anëtarësimit në Bashkimin Europian, ...

Me Shume
24 Feb
0

Basha: Çdo qytetar, çdo familje akuzon sot qeverinë Rama-Meta

Vetëvrasjet për energjinë elektrike  janë një akuzë për qeverinë. Të burgosurit, të poshtëruarit, të munduarit për këtë shkak akuzojnë qeverinë. Edhe qytetarët që mund të mos kenë probleme për të paguar energjinë, por që nuk mund të mos e ndjejnë ...

Me Shume