fbpx

Author Archives: admin

13 Mar
0

Populli u bashkua kundër krimit në qeverisje dhe për ti hapur rrugë daljes nga kriza

Mirënjohje të thellë dhe faleminderit nga zemra të gjithë qytetarëve shqiptarë që morën pjesë dje, nga Tirana dhe mbarë vendi, pa dallime politike, në marshimin më të madh të protestës të mbajtur ndonjëherë që nga vitet e para të demokracisë. ...

Me Shume
11 Mar
0

Rama dhe Meta në panik nga protesta madhështore

I ka zënë paniku sepse kanë shtypur dhe terrorizuar njerëzit çdo ditë prej dy vitesh, dhe tani është radha e popullit sovran që të marrë fatet në dorë. Partia Demokratike i bën thirrje policisë së shtetit të përmbahet brenda kufinjve ...

Me Shume
11 Mar
0

Reagim i Partisë Demokratike

Partia Demokratike mbështet shtyrjen e mbledhjes përuruese të grupit parlamentar të miqësisë Shqipëri-SHBA. Një mbledhje e tillë me praninë e Ilir Metës si kryetar Kuvendi ndërkohë nën hetim dhe akuzë si dhe me pjesëmarrjen e disa deputetëve të cilët do ...

Me Shume
10 Mar
0

Meta konfirmon akuzën e PD-së u përpoq t'ia faturonte opozitës skenarin e vrasjes së dy deputetëve‏

Shqiptarët presin vetëm një fjalë nga Ilir Meta; të japë dorëheqjen e të shkojë para drejtësisë. Ai vazhdon të fshihet, vazhdon të rrijë i lidhur me çdo kusht pas karriges. Por Ilir Meta nuk do të mund të sfidojë ligjin, ...

Me Shume
08 Mar
0

Ka nisur numërimi mbrapsht për dyshen Rama-Meta, të enjten në orën 11 shqiptarët bashkohen kundër krimit në qeverisje‏

-Kur vrasjet e atentatet me tritol kanë tronditur sigurinë e çdo familje dhe i kanë bërë njerëzit me hije, Edi Rama dhe Ilir Meta rezultojnë sipas akuzave të bëra nga radhët e tyre, të përfshirë vetë, drejtpërdrejt në skema likuidimesh ...

Me Shume
08 Mar
0

Gratë shqiptare, në ballë të protestës ditën e enjte‏

“Ky është 8 Marsi i mohimit të të drejtave, skamjes, qeverisjes së krimit, papunësisë, dhunës . Sot gratë shqiptare janë në spiralen e një krize të thellë shkaktuar nga krimi shtetëror dhe mafia. Gratë janë dhe do të jenë shpirti ...

Me Shume
07 Mar
0

Reagim i Partisë Demokratike

Shoferi i Shullazit, ministri i krimit që pret në zyrë të akuzuarit për vrasje reagoi sot si frikacaku që po i rrëshqet nën këmbë pushteti i drogës dhe i trafiqeve. Ora e drejtesisë po vjen dhe Saimiri është i tmerruar. Nuk ...

Me Shume
07 Mar
0

Qeveria po luan me jetën e qytetarëve, 3 vetëflijime brenda javës nga padrejtësia‏

Aktet e dëshpëruara të qytetarëve të braktisur nga qeveria, janë një akuzë e drejtpërdrejtë për Edi Ramën e Ilir Metës, të cilët janë përfshirë në luftën për pushtet, për influencë, për territore e para. Atyre nuk u intereson jeta e ...

Me Shume
07 Mar
0

Skenari për vrasjen e dy deputetëve, kallëzim penal për Saimir Tahirin e Artan Didin‏

Ministri i Brendshëm dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, kallëzohen për shpërdorim detyre, pengim të zbulimit të së vërtetës, e moskallëzim krimi, të gjithë këto në lidhje me skenarin e porositjes së vrasjes së dy deputetëve ngjarje për të cilën ...

Me Shume
06 Mar
0

Pas daljes nga Prokuroria, Meta vrap në zyrën e Tahirit, cila alibi u gatua sot?‏

Si kryetar i Kuvendit, si numri 2 i shtetit, i akuzuari numër 1 në vend, hyn e del si të dojë nëpër zyra. Sa kohë që ai është veshur me pushtetin e kryekuvendarit, Ilir Meta përbën pengesë serioze për një ...

Me Shume