fbpx

Author Archives: admin

20 Mar
0

Dorëheqje e Metës dhe ekspertizë europiane për një hetim të besueshëm

Faktori ndërkombëtar, institucionet europiane, kanë 10 ditë që shprehen qartë, për ata që kanë vesh të dëgjojnë, që kanë sy të shikojnë dhe mendje të kuptojnë, dhe shqiptarët besoj nuk mund të merren për budallenj. Ka folur Parlamenti Europian, përmes ...

Me Shume
20 Mar
0

Mafia e kromit të Ilir Metës dhe policët e Tahirit po dhunojnë banorët e Kukësit

Mafia e minierave e Ilir Metës, që merret me biznesin e kromit po grabit në mënyrë arbitrare jo vetëm pasurinë e fshatrave të Kukësit, por po dhunon e ushtron terror prej shumë kohësh ndaj banorëve të këtij rrethi. Dje në ...

Me Shume
19 Mar
0

Brukseli i tronditur nga akuzat për Metën dhe për mosdorëheqjen e tij

Dorëheqja e kryetarit të parlamentit, Ilir Meta i akuzuar si porositës i vrasjes së dy deputetëve, konsiderohet nga eurodeputetët një akt i detyrueshëm për standartet demokratike. Në përfundim të samitit të PPE, që u mbajt sot në Bruksel, ku mori ...

Me Shume
19 Mar
0

Kryetari në ikje i ështe fshehur sërish qytetarëve

Zoti drejtues i seancës, Zonja e zotërinj, kolegë, Një javë më parë kryetari në ikje i kuvendit e mbylli seancën parlamentare për 12 minuta nga frika për tu përballur me opozitën dhe qytetarët që ishin mbledhur në Tiranë më shumë se kurrë më ...

Me Shume
19 Mar
0

Fjala në Kuvend e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Eduard Halimi

Zoti drejtues i seancës, Zonja e zoterinj, kolege, Nje jave me pare kryetari ne ikje i kuvendit e mbylli seancen parlamentare per 12 min nga frika per tu perballur me opoziten dhe qytetaret qe ishin mbledhur ne Tirane me shume ...

Me Shume
19 Mar
0

Lidhjet e krimit me pushtetin po e kthejnë Shqipërinë pas

Gjatë vizitës në Berlin, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar me nënkryetarët e grupit parlamentar të CDU/CSU Franz Josef Jung  (CDU),  Hans Peter Friedrich (CSU). Kryetari Basha ka ndarë me drejtuesit e lartë të grupit parlamentar CDU/CSU shqetësimin ...

Me Shume
19 Mar
0

Dhunohen zyrat e PD-së Elbasanit, dyshja Rama-Meta në ditët e agonisë

Godina e Partisë Demokratike në Elbasan është dhunuar mbrëmë, dyert e të gjithë ambjenteve janë shqyer dhe zyrat janë bastisur. Ky është një rast i përsëritur i dhunimit të zyrave të Partisë Demokratike dhe është një sulm në prag të ...

Me Shume
18 Mar
0

Basha me ligjvënësit gjerman: Në praktikën europiane për akuza të rënda, zyrtaret lënë postin dhe vihen në shërbim të drejtësisë, dekriminalizimi domosdoshmëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në vijim të vizitës së tij në Gjermani është takuar me  kryetarin e Komisionit për Çështjet e Europiane në Bundestagun gjerman, Gunther Krichbaum dhe Roderich Kieseëetter, zëdhënës i grupit parlamentar CDU/CSU në Komisionin e ...

Me Shume
18 Mar
0

Nesër qytetarët para parlamentit, Ilir Meta të dorëhiqet

Parlamenti dhe demokracia kanë pësuar goditjen më të rëndë të këtyre 25 viteve, kur Kryetari i institucionit më të rëndësishëm në vend, gjendet nën akuzën e porositjes së vrasjes së dy deputetëve. Megjithëse janë bërë 16 ditë që Ilir Meta ...

Me Shume
17 Mar
0

Asnjë arritje për 5 prioritetet e integrimit

Ky takim kishte për qëllim diskutimin e pesë prioriteteve, për të parë sa përparim ka bërë Shqipëria dhe a mund të hapen negociatat. Qëllimi i diskutimit është përparimi që bën Shqipëria për të hapur negociatat. Si opozitë, ne ngritëm shqetësimet ...

Me Shume