fbpx

Author Archives: admin

04 May
0

Veliaj kërkon t’i fshihet debatit për varfërinë, eksodin, taksat e rritura, çmimin e rritur të energjisë‏

Askush nuk ka ndërmend të marrë leksione politike apo fushate nga Erion Veliaj, një kandidat që ka mashtruar qytetarët për 2 vjet që kur ka qenë ministër i Rilindjes, i kësaj Rilindjeje që ka rrënuar qytetarët shqiptarë. Nga ana tjetër ...

Me Shume
04 May
0

Basha: Shqiptarët janë zhytur në mjerim, Rama-Meta në drejtimin e duhur të pasurimit të tyre‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi kandidatin për kryetar të Bashkisë së Kukësit z. Bashkim Shehu.  Z. Basha është ndalur tek situata e rëndë ekonomike që ka pllakosur vendin  ku mijëra familje kanë marrë rrugën e emigrimit pasi e kanë ...

Me Shume
04 May
0

Do t’i shërbej secilit pa dallim, siç kam bërë si mjek e drejtues‏

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorët e Farkës e Petrelës ku dëgjoi shqetësimet e tyre për varfërinë, papunësinë dhe pamundësinë e tyre për të shitur produktin e tyre. Në takimin e zhvilluar në Petrelë ...

Me Shume
03 May
0

Nxitje për tregtarët e fermerët që të rriten e të shtojnë vendet e punës‏

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova u takua me tregtarët e tregut Çam të cilët po vuajnë rënien e fuqisë blerëse. Problemeve të tyre u shtohen dhe taksat e rritura nga qeveria dhe tarifat e larta të energjisë. “Vazhdon ...

Me Shume
03 May
0

Demagogjia e Veliajt, kërkon debat me dr.Halim Kosovën për të mbuluar dështimin e tij‏

Sot nga kullat e betonizuara nga shefi i tij, Erjoni vazhdoi propagandën mediatike për çdo gjë, pa kuptuar akoma funksionet e Bashkisë. Ai sot nuk guxoi të dalë e të shohë 20 projektet e investimit që ajo zonë ka patur. ...

Me Shume
03 May
0

Basha: Shqiptarët të bashkuar për të larguar të keqen me votë. Lezha nuk do të mbetet peng i Gjirit Lalzit‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi sot kandidatin për kryetar të Bashkisë së Lezhës Fran Frrokaj. Lideri i opozitës ka theksuar se ashtu si në Lezhë dhe në të gjithë Shqipërinë ka një padurim të madh për t’i dhënë ...

Me Shume
03 May
0

Turizmi në Tiranë, burim të ardhurash dhe punësimi‏

urizmi duhet ti sjellë të ardhura qytetit dhe të krijojë vende pune. Kjo është ideja që ka kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova, i cili shprehet se ka shumë për të bërë që nga linjat e dedikuara pë vendet ...

Me Shume
03 May
0

Puna është modeli që ofroj, puna është modeli që kërkon Durrësi‏

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma vazhdon takimet e përditshme në çdo rrugicë të qytetit e në veçanti të rrethinave të tij duke u ndalur në veçanti në zonën industriale të Shkozetit. Ndonëse një zonë me potencial të madh ...

Me Shume
02 May
0

Halim Kosova për qytetarin, rininë, familjen, Tiranën‏

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, pati një bashkëbisedim me të rinjtë me moderimin e aktorit të njohur Jul Deda. Duke iu përgjigjur disa pyetjeve, z.Kosova ka folur për konceptet e tij për Tiranën, për çështjet e mprehta ...

Me Shume
02 May
0

Halim Kosova angazhohet për sistem në shërbim të qytetarëve‏

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorë të njësisë 8 në Tiranë dhe në rrugën Riza Cerova dhe dëgjoi shqetësimet e tyre të jetës së përditshme. Kosova u angazhua për ngritjen e një sistemi efikas ...

Me Shume