fbpx

Author Archives: admin

09 May
0

Sekreti është tek marrja e përgjegjësisë për të shërbyer

Kandidati për kryetar Bashkie Halim Kosova, takohet me banorë të zonave të ndryshme të kryeqytetit të cilët ankohen për çmimet e rritura, papunësinë e varfërinë. Kandidati i Partisë Demokratike, Halim Kosova iu drejtua disa zonave të kryeqytetit në turin e ...

Me Shume
07 May
0

Kallëzim në Prokurorinë e Përgjithshme për Dakon, shtoi listat me 2700 votues

Spaho, Ristani: ”Në mënyrë të shumëanshme, me shumë makinacione po tentohet manipulimi i zgjedhjeve”. Deputetët e Partisë Demokratike Edmond Spaho dhe Arben Ristani depozitojnë në Prokurorinë e Përgjithshme skandalin e cënimit të listave të zgjedhësve nga bashkiaku Vangjush Dako. Janë afro ...

Me Shume
07 May
0

Njeriu i duhur, në momentin e duhur!

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, vazhdon turneun e takimeve në zonën e pallatit me shigjeta, Medresesë dhe Laprakës. Kandidati për Bashkinë e Tiranës Halim Kosova, dëgjoi nga afër një ndër problematikat më të mëdha të komunitetit rom ...

Me Shume
07 May
0

Nuk u distancuan, e fshehën, Rama-Meta dalin si autor të sulmit të dhunshëm ndaj opozitës

Partia Demokratike dënon me forcë përpjekjet e dështuara të dyshes Rama –Meta për të kamufluar dhunën politike të urdhëruar dhe orkestruar nga kjo dyshe në aktivitetin elektoral të kryetarit të opozitës në Ersekë. Përpjekja mjerane për të kamufluar identitetin e ...

Me Shume
07 May
0

Basha: Të djathtë e të majtë janë në kufijtë e mbijetesës, askush nuk mund ta ndalë largimin e së keqes

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi kandidatët për kryetarë bashkie, në Mallakastër z. Agron Kapllanaj, në Memaliaj z. Sadik Xhelili, në Tepelenë z. Veip Çela, në Këlcyrë z. Gentjan Muhameti, në Përmet z. Niko Shupuli dhe Kolonjë z. Viktor Duro. Situata e rëndë ekonomike dhe zhgënjimi për premtimet e ...

Me Shume
07 May
0

Partia Demokratike dënon dhunën e orkestruar nga pushteti në aktivitetin e kryetarit të opozitës në Kolonjë

Partia Demokratike dënon me ashpërsi dhunën e orkestruar  që u ushtrua në nisje të aktivitetit për prezantimin e kandidatit të opozitës  në Kolonjë, ku një person i njohur për lidhjet e tij me pushtetin,  hodhi një karrige në drejtim të ...

Me Shume
06 May
0

Urbanistët dhe arkitektët e Durrësit: Vizioni i Dumës kthen zhvillimin ekonomik

Kandidatja për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma zhvilloi një bashkëbisedim me arkitektë dhe urbanistë të qytetit ku ndau me ta vizionin e një qyteti si njësi ekonomike. Pjesë e diskutimit të gjerë përfishiu rigjenerimin e komuniteteve në qytet dhe rrethina, ...

Me Shume
06 May
0

Skema e Dakos për manipulim, e organizuar, gjakftohtë dhe kriminale

Sot do ju njohim me një tjetër skandal të Rilindjes por në dallim nga skandalet e tjera përsëritet vetëm kur ka zgjedhje. Partia Demokratike prej disa muajsh po ndjek me vëmendje se si Vangjush Dako me larot e tij po ...

Me Shume
06 May
0

Urdhëri i Ramës për drejtorët, urdhër për manipulim të zgjedhjeve

Kryeministri Rama është kapur dhe një herë në flagrancë duke shkelur ligjin. Një tjetër skandal i është shtuar vargut të gjatë të skandaleve të dyshes Rama-Meta që prej dy vjetësh po sundojnë shqiptarët duke dhunuar hapur të drejtat e tyre ...

Me Shume
06 May
0

Basha: Rama-Meta fatkeqësi për shqiptarët, më 21 qershor hapim rrugën e shpresës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, prezantoi kandidatët për kryetarë bashkie, Fiqiri Ismailin në Vorë, Hamdi Pashën në Krujë dhe Redi Saraçin në Shijak. Z. Basha i kujtoi mazhorancës premtimet e mëdha me të cilat erdhën në pushtet në 2013-ën ...

Me Shume