fbpx

Author Archives: admin

20 May
0

Sistem transparent dhe efikas në Bashki

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorë të njësisë 1 në Tiranë, ku ndau me ta idetë e tij për menaxhimin e qytetit. Kosova tha se është angazhuar në këtë garë, sepse kërkon të shërbejë ...

Me Shume
20 May
0

Basha: Rama-Meta rritën taksat për qytetarët dhe morën 700 milion dollarë borxh

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi turin e bashkëbisedimit me të rinjtë në qytetin e Lushnjës. Zoti Basha ka denoncuar rritjen e borxhit publik nga qeveria e cila sot ka hapur një gropë të madhe prej 700 milionë dollarësh të ...

Me Shume
19 May
0

Banorët e periferisë së Korçës: Tek Gjergji Mero, gjejmë shpresën për ndryshim dhe zhvillim

Kandidati demokrat Gjergji Mero ishte sot në disa zona informale, periferike të Korçës, ku dëgjoi dhe bisedoi në lidhje me problemet e shumta me të cilat përballen banorët. Ata i thanë z. Mero se “rrugët , kanalizimet janë lënë krejt ...

Me Shume
19 May
0

Veliaj mashtroi për 52 mijë vende pune në industrinë prodhuese

PRAPË PREMTIME, PRAPË MASHTRIME Erion Veliaj na habit me përsëritjen e PREMTIMEVE për hapje vende të reja pune në Tiranë. Edhe në 2013-ën Erioni PREMTOI: “40,000 vende të reja pune dhe 12,000 vende pune shoqëruese në industrinë prodhuese nëpërmjet financimit shtetëror ...

Me Shume
19 May
0

Basha: Dyshja Rama-Meta merren çdo ditë me opozitën, se nuk përballen dot me mashtrimet e tyre dhe nuk kanë asnjë ofertë për qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha bashkëbisedoi me të rinjtë e qytetit të Kukësit. Të rinjtë e Kukësit e kanë njohur zotin Basha me shqetësimet e tyre që nga punësimi, taksat e larta që po falimentojnë bizneset dhe mungesa e ...

Me Shume
18 May
0

Kandidati Gjergj Mero: “Kjo është diktatura e mjerimit dhe taksave rrënuese”

Bashkia dhe qeveria, mbi  3 milion euro për fasadat e Pazarit të vjetër të Korçës, në të cilin tregtarët nuk bëjnë as 1300 lekë xhiro në ditë. Kandidati i PD-së për Korçën Gjergj Mero ishte në Pazarin e vjetër, i ...

Me Shume
18 May
0

Veliaj mashtroi romët për ndihmën ekonomike

Erion Veliaj po na përsërit PREMTIMET për mbështetje ndaj popullsisë rome. Por edhe në 2013-ën Erioni PREMTOI: “Do të institucionalizojmë sistemin shtetëror për mbledhjen e të dhënave për komunitetin rom dhe egjiptian, si dhe do të sigurojmë regjistrimin e tyre në ...

Me Shume
18 May
0

Basha: Ulje taksash në nivelin më të ulët në Ballkan, taksë e sheshtë 9%

Me taksën e sheshtë 9% një punonjës me pagë 450 mijë lekë do paguajë 1350 lekë taksë, ndërsa me taksën 13% të Ramës sot paguan 1950 lekë. 45 milionë dollarë janë mbledhur më pak se plani për 4 muajt e parë ...

Me Shume
18 May
0

I vetmi impenjim që kam, t’u shërbej qytetarëve

Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorë të zonës së Sharrës, dëgjoi shqetësimet e tyre, dhe u angazhua për të shërbyer e gjetur zgjidhje. Problemi kryesor që kanë banorët e kësaj zone është mungesa e ...

Me Shume
17 May
0

Mos gjykoni politikisht, por me objektivitet për një Korçë të zhvilluar dhe me perspektivë

Kandidati për Bashkinë e Korçës Prof. Gjergj Mero ishte i ftuar në programin e Akademisë Evropiane me studentët e Universitetit Fan Noli, organizuar nga Instituti i Studimeve ndërkombëtare në bashkëpunim me Ambasadën Amerikane. Profesor Mero tha se studentët dhe aula ...

Me Shume