fbpx

Author Archives: admin

26 May
0

Veliaj mashtroi të rinjtë sipërmarrës se do u mundësonte hapësira për zyra dhe lehtësira administrative

Sot më shumë se kurrë qytetarët shqiptarë kërkojnë një politikë të sinqertë, një politikë e cila të mos jetë një fotokopje e premtimeve të pambajtura të fushatës 2013. Sot kërkojnë sinqeritet. I kujtojmë premtimin e radhës së kandidatit Veliaj i ...

Me Shume
26 May
0

Duma: Shtesë page duke subvencionuar paketë sigurimesh për gratë dhe të rinjtë e sapopunësuar. Do ulim çdo taksë vendore për bizneset

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me gratë e një biznesi fason në Durrës mbi përpjeket që bashkia do të ofrojë për kushte më të mira pune e paga më të larta. Paketa bashkiake e subvencionimit do të ...

Me Shume
26 May
0

Kosova me komunitetit egjiptian: Bashkia ka detyrime ndaj çdo banori të saj

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua dhe pa nga afër kushtet e jetesës së banorëve të komunitetit egjiptian në zonën e Njësisë 4 në Tiranë. Kosova u angazhua që Bashkia do të mbajë detyrimet e saj ...

Me Shume
26 May
0

Duma në lagjen nr 5, mbështetje nga qytetarët për ndryshim

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma ka vijur takimet me banorët e lagjes nr 5 në qytet. Qytetarët ankohen për mungesën e madhe të shërbimeve ndërsa biznesi për taksat e larta dhe rënien e fuqisë blerëse. “Çdo ditë është ...

Me Shume
26 May
0

Basha: Përpjekjet e dëshpëruara për presion ndaj opozitës shtojnë bashkimin tonë për fitore

Kryetari i PD-së Lulzim Basha u takua me banorë të Petrelës dhe Vorës.  Mungesa e mbështetjes dhe subvencioneve për bujqësinë, rritja e çmimit të energjisë  dhe fuqisë blerëse kanë qenë shqetësimet që banorët e Petrelës i kanë shprehur kryetarit të ...

Me Shume
25 May
0

Basha: Hallet tuaja janë prioriteti ynë, platforma jonë është zgjidhja e tyre

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike  Lulzim Basha ne hapjen e fushatës elektorale të Partisë Republikane në qytetin e Durrësit Zonja dhe zotërinj, Vëllezër e motra, zoti kryetar i Partisë Republikane, mik i dashur Fatmir Mediu, zonja Mediu, Të nderuar ...

Me Shume
25 May
0

Zbulohet një nga skemat kriminale për manipulimin e zgjedhjeve të 21 qershorit

Faktet tronditëse të publikuara sonte nga emisioni investigativ, Ca thu, në Agon Channel, nxjerrin në pah mekanizmin kriminal të vënë në lëvizje për të manipuluar zgjedhjet e 21 qershorit. Në këto pamje që shihni në ekran, të sapotransmetuara nga Agon ...

Me Shume
25 May
0

Basha-Glover, ngjarje shqetësuese që po vënë në rrezik standardin e zgjedhjeve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot kryesuesen e misionit të vëshgimit të zgjedhjeve në Shqipëri, zonjën Audry Glover, dhe ndau me të shqetësimin për një sërë zhvillimesh e ngjarjesh që po cënojnë e po vënë në rrezik standardet ...

Me Shume
25 May
0

Miting madhështor, Shkodra bëhet “blu” në mbështetje të Voltana Ademit

Me një pjesëmarrje masive të mijëra qytetarëve të Shkodrës, Voltana Ademi, kandidate e Partisë Demokratike për kryetare Bashkie, hapi mbrëmjen e 24 majit fushatën elektorale për zgjedhjet e 21 qershorit 2015 me një miting madhështor në sheshin “Nenë Tereza”. Gjatë ...

Me Shume
25 May
0

Bashkia Korçë hedh miliona lek për kullën, asnjë investim për teatrin

“Jemi këtu para Teatrit, për të dëshmuar një premtim të parealizuar të Bashkisë dhe kryetarit Filo e shefit të tij qeveritar Peleshi që nuk bënë asnjë investim për tetë vite. Përballë Teatrit është Kulla që i bën karshillëk, kur lekët ...

Me Shume