fbpx

Author Archives: admin

27 May
0

Basha-Vuçiç: Të orientojmë të gjitha energjitë për të ardhmen e përbashkët të rajonit në BE

Kryetari i Partisë Demokratike dhe kryebashkiaku i Tiranës Lulzim Basha priti në një takim kryeministrin e Serbisë Aleksandar Vuçiç  dhe delegacionin  që e shoqëron. Basha i uroi mirseardhjen në Tiranë kryeministrit Vuçiç ndërsa vlerësoi se kjo vizitë është një hap ...

Me Shume
27 May
0

Vokshi: Edi Ramën dhe kandidatët e tij nuk do i votojnë as gratë e majta

Kryetarja e  LDGSH-së Albana Vokshi mori pjesë në një takim  masiv, entuziast me gratë në Pogradec që zhvilloi kandidati për kryetar bashkie Eduart Kapri me  strukturat  e degës.  Në fjalën e saj znj. Vokshi tha se gratë dhe vajzat do të bëjnë ndryshimin e madh ...

Me Shume
27 May
0

Gjergji Mero: Në vitin e parë, bashkia e re do të përmbyllë projektet e nisura në infrastrukturën bujqësore

Gjatë takimeve me banorët e fshatrave Qatromë dhe Ravonik, kandidati Gjergji Mero dëgjoi ankesat e shumta të banorëve për varfërinë e tejskajshme që ka mbërthyer  familjet e tyre. Ata thanë se nuk mund të përballojnë taksat e rritura tek imputet  ...

Me Shume
27 May
0

Veliaj mashtroi për shpërndarjen banesave sociale

Sot është koha për t’u përballur me faktet. Njerëzit janë të lodhur nga përsëritja e PREMTIMEVE të pambajtura të Erion Veliajt të dy viteve më parë, dhe që përsëriten tani me ambalazh të ri për Tiranën. Në 2013-ën Erioni PREMTOI: ...

Me Shume
27 May
0

Kandidati i Ramës për Librazhdin, simbol i abuzimit dhe nepotizmit

Edi Rama prezantoi në Librazhd kandidatin e tij dhe të Taulantit dhe i thuri atij lavde në një shfaqje të ekzagjeruar mediatike. Mburrjet e Ramës për kandidatin, në fakt janë pjesë e teatrit të tij, pasi e vërteta qëndron krejt ...

Me Shume
26 May
0

Rama dhe kandidati i tij Veliaj, fushatë me lejet e legalizimit, dhunojnë Kordin Zgjedhor

Edi Rama vazhdon të shkelë Kodin Zgjedhor, duke vënë në shërbim të kandidatit të tij për Tiranën administratën dhe asetet publike. Partia Demokratike denoncon para opinionit publik dhe institucioneve ndërkombëtare përdorimin nga Edi Rama për qëllime elektorale të institucioneve qeveritare, ...

Me Shume
26 May
0

Zannier: Nëse shkelen standardet në këto zgjedhje, do të ishte goditje shumë e rëndë e procesit të integrimit europian të Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së, z. Lamberto Zannier i cili shoqërohej nga ambasadori Florian Raunig, kryetar i prezencës së OSBE-së në Shqipëri. Z. Basha ndau me drejtuesit e lartë të OSBE-së shqetësimin për ...

Me Shume
26 May
0

Shtim të qendrave sociale e të përkrahjes për personat në nevojë

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, premton më shumë qendra sociale në Tiranë, dhe një në çdo komunë, ku do të ofrohet shërbim falas për shtresat në nevojë. Do të rriten me 50% banesat sociale dhe bonusi për strehimin do rritet ...

Me Shume
26 May
0

Kryetari në ikje i Bashkisë Kavajë, skemë kriminale për manipulimin e rezultatit zgjedhor të 21 Qershorit

Jam sot këtu në emër të Partisë Demokratike për të bërë publike para qytetarëve, gjetjet e auditit të KQZ-së, ku me prova, fakte e grupfakte provohet ekzistenca e një skeme kriminale  të blerjes së votave në Bashkinë e Kavajës, me ...

Me Shume
26 May
0

Gjergji Mero me komunitetin egjiptian: ”Banesat sociale do të shpërndahen për komunitetet në nevojë dhe nuk do të shiten për pazare

Kandidati Gjergji Mero ishte sot në një takim me komunitetin egjiptian, ku ndër të tjera tha se në bashkinë e re ky komunitet do të funksionojë me zyrën e menaxherëve të tij. Kjo zyrë, tha profesor  Mero do të përgatisë ...

Me Shume