fbpx

Author Archives: admin

28 May
0

Biznesi fason do të jetë partneri strategjik i punësimit të gjirokastritëve

Kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Gjirokastrës Igli Kokalari zhvilloi një takim elektoral në zonën industriale të qytetit. Në takimin që ai pati me një biznes fason z. Kokalari shpalosi platformën dhe vizionin e tij për çështjet e biznesit ...

Me Shume
28 May
0

Ministri Beqaj të japë dorëheqjen për skandalin e paprecedentë të rimbursimit të recetave fiktive

Të nderuar kolegë deputetë,   Do të kërkoja vëmendjen tuaj që këtë interpelancë të mos e konsideronit si një rutinë të praktikave parlamentare. Sot, kjo interpelancë ka për qëllim të vejë para përgjegjësisë së llogaridhënies ndaj sovranit një ministër, i cili ...

Me Shume
28 May
0

Taksa minimale, liberalizim tregu, amnisti për bizneset që janë gjobitur selektivisht nga bashkia e Kavajës

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Kavajë Engjëll Cara, paraqiti programin e tij para përfaqësuesve të biznesit të vogël dhe të mesëm. Sipërmarrësit shprehën dy probleme: Taksat mbytëse mbi tatim-fitimin Monopolizimi i tregut në përgjithësi dhe i ndërtimit në veçanti. ...

Me Shume
28 May
0

Gjergji Mero: Prioritet, punësimet e familjeve në nevojë në shërbimet e Bashkisë

Kandidati për bashkinë e Korçës Gjergji Mero ishte në zonën e Moravës dhe në Turanë,  ku problem i theksuar është papunësia  e lartë. Kandidati Mero tha se do t’i japë prioritet punësimit të familjeve në nevojë tek shërbimet publike të ...

Me Shume
28 May
0

Veliaj mashtroi se do të luftonte varfërinë dhe integrimin e kategorive në nevojë

Sot është koha për t’u përballur me faktet e jo fjalët. Njerëzit janë të lodhur nga përsëritja e PREMTIMEVE të pambajtura të Erion Veliajt të dy viteve më parë, dhe që përsëriten tani me ambalazh të ri për Tiranën. Në ...

Me Shume
28 May
0

Nga keqmemaxhimi Durresi ka humbur 15.000 vende pune

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorë të fshatit Qerret mbi projektin për të hapur vende të reja pune. Duma tha se do të mirëmanaxhojë taksat e qytetarëve duke sjellë në vëmëndje se aktualisht nga keqmanaxhimi i ...

Me Shume
28 May
0

Ulje taksash e shtim të fondit të garancisë për vende të reja pune në Tiranë

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorë të njësisë 2 në Tiranë, në zonën pranë Qytetit Studenti, ku ndau me ta disa prej prioriteteve të tij. Kosova tha se në këto zgjedhje, qytetarët do të vlerësojnë ...

Me Shume
27 May
0

Kosova me pensionistët: Bashkia do të vlerësojë djersën tuaj

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, u takua dje me pensionistë dhe gra të Njësisë 5 në Tiranë, ku bisedoi për zgjidhjen e problemeve që ata kanë si nga pamundësia ekonomike, por edhe shqetësimet në komunitet. Kosova tha ...

Me Shume
27 May
0

Basha: Populli endet rrugëve i pashpresë, kryeministri tallet dhe kërcënon qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike është takuar me banorë të Kavajës dhe Rrogozhinës. Zoti Basha është njohur me shqetësimet e tyre, si papunësia, largimi nga skema e ndihmës ekomomike të familjeve të varfra dhe futjes në skemë të miqve dhe të ...

Me Shume
27 May
0

Duma: Plan afatgjatë për zhvillimin e bujqësisë, financim direkt nga bashkia

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me fermerët e Rrushkullit dhe Perlatit në Sukth duke ndarë me ta planin afatgjatë për zhvillimin e bujqësisë me mbështetjen direkt nga bashkia. Banorët kërkuan mbështetjen e Dumës që produket e tyre ...

Me Shume