fbpx

Author Archives: admin

29 May
0

Igli Kokalari: Barazi për të gjithë qytetarët e Bashkisë së Gjirokastrës

Të kthejmë sytë nga të gjitha lagjet e qytetit, kjo ishte edhe kryefjala e kandidatit z. Igli Kokalari gjatë takimit në lagjen Zinxhira të qytetit të Gjirokastrës. E lënë në mëshirën e fatit kjo lagje vuan për  shërbimet më elementare ...

Me Shume
29 May
0

Deklarata për mediat e Edmond Spahos, nënkryetar i PD për ngjarjen e rëndë në Sukth

Edhe një herë po ngremë shqetësimin e thellë për ngjarjen e rëndë që ndodhi pardje në Bashkinë Sukth. Në ambientet ku u zhvillua dy ditë me parë aktiviteti i kandidates së PD për Bashkinë Durrës, Grida Duma u sulmuan në ...

Me Shume
29 May
0

Voltana Ademi: Rritje e fondeve nga buxheti bashkiak për zhvillimin e zonave rurale

Kandidatja e Partisë Demokratike për Bashkinë e Shkodrës, Znj. Voltana Ademi zhvilloi një takim për prezantimin dhe konsultimin e programit për zhvillimin rural të zonës. Aktiviteti i cili u mbajt  nën moton “Për Shkodrën e së ardhmes”, kishte në fokus ...

Me Shume
29 May
0

Engjëll Cara: Në 100 ditëshin e parë, do të zgjidhet problemi i ujit të pijshëm

Kandidati për Bashkinë e Kavajës Engjëll Cara u takua me banorë të lagjeve 2 dhe 5. Ai  u zotua para banorëve, se në 100 ditëshin e parë të administratës së re, do të zgjidhet njëherë e mirë, problemi i ujit të ...

Me Shume
29 May
0

Partia Demokratike dërgon në Kushtetuese vendimin e mazhorancës për të mbrojtur Kokëdhimën nga shkelja e Ligjit Themelor

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike (më shumë se 1/10 e anëtarëve të Kuvendit), në zbatim të Kushtetutës, ligjit dhe Rregullores së Kuvendit, në përputhje me nenet nenet 4, 7, 70, 71, 124, 131/e dhe 134/c, të Kushtetutës, ka dorëzuar sot ...

Me Shume
29 May
0

Gjergj Mero: Për bizneset e mëdha dhe të vogla do të ul taksat vendore me 30%

Kandidati Gjergji Mero ishte sot në një fabrikë mishi dhe sallamerie, e njohur në tregun kombëtar,  me një aktivitet prej mëse 20 vitesh. Këto biznese vuajnë aktualisht  taksat e larta dhe uljen e konsiderueshme të fuqisë blerëse për shkak të  varfërisë së madhe ...

Me Shume
29 May
0

Basha: Më 21 qershor të ndalim të keqen dhe t’i hapim rrugë ofertës që nxit punësimin dhe zhvillimin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha  u takua me banorë të Dibrës dhe Bulqizës. Pasi është njohur me shqetësimet e qytetarëve, z. Basha tha se dyshja Rama- Meta nuk mbajtën asnjë premtim dhe sot kërkojnë t’i fshihen llogaridhënies duke sulmuar ...

Me Shume
29 May
0

Duma: Do të ruajmë bregdetin, plan afatgjatë për turizmin

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e Shkozetit duke ndarë me ta planin afatgjatë për turizmin për të hapur vende pune. Duma tha se do të nisë nga ruajtja e bregdetit duke i thënë stop betonizimit, ...

Me Shume
28 May
0

Basha: Me votë më 21 qershor t’u japim qytetarëve zgjidhje për papunësinë, varfërinë dhe çmimet e larta të energjisë dhe naftës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim me banorë të Burrelit dhe Klosit. Zoti Basha është njohur me problematikat e shumta të banorëve të cilët janë në kufijtë e mbijetesës. Shumë biznese po mbyllen dhe arsyeja e vendosur në ...

Me Shume
28 May
0

Patozi: Larg duart e pista të pushtetit nga zgjedhjet

Fjala e deputetit te Partise Demokratike Astrit Patozi ne Parlament: Ja kush i humb zgjedhjet Ne duhet ta harrojmë se në Shqipëri do të ketë investime strategjike, nëse këtu nuk mbahen zgjedhje të lira. Por ndërkohë, nuk ka investim më ...

Me Shume