fbpx

Author Archives: admin

30 May
0

Ulje me 30 përqind të taksave, trefishim të fondit të garancisë për të krijuar vende pune

Jemi këtu për t’iu sqaruar se çfarë do të bëjë bashkia për biznesin e vogël dhe familjar, në vitet e ardhshme nën drejtimin tim. Bashkia ka në dorë të reduktoja taksat, të cilat do ta ulen brenda ligjit me 30 ...

Me Shume
30 May
0

Rama shkel Kodin Zgjedhor, kërkohet monitorim dhe ndjekje penale

Edi Rama vazhdon të shkelë Kodin Zgjedhor dhe të injorojë thirrjet për të mos cënuar standardet për zgjedhje të lira e të ndershme. Edhe sot, ai vuri në dispozicion të kandidatit të tij për Tiranën, nje zyrë te administratës publike, ...

Me Shume
30 May
0

Duma: Nuk do lejojmë betonizimin e bregdetit, drejt agroturizmit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e Ishmit mbi planin afatgjatë për turizmin në këtë zonë me potencial të madh zhvillimi. Duma tha se nuk do lejojë më betonizimin e bregdetit por do shkojmë drejt agroturizmit. ...

Me Shume
30 May
0

Basha: Pasi i shtyu drejt vetëvarsjes, u hoqi bukën e fëmijëve, i detyroi të jepnin dorëheqje për të futur kriminelë në parlament,Rama-Meta u kërkojnë sot votën grave

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e bashkëbisedimit me qytetarë dhe tregtarë të bashkisë së Durrësit. Taksat e larta, shtimi i bizneseve informale në prag të zgjedhjeve, rritja e çmimit të energjisë dhe rënia e fuqisë blerëse ...

Me Shume
30 May
0

Kandidati i Ramës për Tiranën, mashtron dhe shpif me firmën e Ramës

Edi Rama e bëri qesharak kandidatin e tij për Tiranën, kur e nxori dje të sulmojë doktor Halim Kosovën në lidhje me godinën e klinikës, që sipas tij është ndërtuar pa leje. Edhe më qesharak u bë kandidati po të ...

Me Shume
30 May
0

Duma: Emergjencë pastrimi i qytetit nga plehrat, impiant riciklimi në Porto Romano

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma vizitoi vendodhjen e depozitimit të plehrave të qytetit në Porto Romano, e cila është kthyer në një burim ndotje alarmante për qytetin. Duma tha se pastrimi i qytetit është emergjencë dhe do të ...

Me Shume
30 May
0

Manipulimi i zgjedhjeve në Kavajë, 800 regjistrime të reja anonime për zgjedhje

Kandidati i djathtë për kryetar Bashkie në qytetin e Kavajës, zhvilloi një takim me banorët e lagjes “Grykë”, me të cilët ndau disa pika kryesore të programit të tij elektoral. Kandidati Engjëll Cara tha se prioritetet e programit të tij ...

Me Shume
30 May
0

Basha: Rama – Meta s’kanë ofertë, më 21 qershor ta ndalim të keqen

Kryetari i Partisë Demokratike  Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim me banorë të Belshit, Cërrikut dhe Bradasheshit në Elbasan. Banorët e njohën z. Basha me shqetësimet e tyre, që nga rënia e fuqisë blerëse, rritja e çmimit të energjisë e deri ...

Me Shume
29 May
0

Gjarpërinjtë pushtojnë bregdetin në Vlorë, ja përse nuk u hap sezoni turistik

 Kandidati i Partisë Demokratike për Vlorën Genc Deromemaj reagon për gjendjen e Lungomares në Vlorë: “LUNGOGJARPRI!” Të dashur miq: E kam shprehur prej kohësh, publikisht, shqetësimin për mos-hapjen e sezonit turistik këtë vit në Vlorë. Duke e quajtur madje ‘mbyllje ...

Me Shume
29 May
0

Projektet e mëdha për Durrësin; tregje, markata e peshkut, lunapark

Kandidatja për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me gratë e fshatit Kullë në Sukth mbi projektet e bashkisë së re. Duma tha se do të ndërtojë 3 tregje të mëdha bujqësore çka do të mundësojnë shitjen shpejt dhe me ...

Me Shume