fbpx

Author Archives: admin

01 Jun
0

PD Kavajë prova të reja për skemën kriminale të importimit të zgjedhësve nga kryetari në ikje i Bashkisë me mbështetje të Edi Ramës

Një javë më parë Partia Demokratike e degës Kavajë bëri publike dhe dorëzoi kallëzim në prokurori mbi një skeme kriminale për manipulimin e zgjedhjeve që ka ndodhur në Bashkinë e Kavajës. Kryetari në ikje i kësaj bashkie brenda 12 ditëve ...

Me Shume
01 Jun
0

Veliaj mashtroi se do të garantonte paga minimale mbi minimumin jetik

Sot është dita që Erioni të përballet me faktet e jo më me fjalët. Qytetarët janë të lodhur nga përsëritja e PREMTIMEVE të pambajtura që Erion Veliajt bëri dy vite dhe që tani po i përsërit me ambalazh të ri ...

Me Shume
01 Jun
0

Basha: Qytetarët s’blejnë dot ilaçet për të sëmurët rëndë, qeveritarët kanë vjedhur 5 milionë dollarë fond kompensimi

Deromemaj: Kompensim financiar për energjinë elektrike nga 3500 lekë për 6000 familje në nevojë të Vlorës Kandidati për kryetar të Bashkisë së Vlorës Genc Deromemaj, prezantoi platformën e tij për zhvillimin e Vlorës. Ulje taksash dhe tarifash në minimumin e ...

Me Shume
01 Jun
0

Duma: Suksesi ynë, minimalisht një i punësuar për çdo familje

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e Katundit të ri mbi programin e saj afatgjatë për zhvillimin e bujqësisë së zonës dhe rritjes së vendeve të punës. Duma tha se sukses do të jetë që brenda ...

Me Shume
31 May
0

Ujë 24 orë në çdo familje dhe program konkret për strehimin

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorët e zonës së Kinostudios, ku dëgjoi shqetësimet e tyre të shumta, dhe premtoi angazhim e përkushtim për zgjidhjen e tyre. Kosova theksoi projektin e tij për të sjellë ...

Me Shume
31 May
0

Dhunohen çadrat elektorale të kandidatit të PD-së në Vlorë Genc Deromemaj

Jemi sot këtu, për të denoncuar një ngjarje të shëmtuar e të paprecedent që ka ndodhur gjatë natës së 31 majit. Dëmtimin e katër çadrave elektorale të kandidatit të Aleancës Popullore për Punë e Dinjitet, Z. Genc Deromemaj. Nuk ka ...

Me Shume
31 May
0

Veliaj mashtroi se do të krijonte 11 mijë vende pune në mbështetje të turizmit

Erion Veliaj, si papagall i Ramës, po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, dhe tani me ambalazh të ri për Tiranën. Në 2013-ën Erioni PREMTOI punësim por ishin vec fjale boshe si p.sh: “11,000 vende pune nga ...

Me Shume
31 May
0

Gjergj Mero: Punësim për gratë dhe vajzat në fshat

Në takimin me gratë dhe vajzat e Mborjes, kandidati për bashkinë e Korçës Gjergj Mero tha se gratë dhe nënat  janë të parat që janë braktisur me shpërfillje nga bashkia dhe drejtuesit e saj, në këto vite. Në fshatra kemi ...

Me Shume
31 May
0

Duma: Do trefishojmë pastrimin e qytetit, çdo rrugë e ndriçuar

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma Bashkëbisedoi me banorët e lagjes 18 për cilësinë e jetës dhe shërbimeve bashkiake. Duma tha se do të trefishohet shërbimi i pastrimit në qytet dhe hapësirat mes pallatëve do të gjerbërohen të gjitha ...

Me Shume
31 May
0

Basha: Vendi është zhytur në greminën e mjerimit, varfërisë, taksave dhe çmimeve të larta, më 21 qershor t’i kthejmë vendit shpresën

Banorët e Fierit të zhgënjyer nga Edi Rama: Populli gaboi rëndë që i dha votën Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarë dhe banorë të Fierit dhe Roskovecit. Z. Basha u njoh me shqetësimet e shumta që ...

Me Shume