fbpx

Author Archives: admin

03 Jun
0

Gjimnazistë e studentë mashtrohen për të marrë pjesë në takimet elektorale të kandidates së Kokëdhimës

Procesi mësimor u pezullua sot në të gjithë rrethin e Sarandës. Mësues e nxënës u detyruan të mbushin sheshin pranë “Limanit” të qytetit, për një takim elektoral të kandidates së Koços, ku sot gjeti mbështetjen edhe të vetë Ministres së ...

Me Shume
03 Jun
0

Basha: Gjirokastra do të votojë për ofertën e shpëtimit, shpresës dhe zhvillimit

Kryetari i Partisë Demokratike vijoi turin e takimeve me qytetarët në Gjirokastër dhe Lazarat. Në bashkëbisedimin me qytetarë dhe tregtarë të Gjirokastrës, zoti Basha është njohur me problemet e shumta që kanë, duke nisur nga çmimet e larta, rritja e ...

Me Shume
03 Jun
0

Bujqësia e blegtoria në Korçë po falimenton nga taksat e larta e mossubvencionimi

Kandidati  Gjergji Mero ka vijuar takimet në malësitë dhe fshatrat më të thellë të Korçës, duke shpalosur programin e tij për shpëtimin e fshatit nga kriza ekonomike dhe falimentimi i bujqësisë dhe blegtorisë. Në Vithkuq, kandidati Mero dëgjoi problemet e shumta ...

Me Shume
03 Jun
0

Veliaj mashtroi se do të ulte taksat për 95% të popullsisë

Le të shohim punën dhe jo fjalët. Erion Veliaj, si papagall i Ramës, po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, por tani me amballazh të ri për Tiranën. Në 2013 i PREMTOI qytetarëve: “Uljen e taksave për ...

Me Shume
03 Jun
0

Duma: Zgjidhje emergjente kanalizimeve dhe ujit të pijshëm, stop betonizimit të bregdetit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e zonës së plazhit. Kjo zonë turistike vuan nga mungesa e kanalizimeve, ujit të pijshëm dhe mungesës së pastrimit. Zonja Duma tha se kjo zonë do të mirëmenaxhohet për një ...

Me Shume
03 Jun
0

Basha: Të majtë e të djathtë të bashkohemi në 21 qershor, të ndalim të keqen, t’i hapim rrugë punës dhe dinjitetit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim me banorë të Ishmit në Durrës. Qytetarët, tha zoti Basha vuajnë sot një degradim të madh të shëndetësisë, edhe pse u premtuar se do të ishte falas. Pashpirtësia e kësaj qeverie ...

Me Shume
03 Jun
0

Më shumë vende pune, paga më të mira

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, nis shpjegimin e programit të tij në lagjet e Tiranës. Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova ka nisur të shpjegojë programin nëpër lagje dhe komunitet. Kosova u takua me punonjës të një rrobaqepësie ...

Me Shume
03 Jun
0

Cara: Bashkia Kavajë do të punojë për të gjithë, por jo për ata me rekorde kriminale

Kandidati për bashkinë e Kavajës Engjëll Cara u prezantua në takimin e organizuar nga partia në koalicion Balli Kombëtar Demokrat. Në këtë prezantim ishte i pranishëm edhe kreu i Ballit Kombëtar Demokrat, z. Artur Roshi. Kandidati Cara tha se Partia ...

Me Shume
03 Jun
0

Kandidati Eqerem Deliu: Mos shisni votën për një thes miell. Ulje taksash për biznesin në Rrogozhine, për vende të reja pune

Ulja e taksave për biznesin sjell mundësi  punësimi. Kështu është shprehur kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë Rrogozhinë Eqerem Deliu në takimin e organizuar me bizneset në këtë qytet. Qeveria e sotme ka dyfishuar taksën e biznesit, u shpreh z.Deliu, ndërsa ...

Me Shume
02 Jun
0

Kosova: Ja plani im për Farkën dhe investimet për banorët

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës Halim Kosova ishte në komunën e Farkës ku prezantoi objektivat për zhvillimin e saj. Më poshtë plani i detajuar i dr. Kosovës:  Komuna Farkë Objetivat dhe Investimet për vitet 2015 – 2017  ...

Me Shume