fbpx

Author Archives: admin

04 Jun
0

Grida Duma prezanton programin

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin për qeverisjen e bashkisë në katër vitet e ardhshme. Trekëndëshin e artë të zhvillimit; Tregu i Punës – Cilësia e Jetës -Bujqësi/Agroturizëm. )bjektivi parësor është:  Një i punësuar për çdo familje.  ...

Me Shume
04 Jun
0

Digjet makina e gazetarit të TV Mat, mazhoranca në panik nga humbja

Braktisja që po u bëjnë qytetarët çdo ditë ka vënë në panik të madh dyshen Rama –  Meta të cilët po përdorin çdo formë që nga joshja me thasët me miell e deri tek presioni i bandave dhe policia e pushtetit. Mëngjesin ...

Me Shume
04 Jun
0

Basha: Papunësia, varfëria, pamundësia për të mbyllur muajin, janë problemet që kërkojnë zgjidhje imediate

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim me banorë të Shijakut. Zoti Basha tha se  hallet dhe shqetësimet e qytetarëve nuk mund të injorohen me barsaleta e tallje siç po bëjnë çdo ditë Rama – Meta. Papunësia, varfëria, ...

Me Shume
04 Jun
0

Takimi me Ramën, për interesat e qytetarëve

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova shpjegon programin e tij në takimet me banorët në lagjet e rrugës “Qemal Stafa” dhe “4 Dëshmorët”  Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua dje me banorë të rrugës Qemal ...

Me Shume
04 Jun
0

Duma: Mos lejoni t’u tenderojnë votën, bashkë për 2 vjet zgjidhim kanalizimet dhe ujin e pijshëm

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e zonës së ish Kënetës. Mes qindra qytetarëve të kësaj zone, zonja Duma u bëri thirrje që të mos shesin votën por të mendojnë më shumë për të ardhmen e ...

Me Shume
04 Jun
0

Basha: Rama- Meta i ikin llogaridhënies, nuk kanë zgjidhje për papunësinë dhe krizën

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi turin e takimeve me banorët e jugut. Nga Saranda, zoti Basha i ka bërë thirrje dyshes Rama- Meta të dalin para qytetarëve dhe të japin llogari për premtimet me të cilat erdhën në ...

Me Shume
04 Jun
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Pseudosondazhet e gatuara për llogari të dyshes Rama-Meta, janë shprehje e dëshpërimit të oligarkisë që po numëron ditët e fundit të përballjes me gjykimin popullor të 21 qershorit. Kjo përpjekje qesharake për të trukuar realitetin që flet vetë, është blerë ...

Me Shume
04 Jun
0

Engjëll Cara: Asnjë banor të mos kërcënohet nga të majtët në Kavajë, do përballen me ligjin

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Kavajë Engjëll Cara, vijoi takimet në fshatin Synej, fshat në të cilin ai shfaqi platformën e tij, për zhvillimin ekonomik të zonës, punësimin dhe bujqësinë. Në këtë fshat, militantë të Partisë Socialiste kanë kërcënuar ...

Me Shume
04 Jun
0

10 shkolla të reja në Tiranë, 34 të tjera do përmirësohen

Kandidati për kryebashkiak paraqet programin e tij në takimet me banorët në lagjet e qytetit Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova u shpjegoi banorëve të rrugës së Durrësit planin e tij për arsimin në Tiranë. Kosova po ndalet në ...

Me Shume
03 Jun
0

Kosova, programi për Petrelën

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, prezantoi sot projektin e tij për Petrelën duke u ndalur në specifikat e fshatrave e lagjeve. Unë kam projekte specifike dhe kontrete jo vetëm per njësitë dhe komunat por për çdo lagje, pikërisht aty ku ...

Me Shume