fbpx

Author Archives: admin

06 Jun
0

Paniku nga humbja: Mafia Meta – Rama do e marrin përgjigjen edhe në Vore si në gjithë vendin

  Jam këtu bashkë me qytetarët e Vorës për t’i thënë Ilir Metës, bandave kriminale që ka angazhuar në Vorë e kudo në Shqipëri ku kandidon me kandidatët e tij, se e ka kot , se as kërcënimi ,as presioni ...

Me Shume
05 Jun
0

Projekti i Kosovës për zonën e Kombinatit

Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorë të zonës së Kombinatit, të cilëve u shpjegoi konkretisht projektin e tij për zonën dhe lagjet ku ata jetojnë. Kosova tha se është gati t’u shërbejë me përkushtim ...

Me Shume
05 Jun
0

Rama, shpifësi më i madh i politikës, kërcënon lirinë e shprehjes

Që ditën e parë që u shfaq në politikë, Edi Rama ka qënë padyshim ushtruesi më i madh i shpifjes në vend. Vetë drejtpërdrejt, e shpesh me papagallët e tij, Edi Rama ka ndotur politikën dhe sferën publike me mynxyrat ...

Me Shume
05 Jun
0

Voltana Ademi: PS-LSI po përdorin sistemin TIMS e po blejnë votën e shkodranëve

LSI dhe PS po dëmtojnë rendë procesin zgjedhor nëpërmjet blerjes së votave, manipulimit të sistemit TIMS dhe presionit të administratës publike për të votuar në favor të tyre. Ka qenë kjo deklarata e fortë e kandidates së Partisë Demokratike për ...

Me Shume
05 Jun
0

Afron 21 qershori, bandat kriminale të lidhura me qeverinë rrisin presionin dhe dhunën

Afrimi i datës së zgjedhjeve ka sjellë rritje të agresivitetit të bandave kriminale që janë në shërbim të Ramës dhe Metës. Ndërkohë që shfaqin sondazhe të paguara për publikun të qartë për humbjen e thellë që i pret, krerët e ...

Me Shume
05 Jun
0

Veliaj mashtroi se do të hiqte e përgjysmonte TVSH-në për ushqimet jetike të shportës

Papagalli i Ramës po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, por tani me ambalazh të ri për Tiranën. Të gjithë mbajmë mend kur në 2013-ën i PREMTOI qytetarëve: “Heqje apo përgjysmim i TVSH-së për ushqimet jetike të ...

Me Shume
05 Jun
0

Objektiva, afate, zgjidhje

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, u shpjegon punonjësve të ndërmarrjes fasone në Kashar, projektin për Tiranën dhe parimet e tij menaxheriale    Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, u takua me punonjësit e një ndërmarrje fasone në zonën ...

Me Shume
05 Jun
0

Basha: Në 21 qershor të ndalim përkeqësimin e ekonomisë dhe të hapim rrugën për punë dhe dinjitet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi turin e bashkëbisedimit me banorë dhe tregtarë të Elbasanit. Varfëria dhe pamundësia e qytetarëve ka arritur deri aty sa të marrin vetëm bukë të mbetur nëpër dyqane, i tha zotit Basha një shitëse ...

Me Shume
05 Jun
0

Cara në Kavajë: INUK po përdoret politikisht për presione dhe selektivitet. Pas 21 qershorit do të mbroj çdo pronë tuajën

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Kavajë Engjëll Cara, vijoi takimin e tij elektoral në fshati Karpen Vendas. Nga ky fshat turistik, i harruar nga drejtuesi i majtë në tetë vite qeverisje lokale të Komunës Golem, kandidati Engjëll Cara, akuzoi ...

Me Shume
05 Jun
0

Projekte konkrete dhe emergjente për çdo fshat në Bashkinë e Rrogozhinës

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Rrogozhinë Eqerem Deliu u takua me banorët e zonës së Vil Bashtovës. Sipas tij, çdo fshat do të ketë projekte konkrete në Bashkine e madhe Rrogozhinë. Edhe në Vil Bashtovë do të nisë zbatimi ...

Me Shume