fbpx

Author Archives: admin

06 Jun
0

Kam vizion dhe objektiva të mëdha për qytetin dhe ju

Kandidati për kryetar bashkie në Tiranë dr. Halim Kosova shpalosi në “Sheshin Shtraus”, programin e tij të detajuar për Njësinë 3.                                      PROGRAMI NË KOMUNITET Kam vizion dhe objektiva të mëdha për qytetin dhe ju Unë kam 5 prioritete Tirana e Higjenës Shkolla më të mira Rrugë të shtruara dhe trotuara të ...

Me Shume
06 Jun
0

Duma: Drejtësi me ndihmën ekonomike, objektivi ynë; një person për familje të jetë i punësuar

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e zonës së Porto Romanos mbi projektin e saj për të hapur vende të reja pune dhe zgjidhjen e problemeve të kanalizimeve, ujit të pijshëm dhe rrugëve. Duma tha se ...

Me Shume
06 Jun
0

Terror ndaj korçarëve dhe bizneseve që mbështesin, por fryma e fitores nuk ndalet

Kandidati Gjergj Mero ishte në lagjen 5 dhe 16, ku  trajtoi me banorët problemet e shumta  të kësaj zonë si dhe prioritetet e programit për zhvillimin e qytetit. Ai  tha se varfëria dhe papunësia kanë arritur nivele kritike si pasojë ...

Me Shume
06 Jun
0

Skandali i 7 miliardëve me ilaçet, LSI sipërmarrje e korrupsionit

Pas më shumë se dy javësh denoncime nga Partia Demokratike dhe një pjesë e medias në lidhje me skandalin e përfitimit të miliardave me receta false, më në fund prokuroria hodhi një hap dhe arrestoi Drejtorin e Fondit të Sigurimit ...

Me Shume
06 Jun
0

Sa para mori Ajola nga Dzanashvilli, dhe pse nuk denoncoi pastrimin e parave?

Me gjithë kontrollin mbi median, me gjithë përpjekjen për ta mbyllur skandalin, për  ta fshehur të vërtetën, ky dokument mbetet. E kam fjalën për këtë dokument, ku Dzanashvilli, një emër i famshëm i botës së krimit, i dyshuar dhe akuzuar ...

Me Shume
06 Jun
0

Trajtim të barabartë qytetarëve, rrugë e shërbime në çdo cep të Tiranës

Kandidati për kryebashkiak i Tiranës, Halim Kosova, takohet me banorët e lagjeve periferike të Kombinatit Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorë të zonës së Kombinatit në ecjet e takimet e tij nëpër lagje, duke ...

Me Shume
06 Jun
0

Basha: Me votë do ta ndalojmë pllakosjen e së keqes me votë do t’u kthejmë shpresën shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi turin e bashkëbisedimit me qytetarët në Kukës, Has dhe Tropojë. Zoti Basha u njoh me shqetësimet e banorëve dhe tregtarëve për papunësinë, rënien e fuqisë blerëse, rritjen e taksave dhe çmimit të energjisë. ...

Me Shume
06 Jun
0

Duma: Bashkë do zëvëndësojmë një model të dështuar me modelin e zhvillimit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e fshatit Romanat mbi programin e saj për zhvillimin e bujqësisë dhe infrastrukturës së zonës. Duma tha se pas 21 Qershorit, do të ketë një model tjetër pune nga ai ...

Me Shume
06 Jun
0

Bashkia e ardhshme e Kavajës mbështetje për gratë në biznes

Kandidati i Partisë Demokratike për kryetar bashkie në Kavajë Engjëll Cara, zhvilloi takim me gratë dhe vajzat sipërmarrëse. Në këtë takim Cara u dha një vend të veçantë në platformën e tij. Ai theksoi rolin e rëndësishëm që gruaja ka ...

Me Shume
06 Jun
0

Banorët e Fierit: Të mendojmë mirë para se të votojmë, qeveria na zhgënjeu

Kandidati për bashkinë e Fierit Enkelejd Alibeaj takoi banorët e fshatit Lalar. Këta të fundit shprehën indinjatë për braktisjen nga pushteti vendor. Në fshat përveç mungesës së infrastrukturës rrugore, kanalizimeve, ujit të pijshëm dhe kanaleve kullues, mungon edhe shërbimi shëndetësor. ...

Me Shume