fbpx

Author Archives: admin

08 Jun
0

Zgjidhje të menjëhershme të krizës për 500 familjet e Institutit

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorët që jetojnë pranë Insititutit Bujqësor, dhe pa nga afër gjendjen e tyre të mjerueshme, ku fëmijë e të rritur jetojnë pa drita e pa ujë, dhe pa asnjë ...

Me Shume
08 Jun
0

Duma: Durrsakëve do u kthejmë plazhin e tyre, brenda 6 muajsh normalizojmë ujin e pijshëm

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e lagjes 12 mbi programin e saj për rivitalizimin urban të lagjes së tyre. Duma tha se brenda 6 muajve do të normalizohet situata me ujin e pijshëm ku do ...

Me Shume
07 Jun
0

Basha: Do të ulim taksat dhe stimulojmë biznesin që të hapë vende pune

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e bashkëbisedimit me qytetarët në Maliq, Korçë, Devoll, Ersekë. Zoti Basha është njohur me shqetësimet e tregtarëve dhe banorëve të cilët sot nuk sigurojnë dot as bukën e gojës. Zoti Basha ...

Me Shume
07 Jun
0

Duma: Programi për të rinjtë, shërbimet falas me kartën e studentit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma iu bashkua një grupi organizatash rinore të cilët propozuan një kontratë sociale mbi nevojat e të rinjve në qytet. Duma tha se projekti i saj do të kthejë statusin e studentit për të ...

Me Shume
07 Jun
0

Më pak taksa, më shumë tregje, më shumë prodhim

Halim Kosova takohet me tregtarë të vegjël dhe me banorë të Njësisë 4, të cilëve u shpjegon politikat e tij për nxitjen e prodhimit, luftën ndaj informalitetit dhe krijimit të vendeve të punës.  Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim ...

Me Shume
07 Jun
0

Duma: Do rishikoj të gjitha faturat abuzive të ujësjellësit, aty ku nuk ka ujë do i zeroj

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi dje me banorët e zonës së plazhit ku vurin theksin tek uji i pijshëm që mungon në të gjithë territorin e bashkisë. Duma tha se faturat e familjeve që nuk kanë ujë ...

Me Shume
07 Jun
0

Ligji detyronte zonjën Veliaj të denonconte pastrimin e parave

Erion Veliaj ka qejf të flasë për ligjin dhe rregullin. Por kush e merr seriozisht këtë person, kur ai nuk jep asnjë shpjegim për marrëdhënien me Dzanashvillin, emër ky i akuzuar për lidhje me botën e krimit, për pastrim parash, ...

Me Shume
07 Jun
0

PS-LSI po blejnë votat në Shkodër, kjo është alternativa e tyre

Numërimi mbrapsht për humbjen në zgjedhjet e 21 Qershorit të aleancës PS-LSI ka filluar. Megjithëse po përdorin shtetin si vegël të pazareve të tyre e po shfaqin gjithë talentin e dobët në piktura, karikatura, e photoshop po tregojnë se sërish ...

Me Shume
07 Jun
0

PD përsërit thirrjen ndaj mazhorancës të nënshkruajë marrëveshjen e dekriminalizimit

Jam sot këtu për të përshëndetur në emër të Partisë Demokratike, mbështetjen e madhe që Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ambasadori Donald Lu, si dhe partnerët dhe miqtë ndërkombëtarë të Shqipërisë i japin procesit të dekriminalizimit të politikës në tërësi ...

Me Shume
06 Jun
0

Projektet do të përmirësojnë jetën në rrugën, në lagjen tuaj

Kandidati për kryetar bashkie në Tiranë dr. Halim Kosova bëri publik programin e tij të detajuar për Njësinë 5.    Sot unë dua të ndaj me ju projektet që kam për zonën ku banoni, projekte që do të përmirësojnë jetën ...

Me Shume