fbpx

Author Archives: admin

09 Jun
0

Duma: Do çliroj qytetin nga pengmarrja e kryebashkiakut, do hapim 15 mijë vende pune

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e zonës së Spitallës ku u zotua se do të çlirojë qytetin nga pengmarrja e kryebashkiakut Dako për ti dhënë shans të gjithëve. Duma tha se modeli i saj është ...

Me Shume
09 Jun
0

Voltana Ademi prezanton projektin për Artet Figurative dhe Biblioteken

Kandidatja e Partisë Demokratike për Bashkinë e Shkodrës Voltana Ademi, ka zhvilluar një takim për prezantimin e programit për Artet Figurative dhe Bibliotekën me piktorë, skulptorë, shkrimtarë, poetë dhe specialistë të bibliotekave me të cilët u diskutuan ide dhe propozime ...

Me Shume
09 Jun
0

Basha: Me votë do ta ndalim të keqen, me votë do t’i kthejmë vendit shpresën, njerëzve punën dhe dinjitetin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve elektorale në Vorë dhe në Paskuqan. Shqiptarët, tha zoti Basha po presin me një padurim të madh për të shkuar drejt 21 qershorit dhe me votën e tyre, për ...

Me Shume
09 Jun
0

Veliaj i fshihet skandalit që e lidh me paratë e pista të Dzanashvillit

Ka mbi 5 ditë që kandidati rilindas për Tiranën, që nuk jep asnjë shpjegim apo përgjigje për skandalin financiar ku është përfshirë bashkëshortja e tij. Bëhet fjalë për skandalin korruptiv të pastrimit të parave të gjeorgjianit Dzanashvilli me bizneset e ...

Me Shume
09 Jun
0

Ervin Rroshi jep leje klienteliste jashtë Bashkisë, më 22 qershor do vijë drejtësia, ne kemi qytetarët

Vijojnë takimet elektorale të kandidati të djathtë për Bashkinë Kavajë z. Engjëll Cara. Takim i rradhës për kandidatin e Partsë Demokratike ishte në fshatin “Luz i Vogël”, nga ku z. Cara shpalosi platformën e tij për zhvillimin e bujqësisë në ...

Me Shume
09 Jun
0

Duma: Zgjidhje vaditjes dhe infrastrukturës në bujqësi, bashkëpunim për zgjidhjen e çështjes së pronave

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e dy lagjeve në fshatin Katund Sukth mbi programin e saj për zhvilllimin e bujqësisë dhe zgjidhjen e problemit të pronave. Duma tha se bashkia do të subvencionojë 30 % ...

Me Shume
09 Jun
0

Kandidati Turku, thirrje qytetarëve: Mos e shisni votën

Kandidati për kryetar Bashkie i Partisë Demokratike dhe koalicionit për punë dhe dinjitet në Elbasan Ardjan Turku, ka zhvilluar një takim me banorë të lagjes Partizani në qytetin e Elbasanit. Në fillim të këtij takimi duke iu drejtuar qytetarëve të ...

Me Shume
09 Jun
0

Kontroll, transparencë, dorë e hekurt në Bashki

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, siguron banorët se fondet do të mbërrijnë në destinacion. Ai nuk do të lejojë devijim rrugës. Penalitete të forta për ata që nuk respektojnë afatet dhe kontratat  Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, ...

Me Shume
08 Jun
0

Basha: Dyshja Rama-Meta janë një aksident në rrugën e fatit tonë që duhet t’a lëmë pas me votë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kërkuar votën e banorëve të Vaut të Dejës për t’ju hequr qytetarëve lakun që ju kanë hedhur në grykë qeveria e pashpirtësive, për të çelur me votë një prespektivë të re ekonomike të ...

Me Shume
08 Jun
0

Projekti i Halim Kosovës për Njësinë 7

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, u takua me banorë të zonës së Fsuhës së Aviacionit të cilëve u shpjegoi projektet konkrete për rrugët, lagjet, arsimin, higjienën dhe sigurimin e ujit 24 orë.  Rikualifikim urban i Bllokut të ...

Me Shume