fbpx

Author Archives: admin

10 Jun
0

Banorët e Lezhës: Qyteti është kthyer në beton

Qytetarët e vjetër të Lezhës, pjesë e shoqatës “Lezha” janë bërë pjesë e bashkëbisedimit me kandidatin e djathtë për kryetar në këtë njësi vendore Fran Frrokaj, ku kanë trajtuar bashkërisht problemet e qytetit dhe mundësitë e zgjidhjes së tyre. Duke ...

Me Shume
10 Jun
0

Duma: Projekti për Sukthin, jo djegies së plehrave, ja si do e zgjidhim problemin e pronësisë

Kandidatja për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin përpara banorëve të Sukthit në fshatrat Vadardhë dhe Kullë, për këtë zonë. Duma tha se në një vit e gjysëm, kjo zonë do ketë ujë 24 orë ndërsa do zerohen faturat ...

Me Shume
10 Jun
0

Subvecione për pagesën e dritave për shtresat në nevojë në Korçë

Në takimin me banorë  dhe mbështetësit e Partisë Republikane kandidati Gjergj Mero tha se shtresat në nevojë do të mbështeten dhe nuk do të braktisen, sikurse po vepron  qeveria qendrore dhe bashkia, duke u hequr bukën e gojës,  që është ...

Me Shume
10 Jun
0

Periferia e qytetit të Elbasanit e braktisur

Kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Elbasanit Ardjan Turku zhvilloi një takim në lagjen 28 Nëntori. Vota e 21 Qershorit është mjaft e rëndësishme për Elbasanin dhe mbarë Shqipërinë, për ti thënë ndal situatës tepër të vështirë në të ...

Me Shume
10 Jun
0

Bujqësia, prioritet i buxhetit dhe i administratës së ardhshme të Bashkisë Kavajë

Kandidati i Partië Demokratike për Bashkinë Kavajë Engjëll Cara, shpalosi prioritetet e platformës së tij përpara banorëve të komunës Helmas. Prioritet, sipas z. Cara, do të jetë bujqësia dhe mbështetja e fermerëve, që të kontribuojnë në zhvillimin bujqësor, të kësaj ...

Me Shume
10 Jun
0

Vendimi i gjykatës i kapur, asgjë nuk e ndal aksionin e opozitës

Vendimi i sotëm i Gjykatës së Lartë është një lajm i zi për vetë drejtësinë. Thonë se në shtëpinë e të varurit nuk duhet të përmendet litari. Dhe litari që la jashtë sot Gjykata e Lartë me vendimin e saj ...

Me Shume
10 Jun
0

Duma: Oferta jonë për 4 vitet e ardhshme, më 21 qershor çlirojmë nga ankthi edhe kryebashkiakun

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma nisi prezantimin e programit në çdo lagje të qytetit dhe bashkisë së Durrësit. Ajo shpalosi programin në lagjen 18 të qytetit ku u shpreh se brenda 4 viteve qyteti do çlirohet dhe do ...

Me Shume
09 Jun
0

Basha: Rama – Meta nuk e ndalin dot vullnetin e zgjedhësve që duan punë dhe dinjitet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi takime elektorale në Pukë dhe Dajç. Në panikun e humbjes së zgjedhjeve, zoti Basha ka theksuar se dyshja Rama Meta kanë nisur presionin ndaj votuesve dhe përpjekjet për manipulimin dhe blerjen e votave. Por, ...

Me Shume
09 Jun
0

Deklaratë e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi

Rama asnjë strategji për luftën ndaj korrupsionit në drejtësi. Fsheh periudhën kur paguhej rryshfet për promovimet e gjyqtarëve. Të dashur miq, Reforma në drejtësi është një reformë jashtëzakonisht e domosdoshme për vendin dhe të ardhmen europiane të tij. Dje doli ...

Me Shume
09 Jun
0

Tirana do të jetë qendra më tërheqëse në rajon për investimet e huaja

Bashkëbisedim i kandidatit për kryebashkiak, Halim Kosova, në aktivitetin e organizuar nga Dhoma Amerikane e Tregtisë   Zhvillimi ekonomik dhe roli i qeverive lokale në nxitjen e rritjes ekonomike është duke u ripërcaktuar ne gjithë botën. Cila është strategjia juaj për ...

Me Shume