fbpx

Author Archives: admin

14 Jun
0

Ilir Meta, skenar kriminal me strukturat e shtetit dhe banditë, nga frika e humbjes në Vorë

Çdo ditë, në sytë e mbarë opinionit publik, Ilir Meta me heshtjen e miratimin e ortakut të tij Rama, po zbaton në Vorë një skenar kriminal, të hartuar në zyrat e LSI, dhe të vënë në jetë në bashkëpunim të ...

Me Shume
14 Jun
0

Duma: Do më keni mbrojtësin kryesor të pronës dhe legalizimeve

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programit në zonën e ish Kënetës. Duma tha se si kryebashkiake do të jetë mbrojtësja e pronave të tyre ndërsa u shpreh plani i saj integron të gjitha ndërtimet. “Legalizimi nuk mjafton ...

Me Shume
13 Jun
0

Do të jemi mbrojtës të pronës së qytetarëve të Kavajës

Në fshatin turistik të Qerretit, kandidati i djathtë Engjëll Cara, deklaroi para banorëve, se prioritet në këtë zonë do të jetë turizmi. Premtimi i parë i z. Cara është spastrimi i bregdetit të Qerretit nga vilat dhe gardhet qeveritare, që ...

Me Shume
13 Jun
0

Basha: Vendosni me votë, të ndalim të keqen, të ulim çmimin e energjisë dhe taksat, të rrisim punësimin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi takime me banorë të Klosit dhe Bulqizës. Dëshpëruese e ka cilësuar zoti Basha përpjekjen e dyshes Rama – Meta për të diktuar përmes presionit dhe terrorit votën e 21 qershorit. Shqiptarët, tha zoti Basha ...

Me Shume
13 Jun
0

Reagim  me votë, për të ndryshuar Vlorën e madhe

Genc Deromemaj, prezanton programin në Novoselë Një takim i jashtëzakonshëm u bw prezantimi i programit për zonën e Novoselës, nga Kandidati i Aleancës Popullore për Punë e Dinjitet, Genc Deromemaj. Takimi është çelur nga kryetari i PD-së, Dega Vlorë Moisi ...

Me Shume
13 Jun
0

Reagim i Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Arben Ristani

Ndërkohë që po lexoja letrën e hapur të mikut dhe kolegut tim, Astrit Patozi ku ai fliste për vrasje të zgjedhjeve dhe zgjedhësve në Vorë, më bie zilja e telefonit.  Kryetari i degës së Partisë Demokratike Delvinë, më njoftuan se ...

Me Shume
13 Jun
0

Po na i vrasin para syve tanë

Letër e hapur Drejtuar: Presidentit të Republikës, z. Bujar Nishani Kryeministrit, z. Edi Rama Kryetarit të Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha Ambasadorit të SHBA-së, në Tiranë, z. Donald Lu Ambasadores së BE-së në Tiranë, zonjës  Romana Vlahutin Shefes së Misionit të ...

Me Shume
13 Jun
0

Basha: Me votën e 21 qershorit do ta heqim lakun nga fyti i shqiptarëve do kthejmë shpresën, punën dhe dinjitetin

21 qershorin kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka cilësuar si ditën e shpresës së madhe, të daljes nga kriza, të qytetarëve të Dibrës dhe të gjithë Shqipërisë. Këtë shpresë e dëshmojnë qytetarët që po mbushin çdo ditë sheshet ...

Me Shume
13 Jun
0

Basha: Me votën e bashkuar, të djathtë e të majtë t’i hapim rrugë ofertës së shpëtimit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin elektoral në Mat. Për gjashtë javë me radhë, tha zoti Basha  qeveria Rama-Meta është përpjekur me çdo instrument, t’ju mpijnë këtë padurim, për të larguar të keqen por fitorja e qytetarëve shqiptarë ...

Me Shume
13 Jun
0

Taksat e qeverisë mbyllin bizneset dhe shtojnë gratë dhe vajzat e papuna

Në një takim me gratë e Beratit, përfaqësuese të komunitetit rom, punonjëse të fasonerisë dhe gratë e strukturave të Partisë Demokratike kryetarja e LDGSH njeherësh kryetare e Komisionit parlamentar të Çështjeve Sociale, tha se kjo qeveri, ky kryeministër diskirminon gratë dhe ...

Me Shume