fbpx

Author Archives: admin

15 Jun
0

Erion Veliaj, 1 milionë e 144 mijë euro spote deri sot, nga vijnë paratë e kandidatit të Ramës?

Prej 5 ditësh, Erion Veliaj fshihet dhe nuk bën të ditur shifrat e fushatës së tij luksoze. Ai gënjeu publikisht, kur tha se kishte një buxhet prej 108 milionë lekë të vjetra. Megjithëse u pyet dhe ai vetë tha se ...

Me Shume
15 Jun
0

Do kthejmë shpresën tek të rinjtë, për një Korçë të jetueshme

Kandidati Gjergji Mero në një nga zona me popullsinë më të re në Korçë, dha mesazhin se të rinjtë po ikin nga Korça pasi kanë humbur shpresën. “Me programin tonë  do të kthejmë besimin se në Korçë jetohet. Nuk do ...

Me Shume
15 Jun
0

Asnjë nga premtimet e Ramës nuk u realizua në Vlorë, përgjigjen do e marrin më 21 qershor

Kryeministri Rama ishte dje në Vlorë. Erdhi, dhe theu tre rekorde. Rekordi i parë: Mbylli një fushatë elektorale pa shpallur një program për Vlorën. Rekordi i dytë: Mbylli fushatën dhe sezonin turistik. Duke mos e hapur fare sivjet. Rekordi i ...

Me Shume
15 Jun
0

Me mbi 80 miliardë lekë buxhet duhet të ishte rregulluar gjithë Elbasani

Kandidati për kryetar bashkie i Partisë Demokratike në Elbasan Ardjan Turku, zhvilloi një takim me banorë të lagjes 5 maji të qytetit. Një qytetar, anëtar i shoqatës së invalidëve të punës, shprehu shqetësimin e heqjes në masë të mbështetjes financiare ...

Me Shume
15 Jun
0

Duma: Zgjidhje emergjente kanalizimeve dhe ujit të pijshëm

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin në lagjen 15 të qytetit në Spitallë. Duma tha se do t’i jepet zgjidhje emergjente problemit të kanalizimeve dhe ujit të pijshëm ku brenda 6 muajve do të ketë të paktën ...

Me Shume
15 Jun
0

Basha: Rama-Meta sulmojnë opozitën, mallkojnë popullin, se s’kanë ofertë dhe rrugëzgjidhje për problemet e tyre

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka konsideruar të ulëta dhe qesharake mallkimet e kryeministrit ndaj qytetarëve. Në takimin elektoral në Mallakastër, zoti Basha tha se pasi Rama –Meta dhe gjithë makineria e tyre dështuan me turp për të ...

Me Shume
15 Jun
0

Të shërbesh do të thotë të zbatosh ligjin, të punosh me përgjegjësi, profesionalizëm, ndershmërisht dhe me transparencë

Kandidatja e Partisë Demokratike për kryetare e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, ka prezantuar përpara banorëve të Shkodrës programin elektoral “Për Shkodrën e së Ardhmes”. Me pjesmarrjen e qindra mbështetësve, profesionistëve të fushave të ndryshme, përfaqësues të shoqërisë civile, personaliteteve ...

Me Shume
15 Jun
0

Basha: Korça do punë dhe dinjitet, jo kulla korrupsioni

Kryetari i Partisë Demokratike është ndalur në Korçë në përmbyllje të turit elektoral për zgjedhjet e 21 qershorit. Zoti Basha tha ne fjalën e tij se 21 qershori është dita kur populli vendos me votë për mënyrën e qeverisjes, por ...

Me Shume
15 Jun
0

Pas 5 ditësh, bashkimi ynë qytetar vjen në fuqi

Fjala e z.Kosova në takimin përmbyllës të fushatës në Njësinë 10 Të dashur miq Ky shesh, ky entuziasëm flet shumë. Jam i lumtur të jem mes jush, dhe sa më shumë shprehni mbështetjen tuaj, aq më shumë rritet përgjegjësia ime ...

Me Shume
15 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike, dega Pukë

Sot është shënuar një incident në Pukë. Partia Demokratike hedh poshtë të gjitha aludimet se Partia Demokratike apo simpatizantë të saj kanë qenë të përfshirë në këtë incident. Partia Demokratike në Pukë distancohet nga të gjitha aktet vandale dhe vazhdon të ...

Me Shume