fbpx

Author Archives: admin

18 Jun
0

Zhvillim për periferinë e lënë në harresë në Elbasan

Kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Elbasanit dhe koalicionit për punë dhe dinjitet Ardjan Turku, ka zhvilluar një takim me banorë të lagjes NSHU të qytetit. Edhe në këtë takim kandidati Turku vuri theksin tek mungesa totale e investimeve ...

Me Shume
18 Jun
0

Rama mbron dhunën ndaj medias dhe censorin e tij lokal ne Elbasan

Kur denoncuam pardje censorin lokal të Elbasanit, Qazim Sejdinin, pasi video dëftoi shantazhimin e tij ndaj gazetarëve e mediave, thamë se prisnim reagimin e Kryeministrit. Thamë se një kryeministër normal evropian do e dënonte aktin, sidomos të vartësit partiak, e ndoshta ...

Me Shume
18 Jun
0

Duma: Bashkia e madhe do u përkatëse të gjithëve, të djathtë e të majtë

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma u prit në një atmosferë të zjarrtë nga banorët e Shënavlashit në Rrashbull. Duma tha se pas 21 Qershorit, bashkia e madhe e Durrësit do tu përkasë të gjithëve, të djathtë e të ...

Me Shume
18 Jun
0

Do të përfundojmë infrastrukturën e fshatrave turistikë të Korçës

Kandidati Gjergj Mero tha se Bashkia e re e Korçës do të rregullojë rrugët dhe do të përfundojë ato që kanë nisur në fshatrat turistike të Korçës,  si Voskopoja, Dardha  dhe Vithkuqi. Në një takim me biznesin e vogël e ...

Me Shume
18 Jun
0

Duma: Fitimtarë për bashkinë e Durrësit, do bashkëqeverisim

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma u prit në një miting madhështor nga banorët e Xhafzotaj të Rrashbullit të organizuar nga aleatët e Partisë Republikane. “Do të doja fort të ndjejmë që duhet të jetojmë si fitimtarë për bashkinë ...

Me Shume
18 Jun
0

Duma: Pas 21 Qershorit, rrugëtimi ynë do të jetë vetëm puna

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin e saj para qindra banorëve të Shkozetit. Duma tha se pas 21 Qershorit do të fillojë një rrugëtim ndryshe që do e ketë emrin punë. Programi i saj ka hapjen e ...

Me Shume
17 Jun
0

Vetëm 3 ditë kanë mbetur për ti dhënë shansin 1 milionë qytetarëve të Tiranës

Të dashur miq Të dashur qytetarë të Kombinatit, Pezës, Ndroqit dhe gjithë Tiranës E kuptoj mirë entuziasmin tuaj sot. Edhe 4 ditë na ndajnë nga fitorja e përbashkët. Eshtë fitorja juaj, e çdo qytetari të Tiranës që do të marrë ...

Me Shume
17 Jun
0

Elbasani do i tregojë vendin korrupsionit dhe presionit ndaj fjalës së lirë

Partia Demokratike përshëndet reagimin e Ambasadës Amerikane, në krah të lirisë së medias, dhe që dënon kërcënimet. Reagimi i ambasadës amerikane vjen menjëherë pas skandalit të kandidatit të Edi Ramës për Elbasanin, i cili shantazhon gazetarin për pasoja të rënda ...

Me Shume
17 Jun
0

Basha: Vota e popullit në 21 qershor do të mundësojë uljen e çmimit të energjisë, uljen e taksave, punësim dhe zhvillim

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë në mbylljen e fushatës elektorale në Mirditë. Në dy vjet qeveria,- tha zoti Basha varfëroi qytetarët, mbylli mijëra vende pune, dyfishoi çmimin e energjisë. E vetmja ofertë e qeverisë për qytetarët është ...

Me Shume
17 Jun
0

Vokshi: Puna dhe dinjiteti, është zgjedhja e grave në Gramsh dhe në të gjitha bashkitë

Kryetarja e LDGSH-së Albana Vokshi në  vijim të  takimeve me gratë  në  zgjedhjet lokale, ishte në  Gramsh,  ku kandidon Kodhel Çala. Znj. Vokshi tha se në  21 Qershor me votë  vajzat, gratë  dhe nënat, do t’i japin goditjen më  të  madhe ...

Me Shume