fbpx

Author Archives: admin

19 Jun
0

Basha: Bashkimin e shqiptarëve për punë dhe dinjitet, nuk ka forcë ta ndalë

Kamza lajmëtare e fitores së demokracisë dhe qytetarëve! Mirë se ju gjej zonja dhe zotërinj, vëllezër dhe motra, të rinj e të reja, qytetare e qytetarë të Kamzës e të Paskuqanit, maratonomakë dhe lajmëtarë të fitores së demokratëve, demokracisë dhe qytetarëve! ...

Me Shume
19 Jun
0

Halim Kosova me qytetarët që nisin ditën në orët e para të mëngjesit

Halim Kosova ka bërë disa takime jo të zakonta në orët e para të mëngjesit me qytetarë e banorë që e nisin punën më herët se të tjerët. Kandidati për kryebashkiak ka garantuar taksistët për luftë ndaj informalitetit. “Ikin të ...

Me Shume
19 Jun
0

Duma: Hapësirë publike për tregun industrial, 50 % më pak taksa

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me tregtarët e tregut industrial në qytet. Duma tha se bashkia do tu ofrojnë këtyre bizneseve një hapësirë publike në mënyrë që të ulin kostot nga qeraja e lartë që paguajnë sot ...

Me Shume
18 Jun
0

Ndershmëria na bashkon me qytetarët, pas tre ditësh fitorja e përbashkët

Fjala e z.Kosova në mitingun mbyllës të Njësisë 5  Miqtë e mi Ju falenderoj nga zemra Mikpritjen tuaj, besimin tuaj e kam ndjerë që në ditën e parë të fushatës e deri sot që jemi mbledhur kaq të shumtë në ...

Me Shume
18 Jun
0

Fitorja e Kavajës, është pararendja e fitores së madhe së qytetarisë

Basha: Dyshja Rama-Meta, piramida më e madhe e mashtrimit politik. Basha: Më 21 qershor votë njerëzve të punës dhe jo të krimit Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në mbyllje të fushatës elektorale në Kavajë Mirëmbrëma Kavaja, mirëmbrëma zonja ...

Me Shume
18 Jun
0

Duma: Si kryebashkiake do mbroj çdo qytetar

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma u prit me entuziazëm nga banorët e fshatit “Sektori Rinia”. Duma tha se si kryebashkiake do të mbrojë çdo qytetar në bashkinë e madhe dhe do luftojë varfërinë duke hapur vende të reja ...

Me Shume
18 Jun
0

Deklaratë e Deputetes së Partisë Demokratike, dega Tropojë, Mimoza Hajdarmataj

Presioni që po ushtrohet për tjetërsimin e vullnetit të votës së tyre, madje edhe të familjareve të tyre në këmbim të vendit të punës  është një rast i paprecedent në një sistem demokratik. Presioni dhe shantazhi ndaj punonjësve të administratës është shenjë ...

Me Shume
18 Jun
0

Veliaj fsheh shtëpitë e tij, mashtron me pasurinë

Sa shtëpi ka Erion Veliaj? Ku jeton Erion Veliaj? Në deklaratën e pasurisë ne 2013 Erion Veliaj thotë se ka shitur një shtëpi 50 metër katrorë pranë Pazarit të Ri dhe me të njëjtën sasi parash ka blerë një shtëpi 110 metër ...

Me Shume
18 Jun
0

Vokshi në Fushë – Krujë: Votat për kandidatin e punës dhe të përkushtimit ndaj grave

Kryetarja e LDGSH-së deputetja Albana Vokshi,  ishte në Fushë-Krujë në takim  me gratë dhe vajzat e kësaj zone në mbështetje të kandidatit Hamdi Pasha. Në qendër të fjalës së saj ishte papunësia e lartë e nënave dhe grave të Fushë ...

Me Shume
18 Jun
0

Basha: Askush nuk prek dhe nuk cënon dot votën e qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokrtaike Lulzim Basha priti në një takim, një delegacion nga Kongresi i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të Evropës, të kryesuar nga z Stewart Dikson (Britani e Madhe), që do të vëzhgojnë zgjedhjet lokale në Shqipëri. ...

Me Shume