fbpx

Author Archives: admin

21 Jun
0

Dhjetëra raste dhune qeveritare, por të dhënat flasin për fitore bindëse të Partisë Demokratike

Orari i votimit është mbyllur. Opinioni publik është njohur përmes medias për shumë probleme që janë hasur gjatë zgjedhjeve, ku përpjekjet për manipulim nga qeveria, nga dyshja Rama-Meta dhe njerëzit e saj kanë qenë prezente. Partia Demokratike ka arritur të ...

Me Shume
21 Jun
0

Bashkëshorti i të dhunuarës rrëzon versionin e Policisë

Përparim Agalliu, kryetar i seksionit nr 6 të degës së Partisë Demokratike në Durrës rrëzoi versionin e Policisë mbi dhunimin e bashkëshortes së tij, dje në mbrëmje. Agalliu tha për mediat që Policia e Shtetit ka dhënë një version aspak ...

Me Shume
21 Jun
0

Tabaku: Shkoni te votoni, me votën tuaj ju do të vendosni për të ardhmen tuaj

Të nderuar qytetarë sot është një ditë e rëndësishme për  të gjithë votuesit. Me votën tuaj ju do të vendosni për të sotmen dhe të ardhmen tuaj! Demokracia funksionon vetëm në qoftë se ju votoni. Pavarësisht parregullsive të ndodhura në ...

Me Shume
21 Jun
0

IPR marketing kapet në flagrancë duke manipuluar sondazhin

Ashtu siç e ka deklaruar edhe më parë Partia Demokratike sot është vërtetuar se sontazhi i IPR Marketing  nuk  është gjë tjetër veçse një sondazh i manipuluar me parat e krimit te organizuar. Në disa zona si ne  Tiranë, Durrës etj stafi i ...

Me Shume
21 Jun
0

Dhjetëra raste dhune qeveritare, por të dhënat flasin për fitore bindëse të Partisë Demokratike

Orari i votimit është mbyllur. Opinioni publik është njohur përmes medias për shumë probleme që janë hasur gjatë zgjedhjeve, ku përpjekjet për manipulim nga qeveria, nga dyshja Rama-Meta dhe njerëzit e saj kanë qenë prezente. Partia Demokratike ka arritur të ...

Me Shume
21 Jun
0

Deklarata për mediat e kandidates, Grida Duma

Mirëmbrëma miq Mirëmbrëma qytetarë të Durrësit Dua t’iu falenderoj në mbyllje të kësaj ditë të rëndësishme, për pjesmarrjen në zgjedhje. T’iu falenderoj për ushtrimin e përgjegjësisë qytetare. Dua të falenderoj gjithashtu, komisionerët dhe vëzhguesit për punën e palodhur për rezistencën ...

Me Shume
21 Jun
0

Të dhënat e para flasin për fitore, numëruesit të ruajnë votat e qytetarëve

Mirëmbrëma të dashur miq Mirëmbrëma qytetarë të Tiranës Jam këtu për të falenderuar qytetarët që morën pjesë në votime dhe të gjithë ata komisionerë e vëzhgues që punuan me përkushtim për të garantuar një proces të rregullt, pavarësisht përpjekjeve jo ...

Me Shume
21 Jun
0

Basha: Vendimet merren me votë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka votuar sot ne orën 8.30 të mëngjesit. Zoti Basha ka ftuar të gjithë qytetarët të marrin pjesë masivisht në votime. Vendimet merren nga ata që votojnë, – tha zoti Basha, pasi vota është ...

Me Shume
20 Jun
0

Kandidati i Ramës në Mirditë kapet në flagrancë me furgon me ndihma

Partia Demokratike denoncon me forcë aktet e shëmtuara të kandidatit të Edi Ramës për Bashkinë e Mirditës, i cili u kap sonte në flagrancë duke shpërndarë ndihma në këmbim të votës. Partia Demokratike denoncon gjithashtu neglizhencën e Policisë, e cila ...

Me Shume
20 Jun
0

Incident i rëndë në Durrës, dhunohet fizikisht një aktiviste e PD

Merene Agalliu, Sekretare e një qendre votimi dhe bashkëshortja e kryetarit të Seksionit nr 6 të Partisë Demokratike të degës së Durrësit është dhunuar në mënyrë barbare. Persona të paidentifikuar kanë sulmuar fizikisht aktivisten e Partisë Demokratike duke i thënë: ...

Me Shume