fbpx

Author Archives: admin

27 Jun
0

Vokshi denoncon në Forumin e Grave të PPE manipulimin e zgjedhjeve

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë (LDGSH), deputetja Albana Vokshi e cilësoi të manipuluar dhe të cënuar procesin zgjedhor në 21 Qershor. Në forumin e grave të Partive Popullore Europiane që u mbajt në Maltë, zonja Vokshi i ...

Me Shume
26 Jun
0

Basha: Misioni im dhe i PD, çmontimi i instrumentit të oligarkisë që deformoi vullnetin e zgjedhësve në 21 qershor

“Kjo është një betejë misionare dhe pa fitimin e kësaj beteje, Shqipëria nuk mund të bëjë asnjë hap përpara, jo vetëm në drejtim të integrimit europian të vendit por as në përballimin e sfidave imediate që kanë të bëjnë me ...

Me Shume
26 Jun
0

Elmar Brok: Shqetësim për falsifikimin e madh të zgjedhjeve lokale

Kryetari i komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian  Elmar Brok tha në një prononcim për mediat se nëse gjysma e raportit të OSBE është e vërtetë, atëherë siç shprehet Brok, rrjedhimisht i bie që zgjedhjet janë të falsifikuara ...

Me Shume
25 Jun
0

Ambasadori amerikan përgëzon z. Halim Kosova

I dashur Dr Kosova, Doja të dërgoja këtë letër për t’iu përgëzuar për fushatën pozitive për Bashkinë e Tiranës dhe të përqendruar në problematika. Ambasada jonë ka folur shpesh në muajt e fundit rreth politikanëve të korruptuar dhe kriminelë që janë përfshirë ...

Me Shume
25 Jun
0

Humbi në popull, Ilir Meta synon ta rrëmbejë bashkinë në tavolinë

Jam sot këtu  për të shprehur një alarm publik, lidhur me atë që po ndodh me mbylljen e procesit zgjedhor në bashkinë e Vorës. Megjithëse fitorja e kandidatitit të opozitës është e qartë, ka një përpjekje evidente për ta vjedhur ...

Me Shume
24 Jun
0

Sterkaj dhe Policia në Malësi të Madhe, minojnë zgjedhjet

Partia Demokratike dënon me forcë aktin kriminal të përfaqësuesve të qeverisë në KZAZ-në numër 1 në Malësi të Madhe, ku deputeti Sterkaj dhe banda e tij kanë ushtruar dhunë dhe presion ndaj numëruesve e vëzhguesve, dhe ndaj përfaqësuesve të Partisë ...

Me Shume
24 Jun
0

Basha: Hidhërim për humbjen e jetës së efektivit të RENEA-s Ibrahim Basha, shërim të shpejte efektiveve , Isaj dhe Hamitaj

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vizituar në spitalin e traumës dy efektivet e policisë të plagosur në Lazarat. Lideri i opozitës u ka uruar të plagosurve shërim të shpejtë sikundër ka shprehur dhimbjen dhe hidhërimin për efektivin e ...

Me Shume
24 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike për ngjarjen në Lazarat

Partia Demokratike po ndjek me shqetësim të thellë zhvillimet në Lazarat, ku raportohet për shkëmbim zjarri mes forcave të policisë dhe personave të armatosur, me pasojë humbjen e jetës së një efektivi të RENEA-s dhe plagosjen e një efektivi tjetër. ...

Me Shume
23 Jun
0

Basha: Partia Demokratike hap të madh drejt ringritjes, pavarësisht procesit të deformuar zgjedhor‏

Të dashur bashkëqytetarë, Zonja dhe zotërinj, Dua ta nis me një falenderim për të gjithë ju që morët pjesë në votimet e 21 qershorit. Rezultatet paraprake në shkallë kombëtare tregojnë se këto zgjedhje janë një hap i madh për Partinë ...

Me Shume
23 Jun
0

Mbetem i angazhuar në shërbim të qytetarëve

Të dashur miq, Bashkëqytetarë të Tiranës! Jam këtu sot, për të shprehur falenderimet e mia të përzemërta për qytetarët e Tiranës, pa asnjë dallim partiak, veçanërisht ata që votuan me besim në platformën time që kishte themel punën dhe dinjitetin, ...

Me Shume