fbpx

Author Archives: admin

07 Jul
0

PD në Komisionin e Reformës në Drejtësi me barazi anëtarësh

Z, Halimi, prej 1 viti diskutohet për Reformën në Drejtësi. Kur do të vendosë Partia Demokratike për t’u përfshirë në komision? Ka patur gjatë javëve të fundit takime intensive të eksponentëve të Partisë Demokratike me parnerët ndërkombëtarë të cilët asistojnë ...

Me Shume
06 Jul
0

Basha me kryetarët e zgjedhur të bashkive; 24 orë në shërbim të qytetarëve

Të nderuar kryetarë të zgjedhur të bashkive Dua t’ju uroj për zgjedhjen tuaj në këtë detyre fisnike, për besimin që ju dhanë bashkqytetarët tuaj me votat e tyre, për kembenguljen tuaj gjatë gjithë fushates për t’i qendruar me vendosmëri pikpamjes ...

Me Shume
04 Jul
0

Reagim i Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon ashpërsisht vrasjen makabër të dy qytetarëve çekë dhe kërkon nga strukturat përgjegjëse shtetërore të merren të gjitha masat për një hetim të shpejtë dhe energjik për kapjen dhe vendosjen para ligjit të autorëve të këtij krimi të ...

Me Shume
03 Jul
0

Basha në OSBE denoncon shkatërrimin e standardeve zgjedhore, merr garanci për vlerësim objektiv të zgjedhjeve në raportin përfundimtarë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i shoqëruar nga kryetari i PR, Fatmir Mediu dhe një delegacion i opozitës u takuan në Vjenë me sekretarin e përgjithshëm të OSBE-së, Lamberto Zannier dhe me përfaqësues të Këshillit të përhershëm të ambasadorëve ...

Me Shume
01 Jul
0

Basha: PD betejë për zgjedhje të lira dhe të ndershme, reflektim dhe hapje për ringritjen drejt fitores

Të nderuar deputetë të Partisë Demokratike Të dashur bashkëqytetarë Zgjedhjet vendore të 21 qershorit priteshin të shënonin një përparim dhe një frymëzim të ri  për demokracinë në vendin tonë, sidomos në kushtet kur kemi marrë statusin e  vendit kandidat në ...

Me Shume
30 Jun
0

Shkatërrimi i zgjedhjeve të 21 Qershorit është tashmë i dokumentuar

Një takim produktiv me kryetaren e Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR-it. Shqetësimet e prekura në raportin paraprak për shkatërrimin e standardeve zgjedhore janë dokumentuar nga vëzhguesit në terren. Ndërkohë, Partia Demokratike është në procesin hartimit të një raporti të detajuar ...

Me Shume
30 Jun
0

Si u mbush kutia me vota në Shkodër, PD publikon videon

Partia Demokratike publikon sot një provë se si pushteti masakroi standardin për zgjedhje të lira më 21 Qershor. Në komunën Pult të bashkisë së re të Shkodrës, kutia e votimit nr 0092 të fshatit Brucaj është tejmbushur me vota nga ...

Me Shume
30 Jun
0

A do ishte i lirë Arben Frroku nëse nuk do drejtonte fushatën e PS në Pukë ?!

Një ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit i cili ktheu në vend drejtësinë për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj, Arben Frroku nuk është pas hekurave, por është larguar në drejtim të paditur, apo më saktë në drejtimin e duhur. ...

Me Shume
29 Jun
0

Basha: Pas 25 vitesh goditet rëndë demokracia, Shqipëria pa zgjedhje të lira dhe të ndershme

Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha, priti sot bashkëraporterët e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, z. Jonathan Evans, z. Andrej Hunko, z. Bas Klein, zv-Kryetar i Sekretariatit të Komisionit të AP, të KiE dhe z. Delphine Freymann, Sekretare ...

Me Shume
29 Jun
0

Frroku në aleancë me Ramën, drejtoi fushatën e PS në Pukë

Partia Demokratike përshëndet vendimin e Gjykatës së Apelit i cili ktheu në vend drejtësinë për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj. Kjo ishte një kronikë e një ngjarje të paralajmëruar nga opozita shqiptare. Vendimi i pafajësisë u dha për Arben Frrokun ...

Me Shume