fbpx

Author Archives: admin

20 Jul
0

Tryeza e PD për Arsimin e Lartë, pedagogë e studentë rrëzojnë ligjin; është korruptiv

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thirri sot një tryezë ku u diskutua mbi projektligjin e qeverisë për Arsimin e Lartë. Në këtë takim, morën pjesë pedagogë e drejtues të universiteteve dhe përfaqësues të studentëve. Projektligji për Arsimin e Lartë ...

Me Shume
20 Jul
0

Ligji i Ramës, klientelist, korruptiv, dhe shkatërrimtar për Arsimin e Lartë

Menjëherë pas tryezës së organizuar sot nga opozita me pedagogët dhe përfaqësuesit e studentëve në lidhje me arsimin e lartë, vjen lajmi se kryeministri Edi Rama ka detyruar grupin e tij të shprehet për një votim në bllok pro projekligjit ...

Me Shume
20 Jul
0

Ligji i Ramës, klientelist, korruptiv, dhe shkatërrimtar për Arsimin e Lartë

Menjëherë pas tryezës së organizuar sot nga opozita me pedagogët dhe përfaqësuesit e studentëve në lidhje me arsimin e lartë, vjen lajmi se kryeministri Edi Rama ka detyruar grupin e tij të shprehet për një votim në bllok pro projekligjit ...

Me Shume
20 Jul
0

Bashkqytetarët e bllokuar në traget, asnjë interesim nga qeveria

Prej tre ditësh dhjetra bashkëqytetarë kanë mbetur të bllokuar në portin e Ankonës, dhe kjo gjendje dramatike për ta është shoqëruar nga shurdhëria e qeverisë dhe autoriteteve tona. Asnjë interesim, asnjë qëndrim nga zyrtarët e qeverisë tonë për këtë situatë ...

Me Shume
18 Jul
0

Akti mafioz ndaj Telitit, hakmarrje pas zbulimit të manipulimeve me zgjedhjet

Sot pas mesnate ka ndodhur në Durrës një akt kriminal mafioz , ku banditë i kanë vënë zjarrin dhe kanë shkatërruar plotësisht makinën familjare të shefit të Auditit të KQZ Armand Teliti. Ky akt kriminal i tipit mafioz, vjen pas ...

Me Shume
18 Jul
0

Partnerët ndërkombëtarë të alarmuar nga korrupsioni në dogana e tatime

Pas 2 vitesh qeverisje partnerët ndërkombëtare janë të alarmuar nga loja e borxheve të Edi Ramës. Rritja e menjëhershme e borxhit publik me 12 për qind te Produktit te Brendshem Bruto (PBB) per te mbuluar evazionin e korrupsionin e dyshes ...

Me Shume
18 Jul
0

PD nuk do ta pranojë kurrë padrejtësinë ndaj pronarëve

Dyshja Rama-Meta vazhdojnë ta thellojnë rekordin e tyre negativ dhe korruptiv në lidhje me pronarët. Për dy vite ata nuk kthyen asnjë metër tokë dhe ulën me 30 përqind fondin e kompensimit. Me një vendim antiligjor i hoqën Agjensisë së ...

Me Shume
16 Jul
0

Ligjin për arsimin, qeveria skema korruptive për kapjen e universiteteve.

Sot në Kuvend dështoi plani i qeverisë për të kaluar pothuajse fshehtaz dhe pa debat e për të miratuar shpejt e shpejt projektlitigjin për Arsimin e Lartë. Një projektligj i kësaj qeverie: që u mbyll derën e Universitetit maturantëve, që ...

Me Shume
16 Jul
0

Ligj kundër pronës, Edi Rama do të kompensojë me çmimet e vitit 1976

Pasi ka shënuar një bilanc Zero në dy vite, madje kthim pas në çështjen e kompensimit të pronave, qeveria është paraqitur me një projektligj që është pak të quhet skandaloz. Edi Rama kërkon që toka të kompensohet me vlerën e ...

Me Shume
15 Jul
0

Basha-Kotzias: Shumë energji dhe potencial ende i pashfrytëzuar mes Greqisë dhe Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim Ministrin e Jashtëm grek, Nikos Kotzias, me të cilin pati një bisedë të frytshme rreth të ardhmes së marrdhënies mes dy vendeve. Basha tha se duhet vullnet dhe reciprocitet për ...

Me Shume