fbpx

Author Archives: admin

21 Sep
0

Të gjitha alibitë e Tahirit janë krime, mashtroi për makinën e drogës, nuk e ka shitur

Fakte të reja provojnë mashtrimin kriminal të Saimir Tahirit, në lidhje me makinën e drogës AA003GB. Për të fshehur përfshirjen e tij të drejtpërdrejtë në krim, në trafikun e drogës që bëhej me makinën e tij private nga kushërinjtë habilaj, ...

Me Shume
20 Sep
0

Tahiri i zhytur në krim është krenaria e Ramës, qytetarët të fyer, të dhunuar e të poshtruar po ngrihen në këmbë

AA003GB ështe bërë simboli i qeverisë. Ministri i brendshëm jo thjesht u ka dhënë makinën dhe imunitetin njerëzve të tij, bandës së habilajve, por ka dashur tu thotë policëve, hetuesve, dhe agjensive të zbatimit të ligjit se këtu jam unë, ...

Me Shume
19 Sep
0

Droga e Poliçanit e lidhur me kryetarin e Bashkisë së Edi Ramës

Ngjarja e arrestimit të vëllait të kryetarit të Bashkisë së Policanit, për trafik droge, nuk është e plotë dhe po serviret gjysma-gjysma nga Policia për të fshehur implikimin e Adriatik Zotkajt në këtë histori. Banorët e Poliçanit e dinë mirë ...

Me Shume
19 Sep
0

Tahiri një turp kombëtar, qendrimi një ditë më shumë në detyrë zmadhon inkriminimin

Çdo ditë që kalon me Saimir Tahirin si Ministër i Brendshëm, është një zmadhim i inkriminimit, është një dhunim ligjit, një shkelmim i çdo standardi e norme në këtë vend. Për 10 ditë me radhë, ai nuk u përgjigj për ...

Me Shume
18 Sep
0

Ja platforma dhe instrumentat që bëjnë dekriminalizimin, projekti i qeverisë ruan të inkriminuarit

Jemi mbledhur për të bërë një prezantim më të detajuar të projektligjit që Partia Demokratike ka paraqitur në Kuvend dhe ndërkohë ka filluar dhe diskutimin e tij në Komisionin Për Dekriminalizimin. Eshtë një projktligj i cili, i paraprirë nga ndryshimet ...

Me Shume
18 Sep
0

Tahiri mbulon krimin me krim, pranon lidhjen me bandën e drogës, pranon fshehjen e pasurisë

Si pa të keq, ndoshta nën efektin e substancave trullosëse Saimir Tahiri pranoi mbrëme në heshtje faktin se makina e tij private është përdorur nga habilajt për transport droge por ai nuk paska lidhje se e paskësh shitur makinën. Ministri ...

Me Shume
18 Sep
0

Tahiri mbulon krimin me krim, pranon lidhjen me bandën e drogës, pranon fshehjen e pasurisë

Si pa të keq, ndoshta nën efektin e substancave trullosëse Saimir Tahiri pranoi mbrëme në heshtje faktin se makina e tij private është përdorur nga habilajt për transport droge por ai nuk paska lidhje se e paskësh shitur makinën. Ministri ...

Me Shume
17 Sep
0

Edi Rama të paguajë kuponin për gënjeshtrat e tmerrshme që i ka bërë këtij vendi!

“Cdo popull, çdo komb, ka si udhërrëfyes të tij interesin kombëtar, i cili njëlloj si kombi është një gjallesë e fuqishme, është një forcë e jashtëzakonshme, shtytëse drejt të ardhmes. Për shqipëritarët në Shqipëri por edhe për shqiptarët në Kosovë, ...

Me Shume
17 Sep
0

Marrëveshja me opozitën prish kontratën e krimit

Të nderuar kolegë, Marrëveshja e sotme  është marrëveshje e rëndësishme e cila sigurisht që meriton një vemendje të madhe tonën ketu per aq kohë sa sipas statistikave të një viti me pare 98% e shqiptarëve aspironin që Shqiperia të behej ...

Me Shume
17 Sep
0

Shqiptarët po përjetojnë depresion

Kanë kaluar 2 vite qeverisje të Rilindjes dhe janë shfaqur shenjat e para,  jo të rilindjes së ekonomisë, por rilindjes së depresionit dhe mendimit për të ikur. Po ndodh Fiks ajo që në vitin 2010 vete ju e  paralajmeruat : ...

Me Shume