fbpx

Author Archives: admin

28 Sep
0

Qeveria heq sigurinë e ilaçeve, hap portat për klientelën dhe abuzimin me shëndetin e shqiptarëve

Deputetët demokratë akuzuan sot qeverinë për cenimin që po i bën jetës së shqiptarëve me sjelljen e ndryshimit ligjor të Ligjit “për barnat dhe sherbimin farmceutik”. Në mbledhjen e  Komisioni për Punën Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë, u theksua se propozimi ...

Me Shume
27 Sep
0

Prokuroria të nisë hetimet ndaj Veliajt për dhunën e ushtruar ndaj kryefamiljares Geca

Lidhja Demokratike e gruas , anëtarët e Këshillit bashkiak të Tiranës dhe Forumi rinor  protestuan sot para Bashkisë, kundër dhunës së ushtruar nga kryetari Erion Veliaj dhe stafi i tij ndaj punonjëses Violeta Geca. Kryefamiljarja Geca u pushua nga puna ...

Me Shume
27 Sep
0

Urdhëri i Koços, nis spastrimi i administratës në Jug, mbi biografi politike

Operacioni i Partisë për spastrime nga puna dhe krijimin e vendeve për militantët ka nisur edhe në Jug, nën drejtimin e komisarit Kokëdhima. Pasi mori gjithë zonën e Jugut nën zotërim me dekret të posaçëm nga Edi Rama, puna e ...

Me Shume
26 Sep
0

Qeveria hap pus nafte në Zvërnec, banorët dhe qytetarët e Vlorës të revoltuar

Departamenti i Mjedisit, Pyjeve dhe Turizmit pranë PD pati një dëgjesë të hapur publike në Nartë me banorët e Nartës dhe Vlorës, anëtarë të Këshillit Bashkiak të Vlorës lidhur me Vendimin e Qeverisë të datës 22 Korrik 2015 për “Miratimin ...

Me Shume
26 Sep
0

Qytetarët ose janë në burg ose nuk jetojnë më, për shkeljet që ka bërë Tahiri, por ministrit i lejohet

Trafikanti me targa AA003GB është ende i lirë e i patrazuar, për të “shpjeguar” sa here del, një variant të ri të historisë së tij të dashurise me makinën dhe trafikantët. Nëse zoteria i matrikuluar do të ishte një deputet ...

Me Shume
26 Sep
0

Veliaj inkriminon Bashkinë nën shembullin e Ramës, plagosi dy qytetarë emërohet drejtor në Ujësjellës

Nën modelin Rama që pushteti jo vetëm merret por dhe mbahet me njerëz të inkriminuar, ka ri-rilindur tashmë edhe Bashkia e Tiranës me kryetar, Erjon Veliajn. Një nga emerimët e para të Veliajt në drejtorinë e Ujësjellës Kanalizime Tiranë, specifikisht ...

Me Shume
25 Sep
0

Hetim ndërkombëtar dhe rrëzim të alibisë Rama-Meta për skandalin e korrupsionit më të madh financiar në historinë e vendit

Megaskandali i aferës CEZ po del në pah çdo ditë. Maja e ajsbergut është ajo që qytetarët kanë ndjekur përmes medias por fijet e kësaj afere me qindra milionë euro mbahen nga duart e dy kumbarëve, Edi Rama dhe Ilir ...

Me Shume
25 Sep
0

Tahiri zmadhon skandalin, makina e drogës përdoret edhe nga ai edhe nga banda e Vlorës

Saimir Tahiri ka pranuar dje se makina e trafikut të drogës, taksia me imunitet, AA003GB, është pronë e tij dhe përdoret herë nga ai, herë nga kushërinjtë e tij habilaj. Pra ai e ndan makinën, si ministër i brendshëm që ...

Me Shume
24 Sep
0

PD çon në Kushtetuese ligjin e aferës 600 milionë euro që ndalon dhe hetimin e autorëve, dhe depoziton projektligjin për hetim ndërkombëtar të korrupsionit me CEZ

Skandali i CEZ po merr çdo ditë përmasa tronditëse dhe provat e dëshmitë e reja po hedhin dritë për përfshirjen e drejtpërdrejtë në këtë skemë të korrupsionit më të madh në historinë e vendit, të Edi Ramës dhe Ilir Metës. ...

Me Shume
24 Sep
0

Nuk ka pasur kërkesë për ulje çmimi, dokumentacioni i plotë për skandalin e CEZ

Prej disa ditësh, të zënë me presh në duar nga avokatët e vetë qeverisë dhe institucioneve ndërkombëtare, segmente të mazhorancës dhe persona në hetim, me dëshpërim po përpiqen të manipulojnë opinionin publik lidhur me thelbin e këtij hetimi dhe se ...

Me Shume