fbpx

Author Archives: admin

15 Oct
0

Reforma zgjedhore në letër është e pamjaftueshme pa vullnet politik për zgjedhje të vërteta demokratike

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë priti në takim shefen e Misionit Vëzhgues të ODIHR për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të vitit 2015. Audrey Glover dhe këshilltarin e lartë për zgjedhjet të OSBE/ODIHR z. Richard Lappin. Në këtë ...

Me Shume
15 Oct
0

Qeveria rrit taksat, por të ardhurat në buxhet bien

Prej dy vitesh rresht, Shqiperia ka ndjekur nje politike te rritjes se taksave ne ekonomi. Ne total, barra mbi individet dhe biznesin eshte rritur mbi 3 per qind e Prodhimit Kombetar. Ka nje teori ne taksim te vertetuar shkencerisht. Pertej ...

Me Shume
14 Oct
0

Ilir Beqa, kampioni i korrupsionit, 22 muaj, 28 tendera për kompaninë e tij

Ndërsa qytetarë të shumtë përplasen dyerve të Spitaleve, ku shëndetësia është në ditën më të keqe e ku paguhet shumë shtrenjtë gjithçka, ndërkohë që sistemi i është dhënë klientelës me koncesione me fitues të paracaktuar, kur nga arka e shtetit ...

Me Shume
11 Oct
0

Përmbytjet po krijojnë situatë dramatike, qeveria të angazhohet plotësisht dhe me urgjencë

Partia Demokratike me gjithë strukturat e saj po ndjek me shqetësim situatën e rëndë të krijuar nga përmbytjet për qindra familje në Fier, në Vlorë, në Selenicë por dhe në qytete e fshatra të tjera të Jugut dhe në mbarë ...

Me Shume
10 Oct
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike është e tronditur nga sulmet terroriste në Ankara dhe shpreh ngushëllimet më të ndjera për familjet e viktimave. Partia Demoktatike i dënon me ashpërsi sulmet e sotme ç’njerëzore dhe gjendet në krah të popullit turk dhe autoriteve atje ...

Me Shume
10 Oct
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike është e tronditur nga sulmet terroriste në Ankara dhe shpreh ngushëllimet më të ndjera për familjet e viktimave. Partia Demoktatike i dënon me ashpërsi sulmet e sotme ç’njerëzore dhe gjendet në krah të popullit turk dhe autoriteve atje ...

Me Shume
10 Oct
0

Basha: 450 milionë euro që merr sot qeveria nga taksat e larta do ti kthejmë në xhepat e njerëzve, ulim taksën në 9%

Në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me fermerët në Barbullinë. Zoti Basha ka dëgjuar nga fermerët shqetësimet e tyre, vështirësitë e të cilëve sa vijnë dhe shtohen. Rritja e çmimeve dhe ...

Me Shume
10 Oct
0

Me Tahirin shtohen grabitjet me maska, rritet trafiku i drogës

Krimi në vend po rritet në mënyrë dramatike, dhe siç e shohim vrasjet janë shtuar, grabitjet me maska ndodhin në rrugët kryesore të vendit, si mbrëmë, 5 kilometra larg qendrës së kryeqytetit në autostradën Tiranë-Durrës, në aksin kombëtar më të ...

Me Shume
10 Oct
0

Me Tahirin shtohen grabitjet me maska, rritet trafiku i drogës

Krimi në vend po rritet në mënyrë dramatike, dhe siç e shohim vrasjet janë shtuar, grabitjet me maska ndodhin në rrugët kryesore të vendit, si mbrëmë, 5 kilometra larg qendrës së kryeqytetit në autostradën Tiranë-Durrës, në aksin kombëtar më të ...

Me Shume
10 Oct
0

Beqa-Rama, biznes me ilaçet, favorizojnë klientelën dëmtojnë qytetarët

Skandalet në shëndetësi të Ilir Beqës dhe Edi Ramës janë të panumërta, dhe çdo biznes miliona eurosh që kanë bërë me klientelën e tyre është shoqëruar me dëme dhe kosto për qytetarët. Për të favorizuar importuesit e tyre, Beqa dhe ...

Me Shume