fbpx

Author Archives: admin

17 Oct
0

Tenderat e Lames, drejtoresha jep 1 miliardë e 100 milionë leke për burrin e saj

Dje njoftuam për aferen Lame-Rama të 600 mijë dollarëve për matje në terren në Durrës, pra, para për një punë të bërë tashmë. Matjet ekzistojne prej vitesh ne serverat e ALUIZNI-t. Sot ju tregojme (1) sa është vlera totale që ...

Me Shume
16 Oct
0

Letër revolte kundër diskriminimit !

Drejtuar:    Erion Veliajt Kryetar i Bashkisë së Tiranës Në shkelje flagrante të të Drejtave Themelore të Njeriut, dhjetra familje rome po dëbohen me forcë nga Liqeni Artificial, pas një urdhëri të Kryetarit të Bashkisë Tiranë. Në cilësinë e Kryetares ...

Me Shume
16 Oct
0

Rama refuzoi sërish hetimin për aferën me CEZ, PD do i shkojë deri në fund

Ka vetëm një njeri sot, që marrjen e 600 milionë eurove nga xhepat e shqiptarëve dhe faljen e kësaj shumë kompanisë CEZ, e quan marrëveshje të mirë. Ky është Edi Rama, i cili edhe mbrëmë, përmes zëdhënësit të tij Gjiknuri, ...

Me Shume
16 Oct
0

Rama e Lame vjedhin 600 mijë dollarë për një punë të bërë

Tanimë nuk po mbajnë as premtimin për të vjedhur me lezet. Njoftojmë Prokurorinë se një akt vjedhje shumë i rëndë prej qindra milionësh po ndodh këto ditë në zyrat e ALUIZNI-t. Rama dhe Lamja po organizojnë një vjedhje ashiqare miliona ...

Me Shume
16 Oct
0

Ulja e taksave, do të rrisë punësimin si prioriteti më i madh i Partisë Demokratike

Në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me biznesmenë të Beratit teksa vizitoi edhe biznesin fason. Zoti Basha u njoh me dhunën dhe terrorin që po ushtrohet çdo ditë biznesit, pasigurinë ...

Me Shume
15 Oct
0

Punësoni votuesit tuaj, flakni kundërshtarët

Të nderuar deputetë, Meqë po diskutojmë për ligjin e shërbimit civil, më lejoni të bëj një citim: “Punësoni votuesit tuaj. Flakni kundërshtarët. Mënyra më e mirë për të qëndruar në pushtet është të merrni në punë votuesit tuaj. Ka plot ...

Me Shume
15 Oct
0

Investimet nga ana e qeverisë janë shumë të ulta

Faleminderit drejtuese e seancës. Të nderuar kolegë. Te nderuar qytetarë. Para se të filloj diskutimin për projektligjin që po diskutojmë dua te mbështes fermerët e Devollit që organizuan një protestë paqësore e me leje te rregullt. Këtë protestë deshën ta pengonin ...

Me Shume
15 Oct
0

Të gjithë të barabartë para ligjit, por disa më të barabartë

Ka shumë gjëra që i ndajnë forcat tona politike, siç e fundit është normale për politikën në përgjithësi, por të paktën deri më sot çështjet Europiane na kanë bashkuar. Gjatë këtyre viteve, thuajse të gjitha qeveritë janë përpjekur që të ...

Me Shume
15 Oct
0

Beqaj te japë Dorëheqjen para se ta largojnë me turp

Fillimisht, kam disa pyetje për Ministrin Beqaj: -Cili ishte kriteri që znj. Bello u emërua si kryemafmaciste në Ministrinë e Shëndetësisë në kohën që ajo nuk ka kaluar asnjë provim shteti dhe nuk e ushtron dot profesionin e farmacistit?? -Cili ...

Me Shume
15 Oct
0

Kemi një vend të pasur nga toka dhe nëntoka por që po e degradojnë përditë shtetarët e vet

Kolegë të nderuar! Sot kam atë ndjesinë pozitive,  kur diskutohet mbi një projekt-ligj dobiprurës për ekonominë tonë dhe veçanërisht i nevojshëm për t’i ardhur në ndihmë sektorëve të braktisur që  lidhen me burimet minerare dhe ujore edhe pse, ky projekt-ligj ...

Me Shume