fbpx

Author Archives: admin

23 Oct
0

Ja si gënjeu Edi Rama për milionat e OSHEE-së

Nuk ka mënyrë më të keqe për të mbuluar plaçkitjen e fondeve të OSHE-së, para të mbledhura me dhunë e me pranga, se sa me gënjeshtrat e kryeministrit. E mbrojti dje Edi Rama në parlament dhe në emisionin opinion deputetin ...

Me Shume
23 Oct
0

Shqiptarët s’kanë bukë, kryeministri dhe ministrat e korruptuar marrin Jaguar

Në kohën kur varfëria e ka kaluar kufirin, kur ekonomia është në krizë të thellë, kur papunësia shtohet dhe qytetarët janë çdo ditë e më të pashpresë, Edi Rama mendon se ka ardhur koha që Ilir Beqja, Saimir Tahiri, Damian ...

Me Shume
23 Oct
0

Basha: Të vendosur për ta hequr vendimarrjen nga klanet kriminale dhe për tua rikthyer qytetarëve 

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë mbështetjen e drejtuesve më të lartë të institucioneve europiane dhe drejtuesve të partive e qeverive të vendeve anëtare, për iniciativën e Partisë Demokratike, ndonëse me ndihmën e Parlamentit Europian një vit më ...

Me Shume
22 Oct
0

Realitet imagjinar i kryeministrit, shqiptarët në prag të revoltës për shkak të skamjes e mjerimit

Së pari, unë e kuptoj pozicionin tuaj sepse ju nuk mund të dilni para atij që iku por ju nuk mund të lejoni që ky parlament të shkatërrohet me keq seç është tani. Kjo sepse e keni detyrim, zonja drejtuese ...

Me Shume
22 Oct
0

Basha në Samitin e PPE-së: Bashkëqeverisja me krimin po dhunon standardet demokratike dhe godet padrejtësisht qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori sot pjesë në Samitin e Partive Popullore Europiane ku u diskutua edhe situata në Ballkan. Kapja e shtetit nga krimi i organizuar dhe oligarkët e lidhur me pushtetarët, përqendrimi i pushtetit dhe pasurive ...

Me Shume
22 Oct
0

Për Ramën dhe dishepujt e tij të korrupsionit

Kryeministri Rama sot do t’i kishte bërë nder vetes së tij sikur të kishte vazhduar të heshte në lidhje me aferat korruptive të deputetëve dhe të Ministrave të tij. Minimalisht do mbeteshim me shpresën që aim und të distancohej nga ...

Me Shume
22 Oct
0

Ministri i Shëndetësisë, kampion korrupsioni me 11 milionë dollarë për kompaninë e tij

Së pari desha ti drejtohem mediave të fokusohen në hapësirën pas meje për të parë se ku janë ministrat dhe për të kuptuar se sa e interesuar është qeveria shqiptare për ti shërbyer këtij vendi, për ti kthyer përgjigje pyetjeve ...

Me Shume
22 Oct
0

OSHEE po shlyen borxhet e donatorëve të fushatës së PS e LSI

Ky projektligj bën fjalë për ratifikimin e marrëveshjes të financimit nga KfË për përgatitjen e projektit dhe studimeve të fizibilitetit për ndërtimin dhe rindërtimin e sistemeve të furnizimit me ujë të zonave rurale, për përzgjedhjen e skemave të ujësjellsave, të ...

Me Shume
21 Oct
0

Basha në PPE: Krimi dhe korrupsioni kanë kapur shtetin

I dashur  Presidenti Daul I dashur kryeministri Rahoy Zonja dhe zotërinj Të nderuar kolegë Dua të shpreh urimet e mia më të përzemërta presidentit Daul për rizgjedhjen e tij si kreu i familjes tonë politike dhe t’i uroj atij dhe ...

Me Shume
21 Oct
0

Kampioni i korrupsionit, Beqaj thellon skandalet 

Beqaj tha sot se është ministër i sëmundjeve. Po!!! Është ministri i sëmundjes madje kampioni i sëmundjes më të rëndë për një shtet dhe shoqëri demokratike. Është ministri kampion i korrupsionit dhe i grabitjes së taksave të qytetarëve shqiptarë. Ministri ...

Me Shume